УКР РУС

ГЕРМЕТИЗАЦІЯ МІЖПАНЕЛЬНИХ ШВІВ

Ремонт міжпанельних швів

 

В холодну пору року, в приміщеннях панельних будинків бувають вологі кути, може почати розмножуватися цвіль на шпалерах чи відчуватися протяг. Основною причиною цього є погана герметизація міжпанельних швів. Вона може бути порушеною або початково зробленою неякісно. Це небезпечно вже тим, що призведе згодом до пошкодження панелей будинку, не кажучи вже про те, що перебувати в такому приміщенні некомфортно. Ось чому відкладати на довго вирішення цієї проблеми не слід.

Від потрапляння води в квартиру ніхто не застрахований. Не слід думати, що ця халепа стається лише з мешканцями останніх поверхів чи мансардних приміщень. 

Як вода потрапляє в приміщення:

  • Негерметичність перекриття будинку (балкону).
  • Негерметичність міжпанельних швів в конструкції будинків.
  • Неправильний монтаж віконних конструкцій, кондиціонерів.
  • Неправильне виведення вентиляції, водостічних та димових труб.
  • Неправильне заведення кабелів в приміщення.

 

Міжпанельні шви

Зазвичай, ви побачите одну з цих проблем з початком опалювального сезону. Коли погано зроблено перекриття даху, недостатня теплоізоляція стін чи є проблеми з вентиляцією, вода в приміщенні утворюватиметься внаслідок конденсації вологи з повітря. Тому, від якісної герметизації міжпанельних швів залежить тепло- та звукоізоляція помешкання. Проводити всі роботи потрібно лише якісними будівельними матеріалами, які ви знайдете на нашому порталі ІнХаус.

Способи герметизації міжпанельних швів

Герметизацію міжпанельних швів виконують двома способами: зовні та зсередини. З внутрішніми роботами проблем не передбачається, ви навіть можете спробувати зробити в квартирі цю роботу самостійно, ознайомившись детально з технологією. А от із зовнішніми роботами вам точно самим не впоратися, особливо, якщо ви мешкаєте на вищих поверхах. Тут обов'язково знадобиться допомога промислових альпіністів.

Для того, щоб захистити плити будинку від впливу навколишнього середовища та зберегти тепло в квартирі, варто утеплити міжпанельні шви. Результат цієї роботи ви дуже швидко побачите в зменшених рахунках за опалення. 

Професійні альпіністи

Гідроізоляція міжпанельних швів

В старих панельних будинках гідроізоляція міжпанельних швів може бути неякісною, або такою, що потребує капітального ремонту. Міжпанельні шви в будівельних конструкціях - найслабше місце, адже саме вони потрапляють під руйнівний вплив атмосферних опадів та вітру.

Широкий спектр проблем з гідроізоляцією, спричиняє неприємний запах в приміщенні. Якщо ви помітили в своєму помешканні погіршення якості повітря, це зазвичай вказує на надмірну вологість.

У вологих умовах деревина, гіпсокартон, шпалери в домі загнивають, і забезпечують привабливе середовище для проживання грибків. Незалежно від того, чи спричинено це негерметичністю даху, пошкодженим водопроводом, брудними вентиляційними отворами або витоком плити, ця проблема, як правило, зберігається до повного її усунення. Вологість приміщень протягом тривалого часу може пошкодити цінність майна та погіршити якість повсякденного життя.

Щоб отримати допомогу у вирішенні проблем з гідроізоляцією, зверніться до наших досвідчених підрядників з ІнХаус. Ми також надаємо багато інших послуг пов'язаних з утепленням та відновленням фасадів будинків. Ми допомагаємо запобігти потраплянню води в підвали, плити, фундаменти. Ми будемо раді допомогти вам!

Гідроізоляційна стрічка

Використання гідроізоляційної стрічки для ремонту даху

Коли лише розвивається пошкодження або витоки, найпростішим і найефективнішим засобом захисту є ущільнення області гідроізоляційною стрічкою. Гідроізоляційні стрічки є простими у використанні продуктами, доступними з великою різноманітністю підкладок. Вони мають еластомерний полімерний клей і після встановлення вони непроникні для води і водяної пари. Еластомерний полімерний клей є чутливим до тиску і зв'язується з більшістю матеріалів. Стрічка забезпечує постійне ущільнення при правильному встановленні. Це найпростіше рішення для швидкого, легкого ремонту даху.

Одношарові мембрани для даху - це пластикові або гумові покрівельні матеріали, які складаються з одного тонкого шару матеріалу. Найпоширеніші типи одношарових покрівельних мембран - це гумові покрівельні мембрани, мембрани для даху з ПВХ. 

Крім того, звичайні шви протікають, коли вони не є гідроізольованими. У разі виникнення пошкоджень або витоків найпростішим і найефективнішим засобом захисту є ущільнення ділянки гідроізолюючою стрічкою, призначеною для ремонту протікання на даху. Самоклеючі матеріали прикріплюються до даху з більшою силою при високих температурах. Якщо ремонт необхідний в холодну погоду, будьте готові нагріти поверхню і стрічку феном або тепловою гарматою.

Виконайте наступні прості кроки для ремонту даху за допомогою гідроізоляційної стрічки:

- Використовуючи чмстячий/миючий засіб, витріть місце, яке потребує ремонту. Очистити слід більшу область, ніж та, що потребує ремонту, щоб запобігти забрудненню місця, де буде прикріплена гідроізоляційна стрічка. Використовуйте воду для видалення миючих засобів. Дайте зоні повністю висохнути.

- Виміряйте і розріжте гідроізоляційну стрічку за розміром. Стрічка повинна виходити за межі отвору, розриву, шва тощо, у всіх напрямках.

- Обезжирьте поверхню розчинником та протріть сухою ганчіркою. Дайте поверхні висохнути.

- Зніміть вкладиш з клейкої сторони стрічки і обережно встановіть стрічку. Не має бути ніяких зморшок, вони є шляхами для води і не повинні бути присутніми.

- Використовуючи валик, прокатайте стрічку кілька разів у різних напрямках, щоб гарантувати, що стрічка добре контактувала з дахом. Незначна кількість клею повинна вичавлюватися з країв, коли застосовується належний тиск. Завжди рекомендується перевіряти міцність з'єднання. 

Бетонна підлога

Чи потрібно заповнювати міжпанельні шви в бетонній підлозі?

Це актуальне питання, яке, ймовірно, має дві протилежні відповіді. Ущільнення швів в бетонній плиті є корисним, хоча для досягнення найкращих результатів важливо герметизувати з'єднання в потрібний час і вибрати правильний продукт для цього.

Коли відбувається усадка бетону, армовані з'єднання відкриваються з різним ступенем руху. Це буде залежати від способу будівництва плити, використання підлоги та екстремальних температур. Результатом може бути спільне відкриття всього декількох міліметрів, або до 40 мм, і залишиться проміжок у підлозі.

Заповнення цих зазорів відповідним герметиком для швів є особистим вибором, і зазвичай цю вимогу обговорюють клієнт та інженер.

Що таке перенесення навантаження між бетонними плитами?

Бетонна підлога часто побудована з багатьох панелей, і місце, де одна панель зустрічається з іншою, називається швом (стиком). Все, що знаходиться на бетонній підлозі створює тиск (або навантаження) на плиту.

Коли обладнання для транспортування матеріалів переміщується по підлозі і наближається до бетонної плити, панелі повинні працювати разом, щоб адекватно витримати це навантаження. Ця взаємодія між кожною панеллю досягається перенесенням навантаження.

Розподіл навантаження розглядається на швах і тріщинах в бетонних плитах перекриття, і може бути визначено як здатність плити переносити зсув на сусідню плиту.

Навантажувальна здатність шва або тріщини має безпосередній вплив на вертикальне переміщення між двома плитами. Низька передача навантаження означає, що суміжні плити будуть самостійно відхилятися під навантаженням, створюючи нерівну підлогу, яка буде схильна до пошкодження. На сформованих будівельних швах перенесення навантаження в бетонних плитах перекриття забезпечуються сталевими дюбелями, такими як пластинчасті дюбелі і квадратні дюбельні балки.

Які фактори впливають на величину "доступного" перенесення навантаження при формуванні будівельних швів?
Ефективність перенесення навантаження на сталевого дюбеля визначається:

• ширина з'єднання
• тип дюбеля
• тип бетону, що використовується для побудови плити.

Багато інших факторів впливають на кожну з цих властивостей - наприклад, ширина шва залежить від відстані між швами і усадки бетону під час висихання.

Плити на підлозі

Коли варто заробляти міжпанельні шви на підлозі?

Орієнтовно, на кожен 1 мм встановленої товщини бетону потрібно один день висихання. Таким чином, для 200 мм плити перекриття, на повне застигання можна очікувати близько 12 місяців, в більшості випадків відбувається усадка бетону і встановлюється ​​точна ширина шва. Якщо ви запечатаєте шви до того часу, то знадобиться повторне запечатування пізніше. Тому, поспішати не варто.

Який герметик використовувати?

Існує широкий вибір м'яких і твердих герметиків. Використання надто жорсткого герметика для герметизації швів занадто рано після будівництва плит може призвести до того, що ущільнювання не вдасться виконати якісно, якщо плита продовжуватиме рухатися. Якщо клієнт наполягає на тому, що необхідно використовувати герметик, то може бути встановлений більш м'який герметик - хоча зазвичай це розглядається як тимчасовий варіант, і часто його потрібно замінити більш жорстким з'єднанням після періоду висихання бетону.

Для старих плит, які потребують ремонту, зазвичай використовуються складніші герметичні сполуки, оскільки плити повністю висушуються і практично немає їх переміщення.

Ущільнення для захисту від сміття та удару

Ущільнення міжпанельних швів також виключає питання утворення сміття між плитами і забруднюючих речовин, що потрапляють зовні.

Найголовніше, що зароблення міжпанельних швів забезпечує захист від удару колеса погружчиків та іншого транспорту: колеса впадають у щілину шва під час проходження через нього перпендикулярно до плити, отримавши удар у відповідь.

Монтажна піна

Як виконується герметизація міжпанельних швів

Герметизація міжпанельних швів включає такі роботи:

  1. підготовка та очищення;
  2. ремонт/закладання;
  3. гідроізоляція;
  4. фінішна обробка.

Ремонт міжпанельних швів виконується капітальний або косметичний.

Попередньо, стару обробку швів необхідно зняти за допомогою перфоратора. Раз ви почали виконувати цю роботу, значить матеріал потріскався або застарів і не виконує своїх функцій. Молотком та зубилом видаліть герметизуючий матеріал/матеріал закладення. Пензликом та щіткою ретельно очистіть шви. Очищені шви прогрунтуйте. Після цього переходьте до закладання швів. Для цього підійде монтажна піна та різні герметики.

За допомогою монтажної піни

Для ремонту широких та глибоких швів краще використовувати монтажну піну. Монтажну піну слід вибирати таку, яка після розпилення сильно не розширюється, оскільки надлишки прийдеться зрізати для завершення фінішної обробки стіни. Для дуже великих/глибоких просторів, краще обрати звичайну монтажну піну, яка розширюється. Розпилюйте піну в очищений та зволожений шов. Інколи доцільно наносити піну в два шари. Герметизація швів на пряму залежить від того, як виконана робота. Приступати до завершальної обробки стіни слід лише після повного застигання піни.

Ремонт міжпанельних швів

За допомогою герметиків

Для ремонту невеликих швів, шириною до 2 см, рекомендуємо використати герметик. Вам знадобиться лише шпатель та герметик. В підготовлений та очищений шов потрібно закласти герметик та за допомогою шпателя укласти його.

Замовляйте ремонт та герметизацію міжпанельних швів у підрядників порталу ІнХаус. Вони використовують для роботи сучасні будівельні матеріали та технології. Позбавте своє помешкання від протягів, сирості, цвілі та грибків!

Бізнес-каталог

Реклама