УКР РУС

Епоксидні покриття чи фарби для підлоги: що краще?

Епоксидні покриття чи фарби для підлоги: що краще?

 

Ви, можливо, чули, що терміни "епоксидні наливні покриття" та "епоксидні фарби" використовуються майже взаємозамінно. Звичайно, недорога епоксидна фарба може здаватися привабливим варіантом у порівнянні з професійно встановленим епоксидним покриттям підлоги. Назви продуктів схожі, а на етикетках міститься мінімально необхідна інформація, епоксидні покриття та фарби можуть здаватися непрофесіоналу рівнозначними варіантами. Далі розглянемо чи дійсно вони є окремими системами?

 

Хімічні відмінності між епоксидними фарбами та покриттями

 

Щоб оцінити різницю між епоксидним покриттям підлоги та епоксидною фарбою, важливо розуміти з яких хімічних компонентів складаються ці продукти. Простіше кажучи, епоксидне покриття складається з двокомпонентної високоефективної епоксидної смоли (частина А) у поєднанні з поліамінним затверджувачем (частина B). Іноді в процесі установки додають різні додаткові речовини, такі як градуйований кварцовий пісок, різнокольоровий кварц чи безліч інших, щоб ще більше підвищити міцність та візуальну привабливість кінцевого продукту. Епоксидні фарби, з іншого боку, зазвичай є латексними фарбами з відносно невеликими кількостями епоксидної смоли, що входить до складу продукту. Для приватних житлових приміщень, які шукають легких рішень, епоксидні фарби можуть забезпечити кращу довговічність та міцність, ніж інші фарби підлоги, де відсутній компонент епоксидної смоли. Тим не менш, фарби знаходиться на рівень нижче від епоксидних покриттів промислового класу.

Обравши наливну епоксидну підлогу, важливим показником є відсоток твердих речовин у продукті. Це число означає відсоток оригінального продукту, що залишається на підлозі, коли речовина висихає або твердіє - фарби зазвичай мають менший відсоток твердих речовин, причому відносно велика частина продукту випаровується, коли вона висихає. Епоксидний наливні покриття промислового класу, з іншого боку, хімічно зчеплюються твердіють, а не просто висихають, і є доступними з вмістом твердих речовин до 100%. Вищий відсоток твердих речовин може бути одним з показників того, що продукт, в першу чергу, призначений для професійного використання, тому що застосування такого покриття може вимагати більшого досвіду та вміння. При належному встановленні епоксидних підлог із 100% твердих речовин, вони забезпечують набагато більш міцні поверхні, ніж епоксидні фарби.

 

Монтаж та довговічність

 

Епоксидні фарби можуть здаватися привабливим варіантом, оскільки вони дуже прості у використанні. Окремо не потрібно підготовлювати поверхню, крім очищення бетонної підкладки, і багато людей, які не мають спеціальних знань про встановлення підлоги, можуть використовувати їх та досягти досить високих результатів. Таким чином, епоксидні фарби пропонують домовласникам для, як короткострокове рішення для приміщень, де немає інтенсивного трафіку. Проте в промислових, комерційних або інституційних місцях, знос від щоденного використання - важкий рух ніг та коліс, часті чистки та особлива функціональна діяльність - можуть швидко пошкодити та погіршити епоксидну фарбу з невисокою міцністю.

Власники промислових та комерційних приміщень обирають професійне епоксидне та інші смолисті підлогові покриття, щоб забезпечити оптимальний захист бетону та довговічність, крім ряду необов'язкових характеристик продуктивності. Встановлення таких систем покриття вимагає набагато більшої підготовки поверхні, а також професійної установки. Поверхня бетону повинна в першу чергу бути механічно підготовлена, шліфована піскостуменем або використовується алмазна шліфовка, грунтовка, щоб забезпечити зчеплення та міцний зв'язок з основою. Як тільки рідкі компоненти змішуються, існує, як правило, лише короткий відрізок часу, в якому покриття може бути встановлене. Для застосування може знадобитися комбінація інструментів, включаючи спеціальні ролики, граблі, настінні коробки, зубчаті і плоскі кетони. Як правило, заливають декілька шарів, включаючи праймери, грунтовки, та поверхневі покриття. Тільки підготовлений фахівець-підрядник повинен підготувати бетонну підкладку та встановити епоксидні підлогові покриття. Коли вони правильно підібрані та встановлені, ці смолисті системи настилу забезпечують комерційні, промислові та інституційні заклади відмінною міцністю та довговічністю.

Більше за посиланням

https://inhouse.com.ua/services/pidlogu/

 

Бізнес-каталог

Реклама