УКР РУС

Епоксидні підлоги проти полірованого бетону: яка різниця?

Епоксидні підлоги проти полірованого бетону: яка різниця?

 

При прийнятті рішення про вибір  промислових підлогових покриттів багато об'єктів щосили намагаються вибирати між полірованим бетоном і системою епоксидного покриття. Обидва використовують бетонні плити в якості фундаментної основи, але вони забезпечують два дуже різних типу поверхонь для підлоги, які краще підходять для різних типів середовищ.
Полірований бетон створюється шляхом багаторазового використання спеціалізованих промислових шліфувальних верстатів з найдрібнішими шліфувальними головками на обробленої бетонній плиті з гладкою, полірованою поверхнею.
З іншого боку, системи епоксидних покриттів для підлоги, як правило, складаються з декількох шарів різних двокомпонентних покриттів, які прикладаються до механічно підготовленої бетонної поверхні і які хімічно тверднуть, утворюючи міцне, непроникне і захисне покриття, що володіє безліччю спеціальних та  естетичних характеристик.

 

Наступні рекомендації можуть бути використані для визначення того, чи може полірований бетон чи епоксидна підлога  бути кращим рішенням для конкретного комерційного, інституційного або промислового об'єкта.

Полірований бетон: переваги

Якщо підлога  не піддається впливу суворих хімічних речовин, речовин з екстремальним рН, мокрої обробки, виробництва або упаковки харчових продуктів, токсинів або потенційних забруднювачів навколишнього середовища тощо, то полірований бетон може бути адекватним, економічнм рішенням. Однак, оскільки поліровані підлоги вимагають регулярного  повторного полірування або іншого професійного обслуговування, вони можуть бути не ідеальними для будь-яких 24/7 або критично важливих операцій;

Важливо також, щоб підлога не мала більшої міцності на стиск, ніж непрополірований бетонний субстрат. Там, де це є необхідною функцією, найпопулярніший варіант - це система підлогового покриття з епоксидно-агрегованою групою. І хоча поліровка може згладжувати і дещо виходити з бетонної поверхні, це не є життєздатним варіантом для старих, тріснутих або кам'янистих поверхонь з значними недоліками. Щоб досягти найкращих результатів, полірування повинно відбуватися на новій, свіжо залитій бетонній плиті, яка має відносно рівномірний колір і загальний вигляд.

Залежно від точної процедури та використовуваних виробів полірований бетон може забезпечити збільшення світлової відбивної здатності підлоги до 100%, що дозволяє дещо покращити ефективність існуючих світлотехнічних приладів і полегшити освітлення простору в цілому.

І в порівнянні з голим бетоном, хороше полірування допоможе запобігти "запилювання" бетону , тим самим сприяючи поліпшенню якості внутрішнього повітря.

 

Переваги епоксидного покриття  підлоги

 

У той час як полірований бетон може бути життєздатним варіантом для ряду комерційних налаштувань, він являє собою значний список обмежень - саме там і з'являються системи епоксидних покриттів для підлоги.

Епоксидні покриття для підлоги і інші високоефективні смоляні системи доступні в різних складах, розроблених спеціально для захисту цілісності бетонної плити при впливі широкого спектру умов і використання
Правильний епоксидний настил може забезпечити справді дивовижний список особливих переваг, таких як підвищення несучої здатності бетону і ударостійкість, надаючи міцність і стійкість до стирання, забезпечуючи захист від статичного контролю, а також здатність витримувати деякі з найбільш екстремальних умов, виявлених в біотехнологічній  фармацевтиці, харчових продуктах і напоях, хімічних і багатьох інших процесах обробки і виробництва. Ці власивості набагато перевершують можливості, пропоновані полірованим бетоном.

Епоксидні системи можуть маскувати і виправляти дефекти в бетоні і можуть навіть використовуватися для відновлення плит, які в іншому випадку могли б бути знищені. Крім того, смолисті верхні покриття можуть збільшити відображення світла  до 300%, що зменшує потребу в додатковому освітленні і допомагає зекономити на енергії і витратах.

Оскільки епоксидний настил встановлений в рідкому стані, отримана поверхня є непроникною і практично безшовною. Після затвердіння, в залежності від типу і складу, смоляні системи статі мають високу стійкість до розчинників, кислот і лугів. Це особливо важливо в умовах, коли використовуються суворі реагенти і токсини.

Навпаки, полірована бетонна поверхня не призначена для витримування впливу таких матеріалів і вразлива для поглинання і утримання небезпечних речовин, а також для запобігання проникнення забруднюючих речовин через плиту в навколишні грунти і навколишнє середовище. Добре підібрані і правильно встановлені епоксидні і інші смоляні системи покриттів усувають цю уразливість.

 

Дізнайтеся більше, звернувшись до місцевого технічного фахівця InHouse сьогодні!

Переходьте за посиланням та дізнавайтесь більше:

https://inhouse.com.ua/