УКР РУС

Фарби для підлоги промислових приміщень

Фарби для підлоги промислових приміщень

 

Ніщо не піддається такому тиску на промисловому або комерційному об'єкті, як на підлога. Довговічність, стійкість до зносу та зчеплення є загальними потребами будь-якої промисловості. Підлога повинна бути в змозі витримати  рух пішоходів, трафік з навантажувачів та обладнання. Є особливі вимоги, такі стійкість до тепла, вологи, перепаду температур.

Епоксидні смоли та інші види смолистого покриття найчастіше використовуються в широкому спектрі промислових, комерційних та громадських місць.

Кожна наливна підлога складається з одного або декількох типів епоксидних та інших покриттів на основі смоли, застосовуваної у декількох шарах, грунтовки, основи та верхнього покриття.

Епоксидні покриття проти епоксидних фарб - чи є різниця?

Коротка відповідь "так", і різниця досить суттєва.

Що таке епоксид?

Епоксид - це клас термореактивного полімеру, що використовується в основному в клеях та покриттях, завдяки його міцності та адгезійним властивостям. Епоксидні речовини в початковій формі є рідинами і твердіють, завдяки дивовижній хімічній реакції.

Епоксидні покриття складаються з двох компонентів:

1) епоксидної смоли;

2) поліамінного відновника.

Змішавши разом у правильному співвідношенні, обидва рідини починають хімічно перетворюватись, створюючи тісно пов'язані молекулярні структури, які утворюють непористу тверду речовину. Цей процес відомий як "лікування".

Після змішування смоли та затверджувача, нове поєднання епоксидного покриття має те, що називається "живим горщиком". Це означає, що воно залишатиметься рідиною достатньо, щоб з ним працювати протягом певного періоду часу в певних температурних умовах. У випадку епоксидних покриттів для підлоги, дані виробників можуть містити термін зберігання від 20 до 30 хвилин, після чого змішаний матеріал, ймовірно, починає твердіти.

Нанесення епоксидних та смолистих покриттів вимірюється в товщині вологої плівки (WFT) або сухї плівки (DFT). Якщо продукт є епоксидною смолою 100% твердої речовини, то товщина вологої плівки та товщина сухої плівки будуть однаковими. Якщо продукт має тверді речовини менш ніж 100%, то товщина сухої плівки буде дорівнювати відсотковій сумі твердих часток, помноженої на товщину мокрої плівки.

Сьогодні 100% твердих речовин є стандартом для промислових епоксидних підлогових покриттів. Коли вони добре сформовані, виготовлені та встановлені, вони можуть забезпечити відмінну продуктивність та вартість.

Які особливості та переваги епоксидних покриттів?

 

Довгостроковий захист бетонної основи завдяки чудовій міцності та властивостям зносостійкості, навіть в умовах активної експлуатації 24/7 і внутрішнього руху транспорту.

Просте і недороге технічне обслуговування, яке не вимагає покриття воском, шліфування або полірування.

Неймовірний асортимент стандартних і нестандартних кольорів і декоративних сумішей, що дає змогу легко змінювати дизайн, безпеку руху та окреслення робочої зони, де це потрібно. Вибір елементів блиску дозволяє керівництву вибирати світловідбивну, блискучу обробку в більш світлих тонах, щоб поліпшити видимість, не встановлюючи додаткові світильники.

Додаткові системи, що забезпечують ударну стійкість у важких умовах а також поглинання вібрації машин і обладнання. Запропонувати ряд функціональних параметрів, такі як настроювання на рівні тягового зчеплення, використання абразивної стійкості, пластівців або кварцу; пом'якшення передачі пари бетону; підтримка боротьби з патогеном; здатність витримувати вплив корозійних речовин, суворих хімікатів, палива, масел та розчинників; і стійкість до термічного удару та екстремальних циклічних температур, називаючи лише кілька основних достоїнств промислових наливних покриттів.

Що таке епоксидна фарба?

Фарба зазвичай розглядається як однокомпонентний матеріал, який висихає через випаровування розчинника. Деякі продукти, що називаються епоксидною фарбою, насправді не мають епоксидних властивостей; інші мають невелику кількість епоксидного вмісту, змішаного з латексною фарбою. Отже, чому ці продукти називаються "епоксидною фарбою"? Спочатку епоксид знали  як "верхній шар покриття" для гаражних і підвальних пприміщень і почали використовувати терміни епоксиду та епоксидної фарби дещо взаємозамінно. На цьому етапі маркетологи, які займалися обробкою житлових приміщень, вирушили на шлях найменшого опору, і почали описувати продукцію своїм клієнтам як "епоксидну фарбу". Однокомпонентне покриття звичайної фарби не може наближатися за рівнем міцності або продуктивності до справжньої двокомпонентної системи епоксидного покриття. Окрім фактичного складу, зверніть увагу на те, що однокомпонентні епоксидні фарби просто сушать, а не хімічно. Це відмінність у термінології є дуже важливим.

 

Сушіння проти затвердіння

 

Сушіння просто означає той факт, що вологість випаровується. У випадку фарби суміш пігментів і легких смол осідає на поверхні після випаровування. Вона пропонує мінімальний, короткостроковий захист для вертикальних та горизонтальних поверхонь, що не перевозяться. Суха фарба не може забезпечити відповідний бетонний захист для підлог комерційного, промислового або інституціонального приміщення. З іншого боку, "вилікування" відноситься до процесу, який відбувається, коли епоксидна смола та епоксидний затверджувач належним чином змішуються, що дає змогу почати хімічну реакція.  У процесі створюється абсолютно нова речовина, яка міцно, хімічно переплетена на молекулярному рівні. Це дає відновлене епоксидне покриття для промислового класу, непроникну поверхню та неймовірні характеристики, необхідні для екплуатації у процесі важкої роботи, за умов інтенсивного руху.

Інші типи систем покриття підлоги, придатні для промислових установок

Епоксиди та уретани

Уретани, також відомі як поліуретани бувають багатьох сортів. Деякі з них модифіковані оліямиі в основному використовуються на дерев'яних основах. Інші уретани є емульсіями, змішаними з водою, яка випаровується, залишаючи на поверхні легку робочу плівку. Уретани з вищою продуктивністю включають двокомпонентні продукти, які твердіють за допомогою затверджувача, а також інший тип, який називають  уретаном вологості, який твердіє за допомогою вологи в повітрі.

Останні два високопродуктивних уретанові сімейства використовується виробниками промислових бетонних підлогових покриттів, щоб ще більше покращити характеристики епоксидних поверхонь. Незважаючи на те, що 2-компонентні та уретани вологості можуть створювати великі верхні покриття, вони, як правило, добре не прилягають до бетону і практично завжди наносяться на епоксидний грунт або основний шар.

Як високопродуктивні поверхневі покриття, аліфатичні уретани пропонуються:

• підвищену міцність і стійкість до стирання;

• чудову стійкість до багатьох розчинників та хімічних речовин;

• стійкість до ультрафіолетового випромінювання та стабільність кольору упродовж часу;

 Сьогодні високопродуктивні уретани є дуже тонкими плівковими покриттями, що забезпечують виняткові переваги.

 

Поліаспаратичні покриття

 

Однією з останніх нововведень у промислових покриттях, двокомпонентні поліаспаратичні покриття є далеким родичем поліуретанів. Використовується в системах настилу, пропонує  деякі цікаві переваги, включаючи прекрасну обробку з високим блиском, чудову хімічну стійкість до стирання, стійкість до кольорів без поглиблення, стійкість до ультрафіолетового випромінювання, а також вражаюча здатність до повного затвердіння протягом 2 годин, у порівнянні з 24 - 72 години, необхідними для багатьох епоксидних смол. Ця корисна перевага, однак, поставляється з недоліком: дуже короткий життєвий цикл. Для недосвідчених встановлювачів поліаспарати можуть бути надзвичайно важкими для обробки. Проте підрядники, які звикли до процесу швидкого встановлення продукту, користуються цим. За витрати на матеріали поліаспаратичних покриттів, як правило, вищі, ніж традиційні епоксидні та уретанові. Однак це іноді можна компенсувати зниженням витрат на оплату праці, оскільки застосування декількох шарів поліасpартичних може часто виконуватися за один день, уникаючи потреби в поїзді бригади установки протягом ночі в готелі

 

Яка система покриття підлоги підходить саме для вашої установи?

 

 Можливо справедливо сказати, що будь-який товар, позначений як "фарба для підлоги", може бути викреслений з переліку варіантів. З ефектом епоксидної смоли або без неї вони просто не підходять для промислового або комерційного об'єкта. На відміну від них, високоякісні бетонних підлогові системи, що складаються з двокомпонентного 100% твердого епоксиду, епоксидного з уретановим та / або поліаспаратичного покриття будуть хорошими варіантами. Кожен з них може забезпечити відмінну продуктивність залежно від вашого об'єкта та конкретних умов приміщення. Обов'язково повідомте спеціалістам про вашу специфічну потребу в хімічній стійкості, навантаженнях та інсентивності руху. 

Більше варіантів покриттів для промислових приміщень за посил

Бізнес-каталог

Реклама