УКР РУС

ГІДРОФОБІЗАЦІЯ ФАСАДУ

Що таке гідрофобізація фасаду та для чого вона потрібна

 

Кожен з нас мріє про бездоганний вигляд свого будинку, але навіть в перший рік після завершення будівництва, він буде так виглядати до першого дощу/снігу. Адже надовго зберегти свої властивості не здатен жоден будівельний матеріал, і справа тут навіть не в вартості. Для захисту поверхось будівельних матеріалів використовуються спеціальні захисні покриття, які володіють гідрофобними властивостями та надійно захищають від вологи та бруду.

Якщо коротко, то процес гідрофобізації фасаду - це захист стін будинку від впливу вологи, води, пилу. Виконується на цеглі, штукатурці, бетоні, дереві, кам'яній кладці та ін.

Визначення терміну "гідрофобний" можна легко отримати з його грецьких коренів; гідро (означає воду) і фобію (що означає страх або ненависть). Вода, як правило, вважається універсальним розчинником. Матеріали, які легко розчиняються у воді, є гідрофільними. Знову ж таки, швидкий погляд на грецьке коріння слова: гідро (означає воду) і філіч (що означає любов або спорідненість). Гідрофобні речовини не можуть розчинятися у воді.

Ефект лотоса

Самоочисні матеріали є двох типів: гідрофобні або гідрофільні. "Ефект лотоса" гідрофобних матеріалів досягається перетворенням мікроструктури таких матеріалів, як плитка або фасадні фарби. Гидрофильная поверхня, з іншого боку, реалізується шляхом використання покриття двоокису титану (TiO2) на склі, плитках або бетонних поверхнях.

Одним із способів самоочищення фасадів є гідрофобна поверхня, яка досягається шляхом нанесення гідрофобної фарби або спеціального покриття. Щоб класифікувати поверхню як супергідрофобну, кут контакту між краплею рідини і матеріалом повинен бути більше 150 градусів порівняно з гідрофобною поверхнею, де кут контакту повинен бути більше 90 градусів.

Що таке "ефект лотоса"?

"Ефект лотоса" виявлений в 1990-х роках, і з тих пір використовується для виробництва самоочисних покриттів. Він названий на честь листка лотоса, здатного залишатися чистим навіть у брудних умовах, і це досягається завдяки шорсткості на поверхні листя на нанометровому і мікрометричному рівнях. Ці нано- і мікрометричні структури зменшують капілярні сили між краплею води і поверхнею. Внаслідок цього вода на таких поверхнях має кути контакту більше 130 градусів. Водяна крапля займає майже ідеальну сферичну форму і може легко згортатися разом з частинками забруднюючих речовин, приклеєних до поверхні краплі, і видалятися з шорсткої поверхні, коли краплі скочуються.

Частинки на такій поверхні мають дуже малу площу контакту з матеріалом під ним, а сили зчеплення (сили адгезії) значно зменшуються. Після того, як крапелька з'явиться, частинки зв'язуються з краплями і можуть бути видалені.

Ці гідрофобні технології самоочищення використовуються у більшості комерційних об'єктів завдяки своїм естетичним, економічним та екологічним вигодам. Захисні гідрофобні матеріали, що застосовуються на зовнішніх поверхнях, знижують витрати на обслуговування за рахунок меншої кількості працівників та хімічних речовин, необхідних для виконання роботи при зниженні впливу на навколишнє середовище.

Гідрофільна поверхня

З іншого боку, гідрофільні поверхні притягують краплі води до поверхні, де вони повністю розтікаються і мають контактний кут менше 5 градусів. Це ефект може бути застосований для того, щоб швидко висушити поверхні, для протитуманних властивостей або для випарного охолодження. Найбільш цікавими для фасадів є застосування проти запотівання та швидкого висихання. Крім того, ці покриття мають високу прозорість, що робить їх надзвичайно цікавими для застосування.

Гідрофільна поверхня

Поведінка води в гідрофільних поверхнях

Для досягнення цих властивостей поверхня повинна містити як високу поверхневу енергію, так і високу ефективну площу. Це досягається за рахунок високої шорсткості на мікро/нано масштабі, так само, як гідрофобні поверхні.

Нещодавні дослідження в цій області ввели нові методи створення самоочисних поверхонь, що надають шорсткості частинкам TiO2 (двоокис титану). Це дозволило створити гідрофобні та гідрофільні властивості на одних і тих же поверхнях. І ще розширило застосування TiO2 в самоочисних продуктах, додавши до його вже сприятливих переваг, таких як висока каталітична ефективність, хімічна стабільність, низька токсичність, низька вартість і гарне поєднання з будівельними матеріалами.

Створення супергідрофільних поверхонь можна зробити на основі травлення, гідротермічної обробки, нанокомпозитних покриттів, полімеризації і пошарового методу. Принцип пошарового методу проводиться шляхом збирання гідрофільної частки протилежного заряду, яка найчастіше виконується з частинками діоксиду кремнію (SiO2) або діоксиду титану (TiO2). Це також нагадує процедуру створення гідрофобної поверхні.

Переваги гідрофобізації фасадних покриттів

Гідрофобні склади (гідрофобізатори) доступні в продажу в європейських країнах для захисту будівель від впливу погоди та поліпшення їх зовнішнього вигляду. Обробка фасадів запобігає корозії, зростанню грибків у вологих і холодних зонах, а також просочуванню води та цвілі.

Водовідштовхування

Гідрофобні поверхні мають чудові водовідштовхувальні властивості, що обумовлено поєднанням шорсткості поверхні як на мікро-, так і на нанорозмірному рівні. Вода не може добре прилипати до поверхні і буде просто скочуватися. Це допоможе зберегти фасад сухим і вільним від будь-яких частинок бруду, що прилипають до стіни, і тому існує мінімальний шанс на біологічний ріст на поверхні стіни, що робить довговічність фасаду довшою.

Водовідштовхувальні властивості

Дихаюча здатність

Гідрофобні поверхні пропускають повітря і водяну пару за рахунок пористої структури. Це допоможе знизити теплопровідність стіни і, отже, сприяє тепловій ізоляції, оскільки повітря здатне проникнути через фарбу.

Запобігання утворення бульбашок фасаду

Оскільки повітря та водяна пара не потрапляють між гідрофобною фарбою та фасадом, то менше буде ймовірність збільшення тиску внаслідок розширення захопленого повітря в жаркий день, а отже, імовірність виникнення бульбашок фасаду буде меншою.

УФ-захист

Більшість звичайних гідрофобних поверхонь втратять свої гідрофобні характеристики при дії пролонгованих ультрафіолетових променів. Однак гідрофобні поверхні, виготовлені з діоксиду кремнію з використанням способу золь-гелю, зберігають свої гідрофобні властивості після 5500 год ультрафіолетового опромінення.

Стійкий до біологічних агентів

Відомо, що наявність гідрофобних покриттів знижує обростання підводних споруд і корпусів суден під водою, утворюючи гідрофобну шорстку поверхню, яка підтримує повітряну плівку між собою і водою. Зменшення змоченої зони знижує здатність біологічних організмів прикріплятися та розмножуватися. Дослідження підтвердили, що в порівнянні з нормальними субстратами, майже немає мікроорганізмів, прикріплених до супергідрофобних поверхонь у перший тиждень після занурення.

Корозія та стійкість до забруднення

Зважаючи на їх чудові водовідштовхувальні властивості, відомо, що гідрофобні покриття уповільнюють розрив оксидного шару металів, викликаного водою, і таким чином запобігають подальшій корозії металу або сплаву поверхні.

Зменшення ресурсів очищення

Враховуючи той факт, що дощова вода потрібна лише для очищення фасаду з гідрофобним покриттям і видалення забруднювачів повітря на поверхні фасаду, можна зробити висновок, що потенційна економія може бути реалізована з точки зору скорочення необхідного технічного обслуговування (води, електроенергії та людських ресурсів) при очищенні фасаду, якщо не існує тривалого періоду посухи.

Нанесення гідрофобізатора

Гідроізоляція фасаду або стіни

На перший погляд, гідроізоляція фасаду не виглядає як важка робота. Це буде простою справою, якщо тільки ви знаєте, що і як робити. Облаштуйте ідеальний захист поверхні фасаду - він буде водонепроникний, невидимий щит від вологи, грибків, цвілі та моху.

Необхідне обладнання та матеріали

  • Обприскувач низького тиску або малярний валик для великих площ
  • Кисть/валик для менших областей
  • Драбина
  • Захисний одяг та рукавички

Накрийте елементи, які не потребують покриття

Гідрофобний склад може бути безбарвними на кам'яному фасаді, але на склі, дверях і віконних рамках він стане видимим, тому що він не може реагувати з каменем. Ми рекомендуємо Вам прикрити всі скляні деталі та деталі, які не потребують обробки. Можна використати концентроване рідке мило та нанести його на скло, двері та віконні рами. До мила захисний склад прилипати не буде, а коли ви закінчите роботу, просто видаліть мило, і ви будете мати чисті поверхні.

Висоли на стіні

Коротка інструкція для гідроізоляції фасаду/стіни

В ідеалі захистити стіни від вологи та бруду варто одразу після завершення будівництва. Якщо ви цього не зробили вчасно, доведеться подбати про засоби для видалення висолів. Вода, проникаючи в структуру матеріалу, вимиває з них солі розчину. Коли зайва волога випаровується на стіні можуть з'явитися білі плями різних розмірів  - видовище не для охайного будинку. Тому, перед початком гідрофобізації фасаду потрібно позбутися цих плям за допомогою води з спеціальними миючими засобами. Вимити стіни можна вручну або використати мийку Karcher. Лише після повного висихання стін можна приступати до роботи.

Надягніть гумові рукавички і встановіть драбину.

Заповніть розпилювач низького тиску або ковш відповідним складом. Використовуйте лійку, щоб нічого не розлити. Подивіться на стіни і придумайте систему, щоб ви знали, яка область була оброблена і які ще потрібно зробити. Краще почати з кута і працювати далі. Засіб просочує поверхню стін на кілька сантиметрів.

Порада: не робіти перерви. Закінчіть роботу за один прийом, а потім насолоджуйтеся результатом.

Розпилюйте склад знизу вгору. Якщо камінь старий і пористий, можна розпилювати другий раз, але зробіть це до того, як перший шар підсохне. 

Нехай фасад вашого будинку буде водовідштовхувальним і водонепроникним. 

Гідрофобізація фасаду

Гідрофобізація фасаду - сучасне рішення

Сучасна тенденція до стійкого управління побудованими спорудами передбачає інтеграцію самоочисних покриттів на фасадах як життєздатний варіант для покращення можливостей очищення зовнішніх поверхонь. Ця можливість стає ще актуальнішою, якщо враховувати дедалі частіше включення сонячних активних компонентів у фасадні системи, які вимагають, щоб їхні передні панелі залишалися чистими, щоб гарантувати рівень конструкції.

Враховуючи все вищесказане, використання самоочисних покриттів на фасадних поверхнях дозволяє власникам і проектувальникам діяти в напрямку зниження витрат на технічне обслуговування в середньо- і довгостроковій перспективі. 

Видалення висолів та гідрофобізація стін

На нашому порталі InHouse ви знайдете компанії, які запропонують вам комплекс послуг з видалення висолів та гідрофобізації фасадів/стін. Підрядники використовують в своїй роботі тільки перевірені хімічні суміші та матеріали. 

Бізнес-каталог

Реклама