УКР РУС

ЕНЕРГОАУДИТ

Енергоаудит та енергозбереження

 

Слово «аудит», на перший погляд, може здатися дуже страшним та незрозумілим для деяких людей. У більшості випадків, вони уявляють аудит, як візит незнайомих людей, які прийшли, щоб покопирсатися у ваших речах та дізнатися, що ви робите неправильно вдома або порахувати ваші гроші. А тоді аудитори, ще й вимагають, щоб ви вкладали ваші гроші, для виправлення тих недоліків, які вони знайшли...

Проте, у ІнХаус дивляться на енергоаудит зовсім не так. Наша програма енергоаудиту для дому та підприємств справді ефективна. Аналізуючи ваше енергетичне використання, ми стараємося зробити все, щоб ви могли поліпшити енергоефективність, а також заощадити гроші!

В ІнХаус ви знайдете сертифікованих підрядників, які пройшли навчання для проведення ретельного енергоаудиту вашого помешкання, який розроблений для виявлення будь-яких прогалин у ефективності. Наші аудитори з енергоефективності проводить тест на інфільтрацію повітря та герметичні двері, а також використовують тепловізійну камеру. Ці тести призначені для виявлення будь-яких джерел проникнення повітря або погану ізоляцію. Після аудиту ви матимете набагато краще розуміння практики енергоефективності, і вам буде наданий описовий перелік рекомендацій, визначених саме для вас!

Обстеження тепловізором

Що таке енергетичний аудит?

Будинки дуже схожі на людей: вони живуть, іноді хворіють, споживають ресурси та вимагають догляду. Всім відомо, що починати лікування потрібно з точного діагнозу. Як і візит до лікаря, енергетичний аудит - це професійна оцінка та діагностика "симптомів" вашого житла. Загальні проблеми з ефективністю, які аудитор може допомогти вирішити, такі:

 • Не комфортне перебування.
 • Високі рахунки за електроенергію.
 • Питання здорового мікроклімату в приміщенні.

 

Показники енергоефективності можуть різнитися залежно від:

 • терміну експлуатації споруд;
 • джерел енергопостачання;
 • ремонтів та перепланувань;
 • кількості енергоспоживаючого обладнання.

 

Як сертифіковані фахівці, аудитори від ІнХаус проводять комплексний аналіз всього вашого будинку. Буде проведено:

 • Зовнішній та внутрішній огляд.
 • Перевірка вентиляції.
 • Аналіз ефективності опалення та кондиціонування повітря.
 • Тестування інфрачервоною камерою (тепловізором).
 • Оцінка основних витоків повітря.

 

Енергоаудит будинку

Після енергоаудиту, ви отримаєте детальний звіт із рекомендованими рішеннями щодо проблем ефективності вашого будинку. Потім ви можете приступити до того, щоб зробити ваш будинок комфортним, здоровим і енергоефективним із запропонованими вдосконаленнями, такими як ізоляція та герметизація, встановлення нових вікон та дверей.

Літо - ідеальний час, щоб нарешті замовити енергоаудит. Це час року, коли певні проблеми можуть бути помітнішими. Наприклад, ви можете, нарешті, згадати, наскільки спекотно на другому поверсі в мансарді, або ви розумієте, скільки ви щомісяця платите, щоб просто охолодити кімнати і комфортно провести час.

На щастя, домашній енергетичний аудит може бути виконаний протягом будь-якого сезону, тому вам не доведеться чекати, а відразу починати робити поліпшення. Вдосконалені тепловізори можуть аналізувати ізоляцію вашого будинку та повітряне ущільнення навіть з різницею температур в 3 градуси між внутрішнім і зовнішнім приміщенням. Тому ми зможемо працювати при будь-якій погоді!

Енергоаудит підприємства від ІнХаус

Енергетичний аудит

Енергетичний аудит призначений для точної оцінки фактичного використання енергії в приватному секторі чи на підприємстві. Як все відбувається?

1) ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД
Оцінюється вентиляція, дах, фасад, виявлення витоків газу на лічильнику (залежно від ситуації), стан теплового насоса або генератора, стан фарби/ущільнення та будь-які потенційні точки проникнення води.

2) ВНУТРІШНІЙ ОГЛЯД
Підвальний/обхідний/мансардний огляд на ознаки вологості, стан та конструкція повітроводів, шляхи витоку повітря, рівні ізоляції, огляд вікон/дверей, вентиляторів, стін і камінів.

3) ТЕСТУВАННЯ БЕЗПЕКИ ЗГОРАННЯ
Для печі згорання з природною тягою, ми перевіряємо, чи працює вона належним чином. Іноді, техніка може виробляти високий рівень окису вуглецю або затягувати в будинок продукти згорання, а особливо, коли витяжки знаходяться всередині.

4) АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕЧІ/КОТЛА/НАСОСА
Визначення, наскільки ефективними є ці пристрої.

Енергоаудит

5) ТЕСТ НА ГЕРМЕТИЧНІ ДВЕРІ
За допомогою цього тесту у зовнішній двері встановлюється вентилятор (аеродвері), і повітря витягується з дому, щоб визначити загальний рівень витоку повітря в будинку, порівняти його з тим, що вважається нормальним рівнем, і визначаємо, де повітря протікає.

6) АНАЛІЗ ТЕПЛОВІЗОРОМ
Використовуємо інфрачервоні технології, щоб побачити через стіни і стелі, та точно визначити, куди холодне/гаряче повітря потрапляє/виходить з дому, оцінити рівень ізоляції та виявляти проблеми.

7) ПЕРЕВІРКА ВИТЯЖОК
За допомогою анемометра перевіряємо обіг повітря в помешканні та оглядаємо вентиляцію. Тестуємо роботу витяжок.

8) ЗВІТ ПРО АУДИТ
Ви отримуєте всю цю інформацію разом з письмовими рекомендаціями в докладному звіті з фотографіями. Для підприємств: енергетичний паспорт та технічний звіт.

Тепловізор

У день аудиту ми будемо сідати разом з вами та спілкуватися, щоб отримати цінну інформацію про будівництво будинку, звички використання енергії, плани на майбутнє, проблеми та інше, виконаємо сканування інфрачервоною камерою. Це тестування виявить теплові проміжки або відсутність ізоляції, джерела витоку повітря, витоки каналів або неналежно підключені канали, а також інші проблемні зони, що призводять до втрат тепла та теплової енергії у вашому домі. Ми також оцінюємо освітлення, електроприлади, якість ізоляції, обладнання для опалення/охолодження та ефективність нагрівання води. Після проведення аудиту ми знайдемо час, щоб пояснити результати та дати рекомендації з енергоаудиту, відповісти на будь-які ваші запитання. Ми також надамо вам комплект покращень енергоефективності, який допоможе спрямувати ваші зусилля на те, щоб зробити ваш будинок енергоефективнішим. З радістю відповімо на будь-які ваші запитання в будь-який час!

Якщо ви лише плануєте будувати свій дім, ми надамо вам поради та рекомендації, на які потрібно звернути увагу ще під час процесу будівництва. Також перед утепленням зовнішніх стін бажано виконати енергоаудит або тепловізійну зйомку.

Тепловізійна зйомка

Тепловізор - це спеціальний пристрій, який використовується для аналізу теплового випромінювання. Застосувавши тепловізор, ми отримуємо знімок об’єкта в інфрачервоному спектрі випромінювання. Таке зображення дозволяє визначити місця інтенсивної тепловтрати і розподіл теплової енергії всередині будівлі. На екрані тепловізора все, що холодне - буде синього кольору, а все що тепле - в жовто-червоного.

Тепловізійну діагностику потрібно виконувати сертифікованим обладнанням та доручити її професіоналам, адже для об'єктивних результатів потрібно дотримуватися всіх вимог. Тут важливо все: від положення сонця під час обстеження, до будівельних матеріалів, з яких зроблені стіни. Аналіз результатів тепловізійної зйомки має бути точним, тому найкраще процедуру виконувати взимку.

Енергоаудит квартири

Види енергетичного аудиту

Розрізняють енергоаудит приватних квартир/будинків/котеджів, будівель/споруд, підприємств, бізнес-будівель, інженерних систем, систем енергоосвітлення. Енергоаудит квартир найшвидший та найпростіший у виконанні. Навіть при великій площі квартири та наявності газового котла, весь процес займе до 2 годин часу. Енергоаудит приватного будинку трохи складніший, адже потрібно обстежити дах, горище, підвал, ізоляцію, тому він триватиме до 4 годин. 

Енергоаудит підприємств і затратніший, і складніший процес. Тут уваги потребують окремі цехи/дільниці виробництва, обладнання, виробничі приміщення, адміністративно-побутові комплекси, стоси документації. Для виконання цього обстеження потрібно набагато більше часу та залучення більшої кількості інженерів/працівників.

Типи енергоаудиту підприємства:

 • Первинний. Проводиться вперше або якщо енергоаудит проходив більше 5 років тому.
 • Плановий. Проводиться періодично один раз в два роки, з порівняльним аналізом даних. 
 • Передексплуатаційний. Проводиться перед початком застосування нового обладнання, що транспортує енергоносії.
 • Позачерговий. Проводиться тоді, коли збільшуються обсяги споживання енергоресурсів на більш ніж 25%.

 

Тепловізійна зйомка

Енергетичні міфи

Ви зацікавлені в економії енергії для зниження рахунку за електроенергію, але не знайомі з новими технологіями та інформацією, і не знаєте як це зробити? Іноді важко приймати рішення щодо енергоефективності з такою кількістю інформації, яка доступна в Інтернеті. Ми допоможемо вам відокремити факти від вигадок, спростовуючи деякі поширені міфи про енергозбереження. 

Міф: Я можу заощадити гроші, просто встановивши програмований термостат.

Реальність: Програмовані термостати не роблять систему опалення або охолодження ефективнішою. Економія коштів полягає в їх здатності автоматично регулювати температуру всередині вашого будинку, для підлаштування до життєдіяльності вашої родини. Для того, щоб це сталося, ви повинні спочатку правильно запрограмувати його. Якщо вам потрібна допомога у програмуванні термостата, звертайтеся - допоможемо.

Міф: Коли я вимикаю електроніку (наприклад, телевізор, мікрохвильову піч або комп'ютер), вони перестають споживати енергію.

Реальність: Навіть у вимкненому стані більшість електроніки споживає електроенергію, поки вони все ще включені в розетку. Ця витрачена енергія називається «фантомним навантаженням», і може становити до 10% від загального електричного використання.

Фантомне навантаження - будь-який пристрій, який використовує електрику, коли він вимкнений, але все ще підключений до джерела живлення.

Міф: Не варто витрачати час і гроші, для запечатування невеликих витоків повітря навколо вікон і дверей, щоб переконатися, що дім добре утеплений.

Реальність: Витік повітря навколо тріщин і прогалин по всьому вашому дому прирівнюється до вікна, залишеного відкритим цілий рік. Домовласники могли б заощадити до 10 відсотків від їх загального річного енергоспоживання шляхом ізоляції свого будинку.

Енергоефективність

Залишилися запитання?

1. Скільки потрібно чекати, щоб заощадити на рахунках за опалення та охолодження після виконання всіх рекомендацій?

Це залежить від вашого будинку, і скільки рекомендацій ви виконуєте. Чітке виконання всіх рекомендацій домашнього енергоаудиту може заощадити 20% і більше коштів на рахунках за комунальні послуги! 

2. Якщо ми замовили енергоаудит, чи можете ви виконати виправлення, які ви пропонуєте?

Так! ІнХаус - це платформа, яка надає повний спектр послуг і ви може співпрацювати з нашими партнерами.

3. Чи можна виконувати енергоаудит тільки взимку або влітку з високими перепадами температури?

Ні, енергоаудит може ефективно виконуватися протягом усього року.

4. Скільки часу проводиться домашній енергоаудит?

Процес аудиту, як правило, становить 4-5 годин. (Може вимагати більше часу для більших площ)

5. Чи отримаємо ми звіт домашнього енергоаудиту?

Так, ви отримаєте докладний звіт із зображеннями, та пояснення, що було знайдено та планом дій. Ми розробимо пріоритетний список економічно ефективних рекомендацій, щоб зробити ваш будинок комфортним і ефективним.

6. Чи безпечний процес аудиту? Чи можуть діти, сім'я, домашні тварини перебувати в домі під час аудиту?

Так! Процес аудиту абсолютно безпечний. Ми дійсно заохочуємо долучитися домовласників до нас, для спільного інспектування і вивчення вашого будинку.

Енергоаудит зовсім не повинен вас лякати! За допомогою енергоаудиту ми допоможемо вам заощадити кошти на енергоносіях! Ви вже думали про проведення енергоаудиту? Якщо так, зателефонуйте нам та дізнайтеся деталі.

Бізнес-каталог

Реклама