УКР РУС

ДРЕНАЖ, ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ

Для чого потрібні гідроізоляція та дренаж 

 

За винятком пожежі, руйнування фундаменту є найгіршою проблемою, з якою можуть зіткнутися власники будинків. Будинки побудовані на фундаменті, який допомагає підтримувати структурну цілісність всієї споруди, витримувати всі навантаження. Що ж може йому зашкодити? Все просто: вода. Саме вона є основною причиною проблем з фундаментом.

Вологий грунт під фундаментом може зміститися від втрати міцності або розбухання. Збереження сухої основи під будинком є важливим питанням, оскільки відомо, що ця зміна негативно впливає на всю споруду. Вологість також є проблемою, оскільки вона є ідеальним середовищем для росту цвілі. Окрім інших неприємностей, цвіль може бути небезпечною для здоров'я. На жаль, звичайні бетони не є водонепроникними, і навіть якщо вони не пропускають воду, коли не має тріщин, водяна пара легко проникає в них. Таким чином, запобігання переміщення води через бетон і її витікання з фундаменту є важливим для збереження конструкцій з бетону.

Гідроізоляція

Гідроізоляція - це заходи, що здійснюються для захисту споруд, будівель, а також їх частин (підвал, фундамент) від вологи, грунтових вод. Якісно здійснена гідроізоляція гарантує міцність та довговічність вашому будинку. Гідроізоляція буває фарбувальна, штукатурна, обклеювальна, цементно-піщана, металева, лита асфальтова - все залежить в яких умовах вона буде здійснюватися. В роботах використовуються різні гідроізоляційні будівельні матеріали, але основне - це дотримання всіх технологічних процесів.

Коли фундамент є частиною підвалу, влаштування правильної гідроізоляції є необхідністю.

Тріщини в фундаменті

3 причини появи тріщин у підвалі вашого дому

У вашому будинку є багато речей, які потребують технічного обслуговування та ремонту, щоб продовжувати функціонувати якнайкраще, і бетонні стіни підвалу не є винятком.

Якщо ви коли-небудь помічали тріщину в бетоні вашого підвалу, вам потрібно з'ясувати чи є причини для паніки. Хоча тріщини можуть стати серйозною проблемою, часто вони є регулярним явищем і усуваються дуже просто. Коли ви помітили тріщини, важливо почати з вивчення їх природи, а потім зробити ремонт, щоб запобігти їх збільшенню.

Насичення вологою ґрунту
Головна частина будь-якої споруди - це фундамент. З часом ґрунт, що оточує фундамент, може стати насиченим вологою, викликаючи розширення та зміщення. Цей природний процес може викликати тиск для нарощування та створення тріщин. Мокра земля може проштовхнути всередину ваших стін вологу, і хоча вони побудовані, щоб витримати її, можуть виникнути деякі проблеми. У більшості випадків проблеми повинні бути мінімальними, але якщо ваш будинок має поганий дренаж, неправильне планування, вам слід про все це потурбуватися.

Проникнення вологи

Засуха
Як перенасичення вологою, засуха може мати свої власні серйозні наслідки для стін підвалу. Коли надто багато вологи видаляється з ґрунту, він може ущільнюватися і навіть змінити положення стін вашого дому. Подібно до насичення вологою, це може викликати сильний тиск на опори і викликати тріщини. Причини тріщин на основі посухи дещо різняться. Вони можуть бути викликані різкими змінами клімату, а також рослинами з глибокими системами коренів, які споживають надто багато води з ґрунту навколо вашого будинку.

Проблеми з установкою
Заливання і встановлення бетону може бути складнішим процесом, ніж багато хто вважає. Навіть найкраща компанія з установки може зіткнутися з проблемами, які призведуть до утворення тріщин в майбутньому. Наприклад, некоректна температура повітря, може викликати втрату міцності бетону. Якщо під час заливання бетону роблять великі перерви, це може спричинити виникнення холодного шва і дозволити воді просочитися в бетон. Найкраще працювати з професійною службою, щоб забезпечити мінімум помилок.

Облаштування гідроізоляції

Важливість гідроізоляції

Залежно від таких факторів, як клімат, стан ґрунту/грунтових вод, географічного розташування, топографії та глибини фундаменту, завдання встановлення належного дренажу для гарантування сухих приміщень може бути простою чи складною справою.

Системи, призначені для утримання води, складаються з трьох основних компонентів:

• Водостоки для переміщення води від дна фундаменту.
• Обробка стін, призначена для направлення води вниз і в каналізацію, що допомагає забезпечити, щоб волога не проникала через стіну.
• Обробка наземної поверхні, яка допомагає відводити поверхневу воду.

Гідроізоляція

Незважаючи на те, що негерметичні підвали є поширеною проблемою, прийняття запобіжних заходів для збереження внутрішніх приміщень від затоплення може бути найкращим рішенням, тим більше, що ви тепер знаєте, що є його основною причиною. Гідроізоляція підвалу є чудовою інвестицією, оскільки вона допомагає запобігти проникненню води, що часто призводить до дорогого ремонту.

Перш ніж запросити фахівців для роботи, потрібно мати певні базові знання про методи та продукти, які використовуються для захисту стін від вологи. Важливо знати трохи більше про те, що стосується гідроізоляції. Окрім того, що знання ніколи не будуть зайвими, забезпечивши себе цією інформацією, вам буде легше вибрати правильного підрядника.

Гідроізоляційні ситуації часто зовсім різні, так само як і підвали. Таким чином, визначення точного місця проникнення вологи є настільки ж важливе, як і розробка ідеального плану дій. Розглянемо три методи, які використовуються найчастіше.

Зовнішня гідроізоляція

1. Внутрішня гідроізоляція і герметики

Тріщини, які зазвичай утворюються в бетонних фундаментах, є місцями входу води. На щастя, у багатьох фахівців є навички та обладнання для ущільнення таких тріщин. Щоб закрити потенційні точки входу вологи, фахівці з гідроізоляції зазвичай вводять спеціальний герметик у отвори тріщин зсередини приміщень. Використовувані герметики повинні мати здатність запобігати витокам, навіть якщо вони піддаються підвищеному рівню вологості.

Проте можна використовувати водонепроникні покриття. Цей гідроізоляційний метод є життєздатною альтернативою, оскільки покриття буде постійно прикріплене до бетонних стін і ефективно функціонуватиме навіть під час вологості або незначної конденсації. На жаль, використання водонепроникних покриттів/герметиків не усуває великих витоків чи затоплення. Ця нездатність в основному обумовлена ​​тим, що водонепроникні покриття та герметики не працюють добре, якщо вони піддаються інтенсивному тиску води.

2. Зовнішня гідроізоляція

Зовнішня гідроізоляція передбачає великі земляні роботи, які необхідно виконати навколо всього будинку та до основи фундаменту. Після завершення розкопок фахівці використовують водонепроникне покриття для герметизації стін і роблять їх водонепроникними. Це допомагає спрямовувати воду до дренажної системи. Завдяки цьому методу гідроізоляції, домовласники можуть утримувати воду від просочування в підвал через стіни або фундамент. Крім того, зовнішня гідроізоляція запобігає пошкодженню внутрішнього середовища та фундаменту будинку.

3. Монтаж внутрішніх і зовнішніх систем дренажу

Правильні дренажні системи дозволяють краще контролювати воду, навіть у тих випадках, коли вона вже проникла в будинок. Використання насоса для збору та зливу води є одним з найпростіших способів. 

Внутрішні дренажні системи служать для зливу підземних вод, а також води, що збирається вздовж фундаменту. Хоча деякі домовласники легковажно сприймають функціональність внутрішньої дренажної системи, ці системи надають значні переваги, коли відбувається відключення електроенергії, сильні дощі, танення снігу. Окрім того, що вони допомагають вберегтися від цвілі та грибків, правильний дренаж є ефективним у відведенні води від будинку.

Дренажна система

Дренаж

Дренаж будинку – це система, основна задача якої відведення підземної/атмосферної вологи від фундаменту. Дренажна система захищає фундамент, цокольний поверх від дощової, талої води і підйому грунтових вод, а також руйнівної дії грунтів, схильних до спучування при зволоженні і замерзанні. Правильно облаштований дренаж продовжить термін експлуатації будинку та запобігає розвитку цвілі/грибків в підвалі.

Дренажні системи розрізняються за складністю монтажу.

Існує три основних види дренажу:

1. Дренаж відкритого типу (поверхневий) - одна або кілька траншей, глибиною приблизно 70 см, а шириною - 50 см. Це найпростіший спосіб облаштування дренажу, але вигляд має не найпривабливіший.

2. Засипний (глибинний) дренаж -  одна або кілька траншей, встелених геотекстилем з дренуючою засипкою. Для засипки використовують уламки цегли, щебінь, керамзит та інші матеріали. Потім все накривають геотекстилем та закривають грунтом. 

3. Закритий дренаж - найскладніший, але й найдосконаліший вид дренажу. В центрі засипки проходить перфорована труба, де збирається вода, а потім відводиться від будинку. 

Дренаж може бути пристінним та кільцевим, в залежності від особливостей грунту, будинку. Пристінний застосовують якщо в будинку передбачено підвальне приміщення, цокольний поверх. Кільцеву систему облаштовують, коли будинок стоїть на піщаних грунтах та не має цокольного поверху.

Дренаж будинку

Причини підтоплення підвалів

Витоки підвалу можуть виявитися одними з серйозних проблем, з якими стикаються домовласники, особливо в періоди негоди. Без належного догляду проблеми з сантехнікою, ізоляцією, і навіть стандартними питаннями технічного обслуговування, можуть викликати пошкодження водою, зростання цвілі, і навіть затоплення у підвалі. Щоб уникнути цих дорогих збитків, не кажучи вже про проблеми зі здоров'ям, пов'язані з зростанням цвілі та грибків у вашому домі, важливо звертати увагу навіть на незначні витоки води. Але що потрібно шукати? Прочитайте кілька загальних причин затоплення підвалу, щоб убезпечити себе від проблем з гідроізоляцією у вашому власному будинку.

Сантехніка
Негерметичні труби - це надзвичайно поширена проблема сантехніки. Повільне стікання води, проблеми з засміченням труб, негерметичні труби  - можу вказувати на проблеми з сантехнікою. Важливо перевірити труби на засмічення і тріщини, щоб уникнути капітального ремонту і навіть затоплення. Один з кращих способів зберегти ваш підвал сухим - це здійснювати регулярні огляди сантехніки і усунення будь-яких дрібних тріщин і протікань, які можуть стати великими проблемами в майбутньому.

Гідроізоляція приміщення

Недостатня гідроізоляція
Чи є вода навколо фундаменту вашого будинку після сильних дощів? Коли дощова вода накопичується навколо вашого будинку, не будучи належним чином відведена через грунт, вона може викликати значні проблеми з часом і навіть підірвати структурну цілісність вашого фундаменту. Регулярно очищайте жолоби і переконайтеся, що правильний нахил допомагає відводити воду від дому під час дощів.

Тріщини
Тріщини у фундаменті можуть бути руйнівними для вашого підвалу. Вони дозволять воді потрапити у ваш підвал, що призведе до повені та інших пошкоджень водою. Огляньте підвал на наявність тріщин та інших ознак витоку. Ремонтуйте будь-які тріщини і не забудьте належним чином герметизувати вікна та двері, щоб вберегти ваш підвал від потрапляння води та затоплення.

Гідроізоляційні роботи

Важливо здійснювати профілактичні заходи, звертатися до фахівців, і робити це ще до того, як стане занадто пізно. Ми добре знаємо, що кожен будівельний проект має свої проблеми - незалежно від того, наскільки добре він спланований і виконаний. Наш багаторічний досвід навчив нас вирішувати проблеми з винахідницькими рішеннями, які справді працюють. Тому ми спілкуємося з різними виробниками, будівельниками та майстрами. Зв’яжіться з нами чи зателефонуйте нам, якщо вам потрібно зробити гідроізоляцію або дренажні роботи! 

Бізнес-каталог

Реклама