УКР РУС

Епоксиди на основі розчиннка, на водній основі, сухі епоксиди

Епоксиди на основі розчиннка, на водній основі, сухі епоксиди

 

Епоксидні смоли широко застосовуються у багатьох видах підлогових покриттів. Наливні епоксидні підлоги пропонують ряд переваг, зокрема:

 • Довговічність
 • Надійність
 • Широка палітра кольорів, свобода у виборі дизайнерського оформлення
 • Монтаж для задоволення потреб конкретних об'єктів, у тому числі:
 • Зменшення вологості
 • Стійкість до кислот, лугів та інших хімікатів
 • Протидія ковзанню
 • Статичний контроль
 • Термостійкість
 • Антимікробні переваги

 Загалом, на сьогоднішній день існує три основних типи епоксидних смолистих покриттів:

 • На водній основі
 • На основі розчинника
 • 100% твердих речовин

Кожен з них має свій набір характеристик, що дає ряд переваг у конкретних умовах.

 

 

Для чого до епоксидної смоли додають воду чи розчиннки

 

Вода та розчинники є носіями речовин у деяких типах епоксидних смол. Вони полегшують нанесення епоксидної смоли, покращують зчеплення та забезпечують самовирівнюючі властивості. Крім того, процес затвердіння починається одразу  після змішування смоли та затверджувача, обмежуючи час, нанесення речовини. Цей фактор часу називають "життєздатністю". Без агента-носія (тобто 100% твердої епоксидної речовини), термін життєздатності становить 30-40 хвилин. З додаванням води або розчинника час нанесення збільшується до приблизно двох годин.

Триваліший термін служби є результатом того, що агент-носій випаровується з епоксидної смоли. В процесі випаровування вологі плівки (при застосуванні епоксидної смоли) товщі, ніж суха плівка (коли епоксид затвердіє). Різниця може становити, половину товщини, тому волога плівка 7 мм висихає до сухої плівки від 3 до 3,5 миль.

 

Епоксидна смола на основі розчинника

 

Епоксид на основі розчинників - це продукт, який відомий протягом багатьох років. Його переваги в порівнянні з водними епоксидами:

 • Більша довговічність та продуктивність
 • Більш стійкий до забруднень нафтопродуктами, що робить його ідеальним покриттям для гаражів і стоянок
 • Глянцева поверхня

В остаточному підсумку, ці переваги були знівельовані тим, що промислові, так і індивідуальні споживачі шукають більш екологічно чисті альтернативи, епоксидні системи на основі розчинників більше не є нормою.

 

Епоксидна смола на водній основі

 

З більш обмеженим рівнем доступності епоксидних смол на основі розчинників епоксидні покриття на водній основі набувають все більшої популярності. Вони зазвичай мають дуже низький вміст розчинника,запах практично відсутній.  Їх можна застосовувати для покриття бетону, поки він все ще вологим або ще в процесі затвердіння.

Проте, технології епоксидів на водній основі, хоча й досягла значних успіхів, ще не виготовлено матеріали з рівнем хімічної стійкості та довговічності, необхідними для більшості комерційних та промислових приміщень. Тому він найчастіше застосовується в приміщеннях з помірним рівнем навантаження, де допускається часте повторне покриття.

 

100% тверді епоксиди

 

100 відсотків твердих покриттів для епоксидних підлог не містять розчинників та води. У той час як вони можуть варіюватися в залежності від в'язкості, всі 100% тверді епоксидні речовини утворюють товщу суху плівку у порівнянні з продуктами на основі розчинника або на водній основі. Залежно від виробу та способу його нанесення, товщина плівки може становити 10 мм або більше. Це стає нормою в промислових і комерційних цілях.

Ці епоксидні системи забезпечують відмінну довговічність, і в залежності від складу та методики установки можуть захищати бетон від впливу хімічних та інших речовин. Замість того, щоб сушитися випарюванням, твердіють 100% епоксидні речовини. Ці надміцні покриття складаються з двох компонентів: смоли та затверджувача, які змішуються разом, створюючи хімічну реакцію, що формує тверду, пружну поверхню підлоги. При нанесенні на підготовлений бетонний субстрат, високоякісні 100% тверді епоксидні покриття можуть служити багато років.

 

Вибір і встановлення

Ми пропонуємо безліч епоксидних систем і продуктів. Зателефонуйте нам з будь-якими питаннями і наші фахівці допоможуть підібрати оптимальне покриття для Ваших потреб.

Більше про епоксидні підлоги за посиланням