УКР РУС

Чому обробка кислотою більше не рекомендується для бетонної основи?

Чому обробка кислотою більше не рекомендується для бетонної основи?

 

Довговічність покриття частково залежить від того, наскільки добре воно контактує з поверхнею бетону. Для кращого зщеплення потрібна чиста основа, без ушкодження та забруднень.

Лайтенс - це скупчення дрібних частинок цементного пилу, вапна та піщинки на поверхні свіжого бетону, зазвичай викликане надлишком води, що виходить на поверхню.

Кислотне травлення - це процес нанесення соляної / сульфатної або фосфорної кислоти на плиту, а потім промивання її водою. Протягом багатьох років це було стандартним способом підготовки бетону, який використовувався практично всіма монтажниками промислового, комерційного та інституційного покриття для підлоги, в залежності від розміру підлоги та системи, яка буде встановлена.

Сьогодні нормою є більш безпечні, екологічно чистіші та більш послідовні методами підготовки бетону. Більшість виробників покриттів більше не рекомендують кислотне травлення.

 

Результати обробки кислотою є неоднорідними

 

Кислотне травлення знімає вологість, але не може видалити затверділі з'єднання або забруднення, виявлені у промислових умовах, наприклад, масляних осадів та нерозчинних у воді матеріалів, які можуть перешкоджати зчепленню покриття.

Неправильна підготовка поверхні може призвести до поганого зв'язку та відсутності адгезії покриття.

Окрім того, оскільки кожна плита відрізняється, результати можуть бути непередбачуваними та ненадійними, навіть якщо процес виконується досвідченими професіоналами. Поверхня може бути нерівномірною, перетравленою або протравленою.

 

Кислотне травлення створює лише мінімальний профіль

 

Профіль бетонної поверхні або CSP, є стандартизованим засобом для "шершавості" конкретної поверхні бетону. Вона може варіюватися від CSP-1 (гладкий) до CSP-9 (найгрубіший). Чим товша система покриття, тим вище необхідний номер CSP.

Кислотне травлення має тенденцію до виготовлення профілю CSP-1 до CSP-2, який підходить лише для дуже тонких систем, таких як покриття з низьким вмістом твердих речовини, покриттів на основі розчинників минулого. Нинішні екологічно чисті промислові, комерційні та інституційні системи підлогових покриттів з низьким рівнем викидів та без розчинників, як правило, набагато товщі,  і вимагають від CSP-3 до CSP-9, щоб забезпечити найкраще щеплення та продуктивність. Це робить кислотне травлення застарілим методом. Підрядники дивляться на такі методи підготовки бетону як алмазне шліфування та обробка струменем піску щоб створити необхідніше CSP.

 

Правильно підготовлена бетонна основа - запорука для успіху.

 

Кислотне травлення може пошкодити плиту

 

Хімічну реакцію, яка виникає при застосуванні розчину кислоти до бетону, важко точно передбачити та контролювати. При нанесенні на поверхню може відбутись надмірне окислення, що призведе до більшої пористості. Коли кислота вимивається з поверхні, вода може потрапити до пористої плити, в результаті чого можлива корозія металевої арматури і, можливо, ослаблення всієї структури плити.

 

Кислотне травлення може бути небезпечним для людей та навколишнього середовища

 

Не дивно, що будь-який фізичний контакт з певними кислотами може призвести до хімічних опіків або інших травм. Навіть вдихання парів з концентрованої кислоти вкрай небезпечно, тому що воно може потрапити у  легені. Навіть дотримуючись правил безпеки залишаються значні ризики.

Після завершення реакції поверхню промивають водою. Це до певної міри нейтралізує кислотний розчин, за умови правильного промивання. Тим не менш, виникає ризик пошкодження водопроводів та навколишнього середовища в цілому.

 

Кислотне травлення може збільшити термін виконання проекту та його вартість

 

Правила зберігання та транспортування висококонцентрованих кислот включають в себе багаторазові заходи безпеки та громіздке документування, що збільшує вартість кислот.

Також кислотне травлення вводить воду в бетон, чого найкраще уникати. Після того, як субстрат насичений, підрядник повинен вирішити або зачекати певну кількість днів, щоб плита повністю висохла, або вибрати вологостійкий праймер, який може збільшити витрати на проект. Підготовка за допомогою механічних засобів, а не кислотне травлення, може бути набагато швидшою і набагато економічнішою.

 

 

Для того щоб дізнатись більше про методи обробки підлогових покриттів переходьте за посиланням

https://inhouse.com.ua/services/pidlogu/

Бізнес-каталог

Реклама