УКР РУС

ДРЕНАЖНІ СИСТЕМИ

Дренажна система - важлива інвестиція для вашого будинку

 

Ваш будинок - це найбільша інвестиція. Важливо вжити необхідних заходів для його надійного захисту. Не чекайте, поки у вас виникне проблема. Приймаючи профілактичні міри, ви збережете дім та підвал сухим, а гаманець - повним. Зверніться до нашої досвідченої команди підрядників InHouse, щоб дізнатися більше про те, як облаштувати надійну гідроізоляцію та дренаж.

Забезпечення того, щоб домашня дренажна система була облаштована і добре працювала, є важливою умовою для запобігання широкому спектру проблем для будинку, озеленення та здоров'я. Якщо у вас відсутня ця життєво важлива система, то варто вжити заходів! Коли ви робите дренажну систему, будете певні, що ваш будинок буде безпечним і сухим на довгі роки. Це не тільки є важливим кроком для благоустрою, але й гарантує, що у вас не буде дорогих збитків пов'язаних з ремонтом підвалу чи фундаменту.

Багато будинків не мають підземної дренажної системи. Підвали у старих будинках часто не були призначені для житлових приміщень, отже, підлогова дренажна система не була необхідною. Сучасні будинки, які мають дренажну систему, можуть мати проблеми з відведенням води. Це і забиті труби, і розірване з'єднання...

Як це виправити? На жаль, проблеми з підземною системою дренажу є набагато серйознішими, ніж здаються на перший погляд. Якщо ви думаєте, що це не ваша компетенція, краще звернутися до професіоналів. Побудова, або ремонт підземної дренажної системи - це складне завдання, яке найкраще залишити фахівцям з інструментами та знаннями, щоб зробити роботу з першого разу. 

Система дренажу

Системи дренажу

Дренажна система - це система з розгалужених труб взаємноз'єднаних між собою, які мають багато отворів. В дренажну систему потрапляє вода, яка стікає по ґрунті, і переміщується в колодязь для приймання води, що знаходиться в нижній частині ділянки. Глибина дренажу залежить від кількості води в колодязі.

Дренажні системи використовуються для захисту прибудинкової ділянки від впливу ґрунтових вод. Облаштувати дренажну систему коштує не дешево, але ці вкладення виправдані. Перегляньте перелік необхідних матеріалів.

Кожен будинок різний, тому обов'язково ретельно вивчіть, як функціонує дренаж навколо вашого будинку. Погляньте на схил землі навколо фундаменту. Він повинен схилятися від фундаменту, а не до нього. Залежно від вашої конкретної ситуації, може знадобитися встановити відстійник для збору води зсередини і відкачати її. Ці внутрішні дренажні системи збирають воду навколо фундаменту і відкачують її від підвалу.

Рекомендується проконсультуватися з професіоналами в кожному випадку. Може знадобитися ремонт погано функціонуючої дренажної системи або додавання дренажної системи, якщо її на місці немає. Кожна ситуація відрізняється між собою, тому важливо добре розуміти, які проблеми гідроізоляції є у ​​вашому домі. 

Чим викликано надмірне зволоження ґрунту?

  1. Земельна ділянка розташована в низині.
  2. Земельна ділянка розташована на схилі, з якого тече вода (струмок, що виходять назовні, ґрунтові води)
  3. Ділянка знаходиться між будинками з глибоким фундаментом.

 

Дренаж від ІнХаус

Системи внутрішнього та зовнішнього дренажу

Різниця між двома дренажними системами буде для вас цікавою, оскільки ви знайдете чітку відповідь, яка з дренажних систем є найкращим варіантом для вас.

Встановлення

Процес встановлення обох систем різко відрізняється один від одного. Для зовнішніх систем дренажу, область, в якій розміщується дренажна система, повинна бути повністю очищена. Це включає рослини, чагарники, і навіть тротуари, під'їзні шляхи, або під'їзди. Земля має бути розкопана для установки дренажу. Тим часом встановлення внутрішніх дренажних систем може бути досить простим і легким. 

Технічне обслуговування

Ви також повинні враховувати обсяг технічного обслуговування за двома різними системами дренування. Зовнішні дренажні системи розроблені таким чином, що вони продовжують правильно функціонувати. Коли необхідне технічне обслуговування зовнішньої дренажної системи, вам, швидше за все, доведеться пройти процес розкопок, який ви робили під час встановлення системи, що робить обслуговування для них складним. Між тим, внутрішні дренажні системи легко доступні для обслуговування і швидко очищаються.

Експлуатація дренажної системи

Зовнішня дренажна система, направляє воду з дому за допомогою гравієвої траншеї з перфорованою трубою. Води, що перенаправляються, зазвичай відправляються у бік вулиці, сухих колодязів або каналізації. Для внутрішніх дренажних систем можна встановити колодязь-відстійник, який буде збирати надлишок води, перешкоджаючи підтопленню підвалу. Внутрішні дренажні системи, також потрібні, коли зовнішні дренажні системи не повністю скидають всю накопичену воду.

Дренаж навколо будинку

Проектування дренажних системнавколо будинку

Для ефективної дренажної системи розташування дрен і склад ґрунту є дуже важливими моментами. Наприклад, у глинистій місцевості дрени розміщують через кожні 10 метрів, а в піщаній - достатньо кожні 50 метрів. Глибина встановлених дрен також має значення для ефективного відведення води. Потрібно вирахувати її так, щоб не відбулося підтоплення ділянки, але й щоб рослинам вистачало вологи. 

Роблять дренаж так:

  • навколо будинку копають траншеї;
  • на дно засипають щебінь/інший дренуючий матеріал;
  • укладають під ухилом дренажну трубу;
  • дрени засипають тим самим дренуючим матеріалом, а зверху піском та ґрунтом;
  • для збору води внизу ділянки роблять дренажний колодязь;
  • засипають всі колодязі.

 

Підтоплення будинку

Чому варто робити дренаж?

Запобігання ерозії

Коли вода стікає туди, де вона не повинна бути, виникають проблеми, включаючи ерозію ґрунту. Це не тільки спричиняє проблеми для місцевого водопостачання, але також і для вашого дому. Ерозія може спричинити пошкодження фундаменту, оздоблення та озеленення. Коли справа доходить до озеленення, ерозія може порушити ґрунт достатньо, щоб змусити великі дерева вирватися з корінням і спричинити загрозу їх падіння. Всьому цьому потрібно запобігти за допомогою простої дренажної системи.

Тримайте свій підвал сухим

Вологий підвал створить всілякі проблеми у вашому домі. Він не тільки сприятиме зростанню цвілі і грибків, що спричинить проблеми зі здоров'ям, але також підвищить витрати на опалення та кондиціонування повітря. Це означає, що вологі підвали доповнять ваші витрати на ліки, витрати на енергію та ремонт; це купа рахунків, які вам просто не потрібні! Хоча існує велика різноманітність речей, які викликає вологий підвал, якщо двір не відводить воду належним чином. Вода просочиться через стіни і викличе тріщини, які стануть руйнівними для підвалу.

Що потрібно знати про цвіль з підтоплених підвалів

Перше, що потрібно перевірити після затопленого підвалу - це зростання цвілі та грибків. Найкращий спосіб запобігти виникненню цвілі - уникнути витоків, повеней, вологого та затхлого повітря. Якщо ви все ж знайдете цвіль у вашому домі, ви також повинні знати, як ефективно позбутися від неї, як правильно дезінфікувати свій будинок і захистити його в майбутньому.

Пліснява в підвалі

Що таке цвіль? Цвіль - це гриби. В усьому світі виявлено приблизно 100 000 видів грибів. Цвіль, яку знаходять у вологих приміщеннях, наприклад, у вологому підвалі, відрізняється від органічної форми, що знаходиться на відкритому повітрі.

У той час як цвіль і пліснява є грибками, і вони розсіюють свої спори по повітрю, між ними є різниця. Пліснява, зазвичай, сіра або біла, а цвіль, як правило, чорна, червона, зелена, коричнева або якась комбінація з цих кольорів.

Чому цвіль - це погано? Цвіль процвітає у вологому середовищі, і під час росту вивільняє спори в повітря, які під час вдихання можуть потрапити в легені здорової людини. Токсична форма подразнює очі, дихальну систему і викликає дуже неприємні запахи у підвалі. Розмноження цвілі призводить до алергічних реакцій, таких як чхання, нежить, свербіння і навіть подразнення шкіри. Цвіль викликає напади астми і створити серйозні проблеми для осіб, у яких ослаблена імунна система. Цвіль також врешті-решт знищить речі, на яких вона росте.

Звідки з'являється цвіль? Спори цвілі потрапляють у ваш будинок через відкриті дверні прорізи, вікна, системи кондиціонування, опалення та будь-які інші відкриті простори, які ведуть до будинку. Також спори прикріплюються до одягу, взуття та домашніх тварин. Як тільки ці спори осідають у простір, де є велика вологість, наприклад, у підвалі, вони будуть рости та розмножуватися дуже швидко.

Вологі матеріали, у тому числі папір, картон, стельова плитка, дерево та інші матеріали, сприяють росту багатьох видів цвілі. Інші матеріали, такі як фарба, шпалери, гіпсокартон, килим, ізоляція та оббивка, також легко підтримують ріст цвілі, якщо в цьому місці є вологість і сирість.

Запобігайте стоячій воді

Стояча вода не тільки непривабливо виглядає, а й небезпечна для озеленення та здоров'я. Запобігаючи стоячій воді з дренажною системою, ви усуваєте непотрібну загрозу для вас і вашої родини. Існують десятки бактерій і паразитів, які процвітають у застійній воді, включаючи комарів та мух. Вони не тільки загрожують вам, але й небезпечні для дітей та домашніх тварин.

Зовнішній дренаж

Встановлення дренажу

Якщо ваш двір не був облаштований дренажем, або він осідає і розмивається з часом. Не хвилюйтеся, є способи, завдяки яким ви отримаєте зелений газон без брудних або сирих плям. Дренажна система може переміщати воду з ущільнених ділянок ґрунту і дає можливість газону знову ожити. Ми придумали кілька порад щодо отримання найкращого дренажу для вашого двору.
 
Встановлення професійної дренажної системи дозволяє підтримувати гарний газон і сад. Верхній і зовнішній шар ґрунту має найвищу концентрацію родючої органічної речовини. Це означає, що його присутність у вашому дворі має вирішальне значення для успішного росту рослин і трав. Один інтенсивний дощ, що затоплює двір, може змити велику кількість цінних речовин. Проте, створення дренажної системи легко збереже верхній шар ґрунту.
 
Вода також є найбільшим ворогом для міцності фундаменту вашого будинку. Дренажна система допоможе перенаправити воду з дому, щоб знизити ерозію ґрунту та вторгнення води. Дренаж завжди є одним з перших пунктів будь-якого будівельного проекту. Понад 95% всіх ландшафтних проектів мають певний тип дренажу з кам'яних валів, щоб «забрати» воду. 
 
Установка професійної дренажної системи також дозволить вам зберегти дощову воду. Зібрана дощова вода має багато застосувань: використовуйте її для поливу рослин/саду, миття машини, підлоги, або для спринклерів.

Дренаж від ІнХаус

Радимо приділити належну увагу дренажній системі. Дізнайтесь більше про всі аспекти дренажу для ваших потреб! Якщо ви хочете мати справді водонепроникний підвал у домі, зверніться до нашого порталу InHouse. У нас ви знайдете компанії з великим досвідом роботи з дренажними системами, гідроізоляцією, укріпленням ґрунтів під фундаментами будинків. Ми справді хочемо, щоб в своєму будинку ви відчували себе як вдома. Зателефонуйте нам та отримайте якісні та доступні послуги!