УКР РУС

ФАРБУВАННЯ ФАСАДУ

Фарбування фасаду - що важливо знати

 

В останні роки фасадам будинків приділяється неабияка увага в архітектурному та в суспільному сприйнятті. Окрім того, що фасад функціонує як захисна оболонка і видиме «обличчя», зовнішність будівлі безпосередньо взаємодіє з навколишнім громадським простором.

Свіжий шар фарби - це найдешевший та швидкий спосіб перетворити, пожвавити і захистити зовнішній вигляд вашого будинку від руйнівних атмосферних впливів (вітер, дощ, сніг, мікроорганізми). Як власник будинку, ви несете відповідальність за один з найважливіших елементів іміджу вашої сім'ї - будинок та навколишню територію. Фарбування фасаду може освіжити і захистити зовні ваш будинок, забезпечуючи привабливий вигляд, що є надзвичайно важливим для створення позитивного враження на ваших сусідів. Пофарбувати фасад обійдеться дешевше, ніж його поштукатурити. 

При вирішенні питання про фарбування будівлі, перш за все, враховується матеріал, з якого зроблений фасад. Цегла та панелі не повинні бути пофарбовані - ефекту від цієї роботи не буде, краще їх покрити спеціальними просоченнями або ретельно ущільнити міжшарові шви. Ну, а дерево варто пофарбувати.

Коли настав час підібрати зовнішній вигляд для вашого будинку, або просто змінити колір фасаду, краще використовувати послуги професійної компанії. Зовнішнє фарбування часто є складною процедурою завдяки численним елементам навколишнього середовища та техногенних елементів, яким піддається зовнішній вигляд об'єкта. Правильна підготовка, високоякісні матеріали та якість виконаної роботи також є важливими для досягнення остаточного результату. На нашому сайті ви зможете обрати підрядника для виконання фасадних робіт. Кваліфіковані майстри можуть ефективно координувати та виконувати всі заходи в процесі фарбування - від вибору кольору та типу фарби до підготовки поверхні та завершення робіт.

Пофарбувати фасад

Коли фасад потребує фарбування?

Не важко зрозуміти, що фасад будинку час пофарбуватити. Потреба в цій роботі чітко вказується наступними ознаками:

Розмиті старі фарби.
Якщо фарба на фасаді набухала, стала опадати, чи утворилися бульбашки, то пора подумати про те, як її оновити.

Колір фарби став тьмяний.
З плином часу фарба на фасаді сильно вигорає на сонці.

Цвіль на стінах.
Фарба захищає будинок від вогкості та цвілі, якщо захисні властивості її ослаблені, необхідно подбати про фарбування фасаду заново.

Пофарбований фасад з ІнХаус

Корисні поради

Фарбування фасаду, як і будь-яка інша робота, має свої правила і принципи. Основна порада для тих, хто вирішив взятися за фарбування фасаду:

- Перед початком робіт підготуйте рукавички, окуляри та одяг з довгими рукавами. Багато фарб подразнюють шкіру при попаданні, небезпечним є випадкове потрапляння фарби в очі.

- Перш ніж приступити до фарбування, варто ретельно видалити старий шар фарби з фасаду. Нова фарба по старому пофарбованому шарі ляже погано.

- Вікна та елементи фасаду, які не потребують фарбування, повинні бути покриті газетами або плівкою, якщо це можливо. Відмити випадкову краплю фарби з вікна або чистої частини фасаду дуже важко.

- Для фарбування фасаду краще не вибирати дуже жаркий день. При яскравому сонячному світлі і сильній літній спеці фарба висихає занадто швидко і неналежним чином ляже на фасад.

- Перед початком робіт фасад будівлі повинен бути абсолютно сухим. Після дощу, фарбування будівлі не має сенсу - ефект від такої роботи буде нульовим.

- Перед нанесенням основного шару фарби рекомендується покрити фасад грунтовкою. По грунтовці фарба буде лягати набагато краще і акуратніше.

- Варто підбирати фарбу залежно від матеріалу, з якого зроблений фасад. Не всі фарби однаково підходять для будь-якого фасаду.

Пофарбований фасад

Попередній огляд

Перед тим, як розпочати будь-яку роботу з зовнішнього фарбування, дуже важливо, щоб була проведена перевірка об'єкта. Зовнішній шар фарби на поверхні, часто служить індикатором для подальших дій; отже, точна ідентифікація поверхневих умов і будь-яких проблем з фарбою має вирішальне значення для визначення відповідного рішення і успішної майбутньої роботи.

Проблеми найчастіше трапляються в місцях з високим рівнем прямих сонячних променів, постійного затінку, надлишку вологи або інших місцях, таких як дверні прорізи, кути, підвіконня, відкоси дверей, краї, покрівлі тощо.

Підготовка поверхні для фарбування

Належна підготовка зовнішньої поверхні формує весь фундамент для будь-якої роботи з фарбою. Це є необхідною умовою для правильного зчеплення фарби з покриттям, тривалого терміну служби та гладкого покриття. Неправильна підготовка поверхні впливає на адгезію покриття і є основною причиною неякісної зовнішньої обробки.

Після ретельної перевірки зовнішнього вигляду будівлі з приводу будь-яких проблем з поверхнею, професійний підрядник завершить необхідний процес підготовки, щоб усунути будь-які існуючі недоліки з фарбою і вжити всіх запобіжних заходів для зменшення ймовірності майбутніх проблем. Професіонал буде добре обізнаний з різними процедурами, необхідними для правильної підготовки поверхонь, залежно від їхнього складу, віку, поточного стану, раніше застосованих покриттів. Вжиття відповідних заходів для забезпечення поверхні сухою, гладкою і в здоровому стані перед застосуванням фарби має важливе значення для якісного фарбування.

Для підготовки поверхні можна використовувати різні способи очищення та видалення фарби, але найчастіше використовуються миття під тиском, вискоблювання та шліфування. Миття під тиском ефективно видаляє відкладення крейди на фарбі, а також будь-які додаткові поверхневі забруднення, такі як жир, розтріскування фарби, бруд, сторонні речовини, іржа, цвіль, грибки - все, що не сприяє гарній адгезії. Шліфування та вискоблювання видалить будь-яку зайву фарбу. Не слід застосовувати зовнішню фарбу одразу після дощу, коли передбачається дощ, в туманну погоду або коли температура падає нижче 10° за Цельсієм (якщо не використовуються спеціально розроблені продукти). Відносна вологість повинна бути нижче 85 відсотків. Зима - не найкращий час для проведення лакофарбових робіт. Труднощі, насамперед, пов'язані з мінусової температурою і високою вологістю повітря. Це ускладнює фарбування на відкритому повітрі. 

Фасадні фарби

Різновиди фасадних фарб

Залежно від основи, фарби можуть бути: органічні (розчиняються уайт-спіритом) і водоемульсійні. За видом сполучного наповнювача найпопулярніші: акрилові, латексні, силікатні та силіконові фарби.

Акрилова фарба. Може бути на на основі органічних розчинників чи на водній основі. Акрилові фарби стійкі, майже не мають запаху, швидко сохнуть та не вигорають на сонці. Рекомендується для поверхонь, що піддаються високому тепловому навантаженню - завдяки еластичності та високій стійкості до тріщин і подряпин, фарба компенсує деформацію, що виникає внаслідок різного теплового розширення шарів, що знаходяться внизу, наприклад, на сонячних фасадах. Коштують акрилові фарби недешево, але переваги їх застосування очевидні: фасад прослужить вам довго не вимагаючи оновлення чи ремонту.

Акрилова фарба на основі розчинників. Складається з акрилової смоли, пігментів та інших спеціальних добавок. Завдяки спеціальним добавкам фарба збільшує термін експлуатації фасадів, підвищує їх стійкість до впливу вологи та різних температур. Фарбувати можна в будь-який сезон: при температурі від -20 до + 30 градусів. Таку фарбу легко наносити, навіть на старі поверхні, і прослужить така фарба більше 10 років. Витрата фарби приблизно 0,3 л на 1 м кв.

Акрилова фарба на водній основі. Фасадні акрилові фарби містять полімерні добавки і наповнювачі (наприклад, мелений мармур). Після висихання фарба створює на поверхні пластикову плівку, яка захищає поверхню від будь-яких зовнішніх впливів. Особливо це актуально для пористих поверхонь: цегла, бетон, штукатурка. Такі фарби мають високу водо- і термостійкість, довговічність, дуже швидко висихають. Завдяки колеруванню ви можете створити будь-який відтінок. Фарба є абсолютно безпечною для роботи як зовні, так і в середині приміщення.

Латексна фарба

Латексна фарба. Виготовляється на основі акрилової органічної смоли (каучук). Завдяки барвнику на основі латексу фарба знижує горючість дерева. За допомогою фарби можна зробити матову/глянсеву поверхню, створити герметичні та еластичні шари, що володіють стійкістю до стирання та розтріскування, а також гарною паропроникністю. Латексна фарба має довгий термін експлуатації, її практично неможливо змити. Чудово підходить для внутрішніх та зовнішніх робіт. За допомогою колерування можна створити потрібний відтінок. Приблизний розхід фарби на двошарове покриття - 0,25-0,35 л на 1 м кв.

Силікатна фарба.  Виготовляються на основі рідкого скла з органічними домішками. Екологічна однокомпонентна фарба. Стійка до різних атмосферних явищ, не сприятлива до цвілі та грибків, володіє паропроникністю. Надійно захищає деревину від гниття і займання. Силікатні фарби не такі еластичні, як акрилові фарби. Фарба міцно зв'язуються з основою, її складно видалити при повторному фарбуванні фасаду. Використовується для покриття стін з бетону, цементу, цегли і каменю. Категорично не можна фарбувати кераміку, предмети з каменю, скла, металу. Обмежена кількість кольорів. На поверхні фарба тримається приблизно 20 років. Витрата фарби при нанесенні двох шарів 0,3 л на 1 м кв.

Силіконова фарба. Це один з різновидів водоемульсійних фарб, відноситься до водно-дисперсійних складів. Виготовляється на основі води і спеціальних смол. Можна фарбувати практично всі поверхні. Для фарбування металу, потрібно вибирати фарбу з антикорозійними добавками. Фарба володіє гідрофобними властивостями - краплі води вільно стікають по поверхні стіни. Фарба забезпечує міцність фасаду, і має властивість самоочищатися, при цьому володіє гарною паропроникністю, дозволяє стінам "дихати" та має гарне зчеплення з поверхнею. Силіконова фарба досить дорога. Витрата фарби - 0,16 л на 1 м кв. 

Вибір фасадної фарби

Фарбування фасаду

Все ж наважилися пофарбувати фасад самостійно? Тоді ось коротка інструкція.

Спершу потрібно ретельно підготувати поверхню стін перед фарбуванням: почистити, зішкребти, та змити старе покриття. Ретельно висушити стіни. Відповідно до використовуваної фарби нанести грунтове покриття та не раніше ніж після 12 годин повного висихання починати роботу. Фарба має бути належної якості та відповідати типу поверхні фасаду.

Для отримання гарного результату - складіть орієнтовний план виконання робіт, так ви не розгубитеся у розпал роботи. Для різних поверхонь використовуються різні способи нанесення фарби. Починати фарбування фасаду будівлі краще з кутів, а цоколь будівлі фарбуємо в самому кінці.

Не зайвим буде ознайомитися та дотримуватися інструкції, що додається до фарби.

Нанесення фарби

Скільки коштує пофарбувати фасад?

Вартість робіт з фарбування фасаду може відрізнятися залежно від послуг, які ви замовите. Професійний підрядник, повинен надати список необхідних робіт та визначити необхідні матеріали. Кількість фарби буде залежати від висоти будівлі, кількості вікон, дверей та інших елементів, особливо, якщо вони відрізняються кольором.

Підготовча робота може також суттєво вплинути на ціну, як і вартість фарбування. Тому, вирішальне значення має стан фасаду будинку перед фарбуванням.

Чому обирають професіоналів?

Якщо ви не впевнені у своїх силах пофарбувати фасад - не хвилюйтеся! Розгляньте можливість використання послуг кваліфікованої фірми, яка надає послуги з фарбування фасадів. Це спростить всі турботи пов'язані з процесом фарбування зовнішніх поверхонь будівель, включаючи вибір фарби, перевірку будівлі, підготовку та належне очищення поверхні. Спеціалізовані компанії мають великий досвід в фарбуванні зовнішніх об'єктів і всі необхідні знання та устаткування. Довірте їм оздобити свій будинок, за собою ж можете залишити право обрати колір фасаду.

Бізнес-каталог

Реклама