УКР РУС

Конкуренція між наливною та фальшпідлогою

Конкуренція між наливною та фальшпідлогою

 

Припідняті підлоги протягом багатьох років були основними елементами центрів обробки даних і мали бути встановлені принаймні в одному або декількох приміщеннях практично у всіх дата-центрах першого покоління. Піднята конструкція призначена для забезпечення простору, необхідного для охолодження та проходження кабелів для живлення та зв'язку, з легким доступом до всіх елементів.

Проте останнім часом ця тенденція перейшла до твердих підлог, при цьому охолодження та встановлення кабелів були накладними.

 

 

Ключовими факторами під час вибору типу підлоги є:

 

 • Щільність та міцність: в сьогоднішню епоху прогресивних технологій, припідняті підлоги можуть не забезпечити достатнього охолодження. І навіть коли охолодження є адекватним, багато застарілих систем можуть бути неефективними, з точки зору викидів вуглецю, необхідних для їх експлуатації. В обох випадках накладні кабелі та наливні підлоги можуть запропонувати кращі варіанти.
 • Вартість та складність монтажу. В таких об'єктах, як центри обробки даних, вартість встановлення накладних та канальних труб та реконфігурація інфраструктури для розміщення кабелів може настільки перевищити витрати на охолодження, що фальшпідлоги можуть залишатися оптимальнішим варіантом.

 

Зміна поглядів на припідняті підлоги

 

Припіднята поверхня була розроблена для забезпечення певної функціональності для ранніх центрів обробки даних. Оскільки обладнання змінилося, у вас є потреби:

 • Розподіл холодного повітря для охолодження ІТ-обладнання. На початку обладнання постало в широкому асортименті форм і розмірів. На даний момент типи обладнання досить стандартизовані, тому набагато простіше планувати місце його розташування та визначити необхідні потоки повітря. Отже, необхідність переміщення шляхів охолодження значно зменшується або усувається.
 • Треки, трубопроводи або опори для кабелів. На ранніх епапах була велика кількість мідних кабелів. Щоб уникнути деградації сигналу, ці кабелі повинні бути якомога коротшими. Сьогоднішні центри обробки даних використовують кабелі для міжмережевих мереж Ethernet з оптоволокна, які можуть працювати на набагато більших відстанях. Отже, потреба в доступі на короткі відстані була повністю усунена.
 • Простір для кабелів живлення.  У ранніх центрах доступ до схем можна було легко отримати, просто піднявши плиту з підлоги. Сучасне обладнання є більш мобільним та зручним в обслуговуванні.
 • Мідна сітка для заземлення обладнання. Спочатку потрібно було мати тверде заземлення між взаємозв'язаним обладнанням. Тому обладнання, як правило, було зв'язане з опорною сіткою. В даний час технологія зв'язку міді та оптичних волокон не залежить від заземлення між пристроями для його функціонування. Безпека забезпечується проводом заземлення в кожній гілці схеми.
 • Простір для кабелів або систем охолодження. Більшість функціональних потреб для фальшпідлоги були усунені. Проте, деякі нові конструкції охолодження вимагають, щоб вода була розподілена всередині ІТ-простору, і для цього має бути припіднята підлога.

 

Коли оптимальніше використовувати фальшпідлогу?

 

Є ще кілька випадків, коли припідняті підлоги можуть бути кращими.

 • Якщо система охолодження вимагає охолодження води в ІТ-просторі (як обговорювалося вище).
 • У центрах обробки даних з низькою щільністю, в яких визначення місць розташування пристроїв заздалегідь було б складним чи неможливим.

У будьму випадку підвищена підлога не вимагає значної глибини. Тим не менш, встановлення фальшпідлоги може бути надзвичайно дорогим в порівнянні з наливними підлогами. Тому, дизайнерам і будівельникам центрів обробки даних треба уважно оцінити всі варіанти, які використовуються сьогодні, а не просто вибирати на основі минулих проектів.

 

Коли коли віддають перевагу твердим підлогам?

 

Де оптимальніше використовувати твердіпідлоги:

 

 • Величезні центри обробки даних, кількість яких зростає з величезною швидкістю, через безпрецедентний попит на величезний обсяг пам'яті.
 • Центри обробки даних високої щільності, які можуть використовувати нові системи охолодження повітря та стратегії запобігання перегріву.
 • Менші центри обробки даних, де немає можливості встановити фальшпідлоги.
 • Приміщення, в яких підлога не може бути достатньо піднята, для того щоб забезпечити надійність покриття.

Завдяки новітнім технологіям та свободі у виборі дизайну, а також значно нижчою вартістю установки та обслуговування, тверді підлоги стають дедалі популярнішими в дата-центрах.

 Що б Ви не обрали ...

Ретельний, постійний догляд за підлогою є критично важливими для дата-центрів. Ми пропонуємо практично безшовну, пиловідштовхуючу, статичну підлогу, а також обробку, яка пом'якшує передачу вологи. Наші фахівці з легкістю дадуть відповіді на всі Ваші питання. Наш досвід у створенні підлогових покриттів у даній галузі дозволяє нам пропонувати професійні поради у виборі найкращих підлогових покриттів для Вашого об'єкта.

Переходьте за посиланням та дізнавайтесь більше 

https://inhouse.com.ua/

Бізнес-каталог

Реклама