УКР РУС

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БЕТОННИХ СПОРУД

Чи справді потрібна гідроізоляція бетонних споруд?

 

Це тільки зовні бетон виглядає незламним, насправді, це вразливий будівельний матеріал. Він може довгий час витримувати великі навантаження від ваги споруди, але при цьому нестійкий до кислот, лугів, солей, що є у ґрунтовій і дощовій воді. Як можна вирішити цю проблему?

Гідроізоляція захищає вашу будівлю від пошкодження водою та вологою. Запам'ятайте одне правило: всюди, де є вода треба облаштовувати гідроізоляцію. Хоча системи гідроізоляції становлять невелику частину вартості загального проекту будівництва, якщо обрано неправильне рішення чи його встановлено неправильно, витрати на відновлення можуть бути величезними. Тож нехтувати порадою не варто, адже переробки завжди дорожчі. Вдало виконана гідроїзоляція не лише захистить бетонну конструкцію, а й продовжить термін її експлуатації.

Гідроізоляційні матеріали

Залежно від того, яким способом наноситься матеріал на поверхню бетону, ізоляційні матеріали поділяються на:

  • Рулонні покриття. Безпосередньо наклеюються на бетон.
  • В'язкі склади. Наносяться на поверхню бетону шпателем в розігрітому стані. Після охолодження на поверхні бетону утворюється плівка товщиною 2-3 мм. 
  • Рідкі склади. Ними фарбують бетонну поверхню. Після фарбування рідина твердне, створюючи непроникну тверду плівку.
  • Проникаючі речовини. Здатні проникнути в капіляри та мікротріщини. 
  • Присадки для цементно-піщаної суміші. Підвищують гідрофобність всієї бетонної конструкції. 

 

Яким з вищеперерахованих матеріалів скористатися саме у вашому випадку? На це питання зможе дати відповідь кваліфікований підрядник з Ін Хаус. Звертайтеся до нас, дізнайтеся, як не витратити кошти на вітер та отримати відмінний результат.

Гідроізоляція бетону

Водонепроникний бетон: чи достатньо цього для захисту фундаментів?

Ризик потрапляння води

Зазвичай кількість води, що використовується в бетоні, набагато більша, ніж потрібно для зволоження цементу. Цей надлишок води займає простір в бетоні, утворюючи мережу капілярних пустот. Це забезпечує канали для проникнення води в бетон при дії гідростатичного тиску та капілярного впливу. Є ризик потрапляння води ще вище, коли фундамент будується на/біля грунтових вод або в місцях, де є ґрунти, які схильні переносити більше вологи.

Створення водостійкого бетону

Різні добавки (гідрофобізатори) використовуються для створення водостійкого бетону. Домішки знижують ймовірність потрапляння води за рахунок зменшення проникності та забезпечують гарне "сідання" бетону. Гідрофобізатори додаються як в суміш бетону, так і можуть застосовуватися для його покриття.

Коли використовувати водонепроникний бетон

Водонепроникний бетон (гідротехнічний), як правило, є кращим для водоутримуючих конструкцій і підвалів, які мають глибину менше 10 метрів, де грунтові умови не агресивні, а наслідки затоплення не страшні. Це можуть бути недобудовані основні приміщення, такі як автостоянки і майстерні, де незначне просочування води і вологі плями допустимі.

Водонепроникний бетон

Переваги і недоліки водонепроникного бетону

Низькі матеріальні витрати та простота застосування - це дві переваги водонепроникного бетону. Для виробництва водонепроникного бетону виробник готової суміші вносить в бетон спеціальну домішку. Генеральному підряднику не потрібно турбуватися про те, що потрібно витрачати додатковий час для гідроізоляції бетону.

Потрібно виявити особливу увагу при укладанні та обробці бетону, а також при виборі сировини, коли ви хочете бути певними, що бетон вийде водонепроникним. Погана виливка і вібрація, недостатнє затвердіння бетону та низькоякісні домішки можуть призвести до появи порожнин, усадкових тріщин, утворення щілин, які дозволять воді проникнути в конструкцію. Крім того, додавання води до суміші при транспортуванні бетону може поставити під загрозу проникність бетону. Бетонна суміш і належний контроль якості є важливими для вирішення цих проблем, але дотриматися бюджету та терміну виконання робіт буває не просто.

Ремонт водонепроникного бетону

Усадка, навантаження, температурні коливання можуть викликати розтріскування бетону. Навіть найдрібніша тріщина - це шлях для води. Домішки для бетону допомагають зменшити тріщини, але вони не усувають їх.

Коли водонепроникний бетон виходить з ладу, зазвичай для його ремонту використовується ін'єкційна затирка. Однак у таких ситуаціях може бути важко ізолювати джерело витоку, оскільки вода може мігрувати в межах бетонної плити або бетонних стін. Це не тільки дорого коштує, але й може призвести до серйозних проблем, таких як цвіль, оскільки немає ніякого способу фактично видалити воду після того, як вона в бетоні. Це ще одна причина, чому краще залишити водонепроникний бетон для недобудованих приміщень, оскільки відкриття стін для ін'єкції бетону було б проблемним і дорогим. Зокрема, у глибоких підвалах важко, якщо не неможливо, отримати доступ для пошуку та ремонту витоків.

Коли варто застосувати гідроізоляцію бетону

Для готових приміщень, які потребують сухого середовища або підсобних приміщень, складів, глибоких підвалів, попередньо нанесені гідроізоляційні мембрани кращі, ніж водонепроникний бетон, тому що вони можуть надійніше захистити конструкцію від проникнення вологи. При попередньо застосованій гідроізоляції гідроізоляційний бар'єр встановлюється перед бетонною плитою і заливкою стін. Потім бетон виливають поверх мембрани, утворюючи зв'язок для виведення води та вологи.

Завдяки повністю приклеєній, попередньо нанесеній гідроізоляції, мембрана істотно компенсує структурні руйнування. Наприклад, якщо через просідання ґрунту утворюються щілини, водонепроникна мембрана повинна залишатися прикріпленою до бетону. Крім того, будь-який ремонт повинен бути мінімальним через міцність зв'язку між бетоном і самою мембраною. Цей зв'язок запобігає міграції води з боків, тому, якщо відбувається витік, легше і дешевше ізолювати його і закріпити, ніж це було б з водонепроникним бетоном.

Іншою важливою перевагою попередньо нанесених мембран, є захист від шкідливих газів у ґрунті. Це допомагає зменшити потенційні ризики для здоров'я мешканців та є головною перевагою при будівництві в районах, де ґрунт має високу кількість метану/радону, або там, де є грунтові забруднення.

Проникаюча гідроізоляція від Ін Хаус

Чи може щось бути дійсно водонепроникним?

Традиційно, гідроізоляція залізобетонних конструкцій здійснюється за допомогою певної мембрани. Мембрана може бути будь-якою: від простого нанесення смоли до дуже просоченої полімерної мембранної системи. Прості, чи високотехнологічні, ці продукти мають одну спільну річ: всі вони наносяться на поверхню бетону. Нанесені на поверхню бетону, вони можуть не спрацювати в деяких випадках. Наприклад, поверхня не може бути погано підготовлена ​​або очищена належним чином. Можливі невідповідні погодні умови. Можливо, шов чи щілини не були повністю запечатані. 

Такі побоювання призвели до того, що все більше будівельників перейшли на відсічну гідроізоляцію. Відсічна гідроізоляція досягається шляхом додавання до бетону проникаючих сумішей та рідин. У матеріалі потрібно просвердлити спеціальні отвори. Хімічні речовини, що містяться в домішці, реагують в бетоні, утворюючи кристали, які ростуть, блокуючи природні пори капілярів і мікротріщини, які існують у всьому бетоні. Оскільки саме «бетон» стає «мембраною», його не можна проколоти або пошкодити. Не існує жодних проблем, пов'язаних з його приготуванням. Однак цілісна гідроізоляція не є панацеєю від води. Щоб створити міцну конструкцію, будівельник має наперед продумати всі навіть найдрібніші деталі роботи.

Проникаюча гадроізоляція

Більшість будівельників побудували безліч бетонних конструкцій. Сталевий залізобетон формує конструкцію і витримує навантаження, які будуть розміщені на ньому. Якщо є кілька тріщин, сот і пористих ділянок, це не має великого значення. Це звичайний випадок, і будівля не буде руйнуватися. Але при використанні проникаючої гідроізоляції треба думати по-іншому. Бетон не просто існує в структурній ролі, він виконує подвійну дію, як і водонепроникна мембрана. Тріщини, кам'яні кишені та погано сформовані з'єднання, які допускаються в простих конструкційних бетонах, не допускаються, коли бетон також повинен утримувати воду під тиском.

На щастя, рішення дуже просте:

1. Бетон повинен бути спроектований так, щоб мінімізувати усадку. Як правило, це означає використовувати як можна менше води.
2. Бетон повинен бути розміщений із застосуванням найкращих практик, щоб уникнути погано укріплених ділянок.
3. Бетон повинен правильно затвердіти. Це означає вологе затвердіння протягом щонайменше 7 днів і/або застосування високоякісного затверджувача.

Нанесення мембран на поверхню бетону, використання відсічної гідроізоляції та ще багато різних способів захисту бетонних конструкцій, лише професіонал зможе розібратися та вибрати вірне рішення. Змініть своє мислення та довіртеся фахівцям з Ін Хаус, і ви побачите, що у вас буде успішна і надійна система гідроізоляції.

Бізнес-каталог

Реклама