УКР РУС

ДЕКОР ІНТЕР’ЄРУ ШТУКАТУРКОЮ

Декоративна штукатурка: за і проти
 

Якщо вас вже не приваблюють звичайні рівні стіни пофарбовані в різні кольори, і ви хочете додати трохи текстури і декору до простору, вам слід звернути увагу на декоративну штукатурку. Штукатурку можна використовувати для декору стін і стелі. Ви також можете спробувати використати вже готові елементи декору, але перед тим, як це зробити, давайте дізнаємося про переваги та недоліки цього будівельного матеріалу для стін.

Штукатурка має дві основні переваги: ​​допомагає поглинати шум і запобігати поширенню вогню за рахунок фізичних і хімічних властивостей. Крім того, вона виглядає дуже прохолодною і створює ефект старовини, що робить ваш будинок унікальним і стильним. Це простий спосіб додати шик і виділити свій домашній декор, оскільки різновидів декоративної штукатурки дуже багато.

Що стосується мінусів, хоча штукатурка вважається досить довговічною, вона може дати тріщини вздовж стін. В результаті поганого виконання робіт, неправильного застосування або надлишкової вологості матеріал більш схильний до тріщин або відриву від основи. Малі тріщини можна швидко зафіксувати підручними способами, але якщо проблема більша, ремонт або видалення штукатурки може зайняти багато часу і грошей. Тепер давайте подивимося на деякі деталі.

Декоративна штукатурка

Склад та властивості декоративної штукатурки

Чим відрізняється звичайна штукатурка від декоративної? Відповідь проста: наповнювачем. Саме завдяки наповнювачам можна отримати оригінальні текстури та забарвлення. Виготовляють декоративні штукатурки, в основному, з природних матеріалів: вапна, цементу, гіпсу, акрилу, наповнювачів (мармурова крихта, пісок, слюда), добавок (пластифікатори) та води.

Декоративна штукатурка досить довговічний матеріал: термін експлуатації приблизно 10 років, а деякі види можуть прослужити і 50. Не зважаючи на високу вартість цього матеріалу, це вигідна інвестиція.

Особливого догляду таке оздоблення не потребує. Декоративна штукатурка чудово чиститься та миється. На відміну від шпалер, на стінах нема швів та з'єднань, крім того, цей матеріал можна назвати універсальним.

Декоративна штукатурка

Види декоративних штукатурок

Розрізняють внутрішні та зовнішні декоративні штукатурки. Штукатурка для зовнішніх робіт відрізняється більшою стійкістю до сонячних променів та несприятливих погодних умов, деякі мають властивості самочищатися. 

Внутрішні декоративні штукатурки поділяються на:

 

 • Рельєфні
 • Гладкі

 

Рельєфна штукатурка

 

Рельєфні штукатурки мають два підвиди:

Структурна декоративна штукатурка (короїд, шуба, баранець) - зерниста маса з різними наповнювачами (пісок, кварц), за допомогою яких створюється неоднорідний малюнок. Залежно від розміру "зерна" (0,6 - 3 мм), створюється поверхні різної зернистості та текстури.

Фактурна декоративна штукатурка - пластична маса схожа на тісто, з дрібною зернистістю. Візерунок створюється за допомогою валиків трафаретів, пензлів, губок, підручних засобів та вашої фантазії. Це біла маса, яка колерується або фарбується вже після нанесення.

Мінеральна штукатурка

Різновиди декоративної штукатурки

За складом декоративні штукатурки поділяються на:

Мінеральні декоративні штукатурки - в основі цемент, гіпс, вапно, крихти різного розміру. Змішувати її потрібно безпосередньо перед роботою. Мінеральна штукатурка міцна, має гарні теплоізоляційні властивості, паропроникна, проста в укладанні, але має низьку еластичність. Штукатурка досить недорога. З мінусів - невелика кількість кольорів, тому, якщо ви хочете отримати якесь конкретне забарвлення, то її потрібно пофарбувати через два дні після закінчення робіт.

Акрилові декоративні штукатурки - в основі акрилові смоли. Це достатньо еластичний матеріал, добре захищає стіни від вологи/води, але має погану паропроникність та низьку пожежну безпеку. 

Силіконові декоративні штукатурки - в основі силіконова смола. Це універсальний матеріал, має довгий термін служби, водостійкий, паропроникний. Наносити таку штукатурку легко та практично. З мінусів - лише висока вартість. 

Силікатні декоративні штукатурки - в основі рідке скло. Силікатна штукатурка також є універсальним матеріалом з хорошою еластичністю, міцністю, паропроникністю. В основному використовується для зовнішніх робіт, так як вважається не цілком безпечним матеріалом для здоров'я. З мінусів: вона швидко засихає, тому наносити її мають професіонали. Вибір колірних рішень невеликий.

Декоративна штукатурка від ІнХаус

Нанесення декоративної штукатурки

Залежно від того, яким способом штукатурка нанесена на стіну, ви можете створити неповторний інтер'єр приміщення. Самих способів нанесення існує безліч, і кожен з них відрізняється між собою. Тобто, якщо ви побачили у знайомих декоративну штукатурку, це не означає, що навіть найкращий майстер відтворить його ідентично. В цьому й полягає її індивідуальність та неповторність. Ви можете скористатися готовими зразками, або створити свій власний спосіб нанесення - це дуже творчий та цікавий процес. Відчуйте себе митцем!

Ще до того, як почати наносити штукатурку на стіни, їх потрібно вирівняти і нанести звичайну грунтовку. Вирівнювати можна не так ретельно, якщо ви плануєте наносити багато шарів матеріалу та створуювати грубі рельєфні візерунки. Штукатурка здатна замаскувати дрібні нерівності стіни. Наносити штукатурку слід товщиною 2-4 мм, використовуючи шпатель, валик, кельми. Обирайте інструменти такі, з якими вам буде зручно працювати та які зможуть захопити необхідну площу стіни.

Час повного висихання штукатурки орієнтовно від 8 годин до 2 діб. Після цього стіни необхідно очистити від пилу та нанести захисні покриття чи фарбу для захисту від вологи, бруду та нищення.

Практичніше виконувати роботу з напарником: хтось один наносить матеріал на стіну, а інший паралельно створює рельєф. Якщо ви не прагнете експериментів у себе вдома, найкраще запросити професійну бригаду майстрів, які в найкоротші терміни виконають обробку стін.

Мармуровий ефект

Яких ефектів можна досягти за допомогою декоративної штукатурки?

 

 • Ефект травертин. Імітація каменю травертин. 
 • Венеціансика штукатрука. Вигляд мармурової поверхні.
 • Ефект шкіри. Має вигляд стіни обтягнутої шкірою.
 • Ефект бетону. Створюється імітація бетонної стіни.
 • Ефект дерева/рослин. Відтворення на стіні візерукнів на корі дерев чи листя рослин.
 • Ефект шовку. Нагадує шовкові шпалери.
 • Ефект цегляної кладки. Створює  ілюзію цегляної стіни.
 • Ефект хвилі. Відтворює хвилясті лінії на стіні.
 • Ефект апельсинової шкірки. Точно нагадує поверхню апельсина. 
 • Та ще багато інших (квіти, короїд).

 

Венеціанська штукатурка

Що таке венеціанська штукатурка?

Найчастіше застосовують венеціанську штукатурку. Вона чудово виглядатиме у ванній, коридорі, спальні та навіть на кухонних стінах. Звичайно, найкраще роботу виконають професійні майстри, але ви можете спробувати виконати цю роботу самостійно.

Венеціанська штукатурка імітує мармурову поверхню, завдяки додаванню в склад мармурового, кварцового чи іншого пилу. Венеціанська штукатурка є одним з найдовговічніших і економічно вигідних будівельних матеріалів у довгостроковій перспективі. На порталі ІнХаус ви точно знайдете майстрів для якісного нанесення венеціанської штукатурки за конкурентоспроможними цінами, так що вам не доведеться шукати альтернативу цій обробці стін, а сама штукатурка прослужить вам мінімум 10 років.

Венеціанська штукатурка використовується для стін і стель протягом століть, але нещодавно венеціанська штукатурка все частіше застосовується в квартирах та будинках, роздрібних магазинах та студіях, завдяки популярності дизайнерів, які люблять цю штукатурку. Декоративна штукатурка це той самий матеріал, яким наші предки користувалися ще в Стародавній Греції та Єгипті.

Останнім часом сталося відродження венеціанської штукатурки. Останнім часом було досягнуто деяких успіхів у складі штукатурки, що значно полегшило її включення до ремонтних проектів. Архітектори і дизайнери зосереджуються застосуванні декоративної штукатурки в дизайн-проектах.

Є 5 величезних переваг для вибору венеціанської штукатурки у власному домі:

- паропроникність
- стійкість до вологи
- запобігання цвілі, зносостійкість
- легке очищення та догляд, можлива реставрація
- екологічна безпека

З недоліків можна виділити складну підготовку стін до нанесення та вартість матеріалу/роботи.

Венеціанська штукатурка від ІнХаус

Венеціанська штукатурка є дихаючою, що дозволяє витісняти вологу з матеріалу і, природно, створюється стійкість до цвілі. Звичайно, з самого початку це дорожчий матеріал, ніж фарба чи шпалери. Залежно від оздоблення, виду продукту та кількості нанесених слоїв, вартість робіт починається з 300 грн за квадратний метр. Але це неймовірно міцне оздоблення і воно переживе будь-яке фарбоване покриття, а це означає, що поверхні можна чистити вологою ганчіркою, і більшість потертостей може бути усунуто. Венеціанська штукатурка в довгостроковій перспективі може бути дешевше, ніж більшість плиткових обробок на сьогоднішній день.

Венеціанська штукатурка поставляється в широкому спектрі кольорів і текстур. Однією з популярних тенденцій на сьогоднішній день є використання металевої венеціанської штукатурки. Знову ж таки, існує широкий діапазон кольорів, які можуть бути досягнуті, за винятком того, що цей продукт має новий вимір, цього разу з додаванням світловідбивних пігментів, які можуть відбивати природне світло.

Металева венеціанська штукатурка може бути використана самостійно, або в поєднанні з іншими обробками, але ідея полягає в тому, що вона підсилює світло, що надходить у кімнату, в результаті чого стіни виглядають по-різному в різний час дня, і навіть різні пори року. Ваші стіни ніколи вам не набриднуть, тому що під будь-яким іншим кутом виглядають інакше.

Металеві венеціанські штукатурки виглядають фантастично, коли вони змішуються, даючи двоколірний або навіть трьохтоновий ефект. 

Оздоблення стін штукатуркою

Де найкраще виглядатиме декоративна штукатурка

Декоративна штукатурка - чудова ідея для будь-якого простору - від спальні до коридору. Зазвичай використовують нейтральні тони, такі як білий, сірий, бежевий і їхні відтінки, але ви можете спробувати будь-який колір: кораловий, синій, зелений або будь-який інший. Штукатурка легко впишеться в будь-який простір - і виглядає круто, як з старовинними, так і з ультрасучасними меблями. Що може бути більш універсальним і цікавим?

Штукатурка стінПриклади декору:

- Стіна з темно-коричневої штукатурки у ванній кімнаті зробить стильний вигляд.

- Нейтральний затишний простір можна створити з сірими штукатурними стінами, які додають більше простору.

- Сіра штукатурка на стіні плюс старовинні меблі створюють мрійливий простір на кухні.

- Стіни і стелі з коралової штукатурки роблять простір яскравим і живим, хоча і не надто стриманим.

- Стіни з гіпсової штукатурки та стеля з дерев'яними балками створять старовинний вигляд.

- Червоні стіни і темна дерев'яна стеля створюють азіатську атмосферу.

- Біла штукатурка і темна дерев'яна стеля - ідеальна палітра для створення прохолодного інтер'єру.

- Білі штукатурні стіни і білий мармур  - для стильного сучасного простору.

- Білі штукатурні стіни роблять темні елементи виразними для сміливого сучасного стилю.

Цей спосіб одбробки стін під силу виконати самостійно, але краще докладно описати та показати свої побажання/ідеї бригаді, яку визнайдете на нашому порталі ІнХаус. Отриманий ремонт стін перевершить ваші очікування!