УКР РУС

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ ПІДВАЛІВ

Вологий підвал? Ми знаємо, що можна зробити!

 

Підвал, який регулярно затоплюється дуже дратує. Потрапляння води і надмірна вологість, як найменше, можуть викликати неприємний запах цвілі, ріст грибків і неможливість використовувати деяку частину або й весь підвал для зберігання. У найгіршому випадку, це може призвести до пошкодження майна, утворення тріщин стін підвалу та проблем з фундаментом.

Ніхто не хоче мати непридатний підвал. Але, знайти час на дослідження проблеми з гідроізоляцією, пошуки підрядника для вирішення завдання, теж не пікнік організовувати. Різні підрядники можуть надати різні варіанти для вирішення проблеми з вологою і залишити вас на роздоріжжі прийняття рішення. Непрофесіоналізм підрядника або тактика залякування клієнта, яку використовують деякі компанії, змусять вас взагалі не підходити до свого підвалу. Як би там не було, існують, звичайно, причини, щоб відкласти проект гідроізоляції підвалу. Але чи актуальні вони для вас? Давайте розглянемо лише кілька загальних причин і спробуємо розвіяти деякі страхи.

Внутрішня гідроізоляція підвалу

Причини зволікання облаштування гідроізоляції

Гідроізоляція дуже дорога справа. Гідроізоляція підвалу може бути не такою дорогою, як ви могли одразу подумати. Можливо, тільки частина вашого підвалу потребує втручання. Наприклад, можна відремонтувати частину підвалу, яка є в гіршому стані, а іншу частину залишити для наступного ремонту, якщо це необхідно. Але якщо підвал постійно затоплюється протягом певного періоду часу, ситуація буде тільки погіршуватися. Коли проблема погіршується, її дорожче виправити. Витративши гроші, щоб виправити її, перш ніж проблема стане серйозною, ви заощадите кошти в довгостроковій перспективі. Ви навіть можете дізнатися, чи потрапляння води в підвал викликано чимось простим, наприклад, проблемою з жолобом.

Використання гідроізоляційної «фарби» дозволить вирішити проблему і зекономить час. Насправді водонепроникні фарби і покриття лише маскують справжній стан справ. Вони не будуть повністю пропускати воду та створять видимість усунення проблеми протягом короткого часу. Проникнення води може призвести до утворення тріщин стін підвалу. Фарба не перешкодить цьому, тому ця інвестиція є програшною.

Трохи вологи - не страшно. Можливо, ваш підвал лише інколи протікає, і це не так уже й страшно. Ймовірно, краще всього винайняти професіонала, який би подивився на нього, щоб переконатися, що це не призведе до майбутніх наслідків. Знову ж таки, краще всього вирішити проблему з гідроізоляцією на ранніх стадіях. Це може запобігти перетворенню невеликого пошкодження на велику халепу.

Гідроізоляційні матеріали

Як перевірити гідроізоляцію

Різні речі можуть викликати сирість в підвалі. Звідки саме йде волога, може бути важко визначити. Таким чином, ми створили короткий перелік дій, які ви можете здійснити самостійно.

Перевірте жолоби та водостічні труби

Важливим першим кроком до запобігання вологого підвалу є переконатися, що у вашому домі є відповідні водостічні труби та жолоби. Водостоки спрямовують дощову воду в водостічні труби, які відводять її від будинку. Переконайтеся, що труби мають достатній діаметр та регулярно очищаються. Жолоб, засмічений листям, гілками та іншим сміттям, може спричинити протікання даху, пошкодження водою інтер'єру або зовнішньої частини вашого будинку. Як часто потрібно очищати жолоби, значною мірою залежатиме від кількості дерев у вашому дворі. Слушна порада: очищайте їх принаймні кожну весну і осінь.

Жолоби та водостічні труби важливі для збереження підвального приміщення сухим.

Використовуйте осушувач

Усунення джерела вологого повітря допоможе висушити вологий підвал. Часто, першим, що приходить на думку, є запуск осушувача для зниження вологості в приміщенні. Але є також деякі інші хороші поради, щоб зберегти підвал від попадання вологи.

  • Ущільнюйте вентиляцію з просочуваною стрічкою, щоб запобігти потраплянню небажаного вологого повітря у підвал. Не використовуйте скотч, він не буде добре триматися.
  • Закривайте вікна підвалу під час вологої погоди.
  • Вмикайте опалення, коли надворі дуже сиро. 

 

Відведення грунтових вод

Перевірте сантехніку в будинку

Регулярно перевіряйте видимі труби у вашому будинку. Якщо ви бачите іржу або краплі води, це знак того, що щось не так. Раннє виявлення проблем з сантехнікою у вашому будинку, можете заощадити час, гроші та допомогти зберегти підвал від води й пошкодження будь-яких речей у підвалі.

Якщо всі ваші зусилля марні

Якщо висушити ваш підвал самостійно не вдалося, зв'яжіться з InHouse для вирішення проблеми з гідроізоляцією. В нас працюють кваліфіковані працівники в сфері будівництва, які в своїй роботі використовують передові технології та якісні будівельні матеріали, зокрема для гідроізоляції та гідрофобізації. Ми переконані в ефективності методів гідроізоляції достатньо, щоб впоратися з поставленим завданням. Зателефонуйте нам, і ми зможемо назавжди вирішити вашу проблему з вологою в підвалі!

Вологий підвал

Внутрішня чи зовнішня гідроізоляція?

Чи буде ваш будинок водонепроникним зсередини або зовні, залежить від того, звідки надходить вода. Якщо у вас є вологі стіни підвалу, швидше за все, у вас є проблема поверхневих вод. Інші симптоми можуть бути такими:

  • Облазить фарба
  • Вода, що стікає по стінах
  • Вологість стіни підвалу після дощу/танення снігу

Якщо ваш будинок відповідає цьому опису, найкраще вам підійде зовнішня система гідроізоляції підвалу.

Ми починаємо з того, що копаємо траншею, аж до глибини фундаменту. Чистимо стіни від будь-якого сміття і наносимо водонепроникне покриття на зовнішні стіни підвалу. Наступний крок - встановити мембрану, яка гарантує суху фундаментну стіну. Потім вздовж фундаменту встановлюємо дренаж з ПВХ, покриваємо його гравієм, потім засипаємо ґрунтом. Ці кроки гарантують, що вода відводиться від фундаменту, зберігаючи стіни підвалу сухими.

Якщо ваші стіни підвалу здебільшого сухі, або тільки вологі в нижній частині фундаменту, внутрішня гідроізоляція підвалу може бути кращим варіантом. Якщо на стінах відсутня штукатурка, наносимо гідроізоляційну штукатурку на прогрунтовані водонепроникним складом стіни.  Потім виконуємо гідроізоляцію. Можна використати бітумні рулонні матеріали. Краще заодно зробити теплоізоляцію стін, щоб усунути в майбутньому конденсат та промерзання стін.

Облаштування сухого підвалу

Оздоблення підвалу - створення додаткового простору

Оздоблення підвалу є відмінним способом використання всього додаткового простору в підвалі. Багато домовласників можуть створити додатковий склад, офісні приміщення, розважальну зону або навіть додаткові спальні в підвалі. Оздоблення підвалу також є відмінним способом додати площу до вашого будинку, що може стати великим плюсом, якщо ви плануєте продавати свій будинок. Перед тим, як почати ремонт в підвалі, потрібно розглянути гідроізоляцію в першу чергу.

Проект обробки підвалу може бути досить дорогим. Будівельні матеріали, світильники, а також меблі можуть скласти круглу суму. Найкращий спосіб захистити свої інвестиції - забезпечити, щоб вода не потрапила у ваш підвал перед тим, як розпочати оздоблення. Це може заощадити вам гроші та нерви.

Не всі методи гідроізоляції однаково надійні

Ваш будинок, можливо, був гідроізольований зовні, коли тільки був побудований. Цей метод, безумовно, кращий і повинен захищати від поверхневих вод, але він не може перешкоджати потраплянню води через шви стін підвалу або через тріщину в підлозі. Незважаючи на те, що зовнішня гідроізоляційна система могла бути встановлена, не існує гарантії від проникнення води. Невдача може статися з багатьох причин. Такі питання, як вік системи, тип матеріалів, що використовувалися під час будівництва, та/або неправильна установка гідроізоляції, можуть викликати проблеми з підземними водами.

Внутрішня гідроізоляція

Гідроізоляція, яка працює

Гідроізоляцію підвалу від ґрунтових вод краще робити в комплексі - одночасно зовні та зсередини. Ситуація ускладнюється, якщо ви придбали будинок, коли роботи з гідроізоляції виконувалися не одним власником, оцінити стан підвальних приміщень стане складніше. 

Один найкращих методів - гідроізоляція підвалу зсередини, а зовні - облаштувати дренажну систему. Пізніше можна попрацювати з фундаментом, захистивши його надійно від впливу вологи.

Коли рівень ґрунтових вод нижче основи фундаменту, гідроізоляція обійдеться недорого. Достатньо якісної гідроізоляції підвалу в середині. Спеціальні просочувальні склади забезпечать бетонним стінам водонепроникність.

Захистіть свої інвестиції та гарантуйте, що ви зможете насолоджуватися готовим підвалом на довгі роки. Виберіть спосіб гідроізоляції, про який не потрібно турбуватися. Зв'яжіться з InHouse для оцінки перед початком виконання проекту гідроізоляції підвалу. Ми можемо порадити, яка система гідроізоляції підвалу підходить саме вам, і пояснити переваги та недоліки внутрішніх та зовнішніх методів.

Ми допоможемо вам позбутися від вологих стін підвалів та обаштувати надійну гідроізоляцію підвалу!

Бізнес-каталог

Реклама