УКР РУС

ДОМИ З БРУСУ

Будівництво дерев'яного будинку

 

Побудова будинку - це одна з найважливіших речей у житті, і часто цей процес може бути трохи складним та фінансово затратним. Ми багато спілкуємося з майбутніми власниками будинків, і ми виявили, що з того моменту, коли ви оберете ідеальний будинок для себе і до кінця, поки остання картина не буде прикріплена на стіну, цей процес сповнений несподіванок та вимагає прийняття рішень на кожному кроці. Давайте разом з нами розглянемо всі тонкощі будівництва та володіння власним дерев'яним будинком.

Ви ж хочете мати будинок своєї мрії? Ми не тільки розглянемо початковий процес будівництва, але й надамо вам багато корисних ідей, як зробити ваш будинок справді Вашим будинком.

Дерев'яний будинок

Як правильно побудувати дерев'яний будинок

Якщо ви будуєте дерев'яний будинок, ви хочете переконатися, що ви робите це правильно. Ось коротка інформація про те, як правильно планувати і будувати будинок з колод. Будинки зібрані з рубаних та оциліндрованих колод виглядають стильно. 

Ви коли-небудь чули про поняття міцний, добротний будинок? Коли так кажуть про будинок, мається на увазі якісно зроблений каркас і фундамент. Коли справа доходить до побудови будинку, основа є на першому місці. Навіть найкращі інтер'єри, такі як гранітні стільниці та паркетні дошки, можуть розвалитися, якщо каркас не є міцним та надійним. Сьогодні ви дізнаєтеся, що потрібно для побудови дерев'яного будинку. Якщо ви готові розпочати власний проект будівництва, про це буде користо дізнатися.

Готові ви дізнатися більше? Давайте розпочнемо!

Для початку було б добре визначитися з розмірами будинку. Запланувавши побудову великого будинку, врахуйте, що на оздоблення та ремонт піде велика сума грошей, а опалення великих площ може позначитися на сімейному бюджеті. 

Пиломатеріали

1. Оберіть пиломатеріал

Хоча більшість деревини може виглядати подібною, вона далеко не однакова. Перш ніж почати створювати каркас дерев'яного будинку, потрібно вибрати тип деревини, яку ви збираєтеся використовувати.

Для будівництва часто використовують сосну і модрину, інколи -  каштан чи дуб. Заготівлею деревини займаються зимою, коли вологість деревини складає 30-40%, а також відсутні шкідники. Підходять дерева віком від 50 років. 

Каркас будинку

2. Залийте фундамент

Після того як ви вибрали пиломатеріал, ви можете почати побудову каркасу. Все починається з фундаменту. Виберіть місце для вашого майбутнього будинку, а потім запросіть професіонала для обстеження вашої ділянки та визначення точних габаритів будинку.

Далі копаємо і заливаємо фундамент, старайтесь герметизувати опори, щоб не допустити потрапляння вологи. Споруджувати дерев'яний будинок можна в будь-який час року, але фундамент краще облаштувати восени, щоб бетон був міцним і не дав тріщин. Від'ємні температури негативно впливають на якість бетону, вода може замерзнути. Також не найкраще заливати фундамент в сильну спеку - вода дуже швидко випарується і затвердіння бетону припиниться, в результаті фундамент вийде крихким.

Залежно від розташування і типу ґрунту потрібно робити остаточний вибір фундаменту: гвинтовий, стрічковий або стовпчастий фундамент. Важливо правильно розрахувати навантаження на фундамент, для цього є спеціальні формули. Для того, щоб убезпечити підлогу від вологи, потрібно зробити надійну гідроізоляцію. Для цього підійдуть такі матеріали: руберойд, бітумна мастика або рулонна гідроізоляція.

Каркасний будинок від ІнХаус

3. Побудуйте дерев'яний будинок

Ще одна перевага побудови дерев'яного будинку - невелика кількість нормативних документів. Потрібна заява, дозвільні документи на використання земельної ділянки як об'єкта нерухомості та зареєстрованого архітектурного проекту. 

Якщо фундамент на місці, можна починати будувати дерев'яний будинок.

Етапи побудови дерев'яного будинку:

 • Проектування;
 • Складання кошторису;
 • Вибір та закупівля будматеріалів;
 • Заливка фундаменту;
 • Встановлення зрубу;
 • Монтаж покрівлі;
 • Проведення комунікацій;
 • Утеплення;
 • Внутрішня і зовнішня обробка.

 

Побудова дерев'яного будинку

Дерев'яні будинки бувають таких видів:

 • дерев'яний;
 • з бруса природної вологості;
 • з струганого лафета;
 • каркасний;
 • з клеєного бруса;
 • з оциліндрованої колоди.

Відмінності криються у використанні матеріалів та способі побудови стін. Розглянемо детальніше кожен вид дерев'яного будинку.

Будинок з колод, струганих вручну

Це дуже затратний тип будівництва: як по часу, трудомісткості та грошах. Складність полягає в збиранні та складанні зрубу.

Всі колоди готуються вручну: тешуться, шліфуються, обробляються, тому вони зберігають свою структуру та міцність, а ще мають низьку теплопровідність. Використовують колоди 260-320 мм в діаметрі. Інколи колоди покривають лаком чи штукатурять. Збирають зруб на клоччя, сухі колоди конопатять та просочують спеціальними розчинами. Такий будинок з колод цілком реально зібрати самостійно, маючи хоч якісь навики в будівництві.

З недоліків можна виділити можливе утворення тріщин на колодах з часом та значну усадку 10-15%. Щом мінімізувати наслідки усадки, будинку краще постояти приблизно рік до виконання остаточної обробки.

Колоди стругані вручну

Будинок з оциліндрованих колод

Для використання та отримання ідеальних, рівних та гладких колод, деревину обробляють на механічних верстатах. Через зняття верхнього шару деревина частково втрачає цінні захисні властивості. Колоди мають однаковий діаметр, що сприяє щільному укладанню при збірці стін. В результаті будинок виглядатиме акуратно. Зі збіркою такого будинку не має виникнути проблем. По вартості оциліндровані колоди дешевші за виготовлені вручну.

До недоліків можна віднести відсутність захисного шару деревини, тому обов'язково потрібно подбати про захист від гниття, шкідників, вогню. Для цього використовують антипірени та антисептики. Усадка також присутня - 10-12%.

Оциліндровані колоди

Дерев'яний будинок з бруса природної вологості

Будинки з бруса зараз дуже популярні не тільки в Україні, а й за кордоном. Спорудження такого будинку не коштує дорого, не вимагає багато часу.  Такий будинок має бездоганний вигляд та експлуатаційні характеристики. Застосувавши технологію сушінні, можна отримати сухий брус, який не буде схильний до деформації. Будинки виконані з клеєного бруса не піддаються усадці.

Ціна будинку з бруса буде вищою, ніж з оциліндрованої колоди, через відсутність у бруса теплового замку. Щоб зменшити втрати тепла потрібно утеплити стіни сайдингом. Виконувати роботі по збірці будинку з брусом мають досвідчені майстри, не варто економити на роботі.

Каркасний будинок

Каркасні будинки часто споруджують на дачах. Каркас є несучою конструкцією будинку, в основі якого знаходиться рама. Від її жорсткості та міцності залежить міцність усього будинку. В середині рами є повітряний простір, в який укладаються комунікації та утеплювач. Товщина утеплювача залежить від того чи плануєте ви постійно проживати в будинку, чи сезонно. Для постійного проживання потрібно робити товстий шар утеплення, від 15 см і більше. Матеріали для утеплення можна підібрати в нашому каталозі будівельних товарів.

Для унеможливлення займання, кабелі електромережі монтуються прихованим способом, а дерев'яний каркас просочується вогнетривкими та захисними засобами.

Каркасні будинки можна звести за короткий проміжок часу та з малими витратами. Вертикальне навантаження приймають несучі споруди каркасу. Стійкість конструкції надають розкоси, виконується нижня і верхня обв'язки каркасу. Елементи каркасу з'єднуються між собою оцинкованими кріпленнями. Для побудови довговічного, надійного будинку, потрібно дотримуватися всіх послідовних етапів будівництва. Краще, якщо всі роботи будуть виконані професіоналами.

Каркасний будинок від ІнХаус

Як доглядати за дерев'яним будинком

Дерево екологічно безпечний та привабливий зовні будівельний матеріал, але на відміну від цегли - іноді він може поступатися в міцності та збереженні на довгий час незмінного зовнішнього вигляду. Для того, щоб деревина прослужила якомога довше, дерев'яний будинок  або зруби вимагають регулярного технічного обслуговування, а окремі деталі потрібно оновлювати. Якщо невеликі ушкодження виявляються і видаляються на ранніх стадіях, можна уникнути більших пошкоджень і радикальних змін, що врятує будинок від необхідності значних інвестицій.

Найважливішими умовами для забезпечення довговічності будинку є якісний фундамент, хороший дах і дренажні системи. Найбільшою загрозою для дерев'яних будинків є довготривала вологість, а також опади, які можуть потрапити на/у будівлю через протікаючий дах або водостоки, тріщини в стінах і вологість землі. Волога може конденсуватися і накопичуватися в непровітрюваних приміщеннях або виникати внаслідок поганого стану технічного обладнання. Вологу деревину дуже швидко атакують цвіль і грибок, а старі пиломатеріали можуть бути заражені різними шкідниками. Ризик зростає, якщо деревина має низьку якість і погано провітрюється. Якщо ви знайдете цвіль, ви повинні спочатку видалити причину пошкодження, а потім очистити, ізолювати джерело вогкості, висушити приміщення, вирізати і знищити пошкоджену деревину, і замінити будь-яке пошкоджене місце. 

Деревина, оброблена вогнезахисним засобом, менш вогненебезпечна, але через домішки вона стає нестійкою до цвілі та грибів. Вогнезахисні засоби використовуються для внутрішніх поверхонь, особливо при обробці даху. Важливо знати, що для чищення дерев'яних поверхонь неможливо використовувати вітчизняну кам'яновугільну смолу, оскільки вона руйнує деревину і прискорює гниття. Коли профілактичні заходи вже не в змозі зберегти якість матеріалу, або коли ви хочете переставити будинок, настав час подумати про оновлення. 

Замовити дерев'яний будинок

Будинок мрії сьогодні

Тепер, коли ви знаєте трохи більше про те, як побудувати дерев'яний будинок, час втілювати мрії в реальність. Якщо ви все ще перебуваєте на стадії роздумів або точно знаєте, чого хочете і як ви хочете це зробити, ми тут для того, щоб допомогти вам з реалізацією всіх задумів. На нашому порталі ІнХаус є підрядники, які мають вже готові проекти дерев'яних будинків, або готові спроектувати оригінальний дім для вас. Ми подбаємо про якісні матеріали та ремонт.

Наша команда експертів пропонує все: від архітектурних послуг до управління будівництвом. Якщо ви можете мріяти про це, ми можемо зробити це вашою реальністю. Зв'яжіться з нами сьогодні, щоб розпочати роботу, і давайте разом побудуємо дерев'яний будинок для вас!

Бізнес-каталог

Реклама