УКР РУС

ПОСИЛЕННЯ БЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ

Укріплення бетону в будівництві

 

Бетон - це будівельний матеріал, який найчастіше використовують в будівництві на землі. Люди використовують бетон для створення унікальних будівель ще з часів Єгипту. Римляни використовували його для створення таких архітектурних чудес, як Пантеон у Римі.

Властивості бетону роблять його надзвичайно універсальним будівельним матеріалом. Бетон пластичний і піддатливий, коли тільки замішаний, але стає міцним і довговічним, коли затвердіє. Залізобетонна конструкція використовується для побудови величезного різноманіття споруд, від хмарочосів і доріг до мостів і дамб.

У будівельній галузі бетон найчастіше використовується як основа для більшості конструкцій. Він також використовується в будівництві надбудов шляхом використання конструкційного бетону, конструкції плит, будівництва сходів і архітектурних особливостей. Це лише кілька способів реалізації бетону в будівництві.

Укріплення бетону

Якщо говорити про конкретні роботи, то типовим є застосування монолітного бетону (товарного) для зведення каркасу майбутньої споруди. Моноліт може використовуватися разом з залізобетоном. Монолітний бетон використовується при зведенні стрічкових фундаментів, стін, опор і колон. Інший спосіб, в який бетон був впроваджений у будівництво, полягає у використанні збірної бетонної конструкції через обмеження простору будівництва або прагнення прискорити весь графік, підвищуючи контроль якості. Взагалі бетон використовується для багатьох споруд, включаючи основні фундаменти, надбудови, очисні споруди, водоочисні споруди, паркувальні майданчики, підлоги та зовнішні поверхні. 

Посилаючись на якість, пов'язану з конкретною роботою, вона може включати в себе закінчений вигляд, ущільнення або точність розміщення. Хоча всі ці аспекти важливі, якість має набагато ширше поняття. Якість бетону починається з самого задуму проекту, коли визначаються сильні сторони, необхідні для підтримки структури, інгредієнти конструкції бетонної суміші та завершальна обробка. Під час будівництва з використанням бетону важливо правильно розуміти вимоги до армування, додаткові кріплення, дані щодо використовуваних матеріалів, правильне розміщення матеріалів і відстеження міцності споруди для забезпечення виконання проектних параметрів.

Арматура для бетону

Поєднання бетону та покриття арматури є надзвичайно важливим. Розміщення плит може вимагати певного рівня розташування в залежності від необхідного використання простору, такого як великі склади з використанням автоматизованого обладнання. Під час підготовки до конкретних будівельних проектів важливо належним чином заздалегідь спланувати, щоб відповідні матеріали та обладнання використовувалися для отримання найвищої якості для кінцевого споживача.

Часто зустрічаються проекти з іншими будівельними матеріалами або іншими компонентами. Вони можуть включати арматуру для несучих конструкцій, опорні точки для сталевої конструкції, вбудовані арматурні хомути або пластини для сталі, арматуру для кладки, або опори для кам'яної кладки фасаду. Це знову ж таки лише кілька прикладів того, як бетон може взаємодіяти з іншими матеріалами, що використовуються на проектах. Тим не менше, він додає ще один рівень якісної і точної роботи, для правильно побудувати структури або частини, щоб інші спеціалісти могли правильно завершити свою роботу.

Заливка бетону

Надзвичайно важливо зрозуміти всі аспекти використання бетону: від концепції до завершення проекту, для забезпечення якісного монтаж.

Надійне з'єднання бетонних конструкцій разом, з'єднання стиків між плитами і рівномірне перенесення навантаження по всій конструкції, це робота сталевого армування, систем забезпечення безперервності армування, шипових рейок і дюбелів. Ці істотні, але приховані компоненти відіграють життєво важливу роль у будь-якій конкретній структурі, що дозволяє досягти архітектурних особливостей, зменшуючи вагу бетону, і підвищуючи безпеку як будівельного процесу, так і завершеного будівництва.

Бетонні шви

Щоб забезпечити рух у готовому будинку, бетонні конструкції розраховані на розширення та стискання між плитами. На цих швах використовуються сталеві шпонки з ключем для передачі зсувних навантажень.

Однак шпоновані шви вимагають складної опалубки і, якщо вони не сформовані правильно, можуть викликати розтріскування в бетоні. В альтернативному варіанті шпоновані з'єднання є ефективними при перенесенні зсуву, але страждають від деформації, що може призвести до подальшого розколювання бетону. Одиночні дюбелі також повинні бути точно вирівняні в обох напрямках, щоб забезпечити реальне переміщення.

Бетонна конструкція після натягування

Натягнуті бетонні конструкції вимагають тимчасових з'єднань, щоб забезпечити початкову усадку бетону. Ці шви традиційно приймають форму "смуг для виливання", розташованих по всій площі між плитами, які потребують тимчасового підпилювання і заливання бетоном.

Бетони з можливістю блокування штифтів

Щоб забезпечити безпечніше, простіше рішення, існують штифти для блокування. Вони виключають необхідність у потенційно небезпечних широких смужках для заливання і пов'язаних з ними складних опорних конструкцій. Замість цього, дюбелі вставляються на край бетонних плит, переносячи навантаження між стиками і дозволяючи провести первинну усадку. Дюбель потім фіксується в положенні механічною пластиною і заповнюється епоксидною смолою. Заблокований дюбель продовжує передавати зсувні навантаження, але перешкоджає подальшому переміщенню.

В'язка прутів арматури

Різновиди арматури

Арматура широко використовується в будівництві. Сталеві прути та сітки потрібні, щоб запобігти тріщинам і розтягуванням в конструкціях. Використання арматури в спорудах добре впливає на якість бетону.

Які існують види арматури:

  • Робоча арматура застосовується тоді, коли потрібно знизити зовнішні навантаження і напругу, спричинену самою блоковою масою.
  • Розподільна арматура використовується для розподілення навантаження в споруді та зберегти стійкість стержнів.
  • Хомут використовується для захисту бетонної конструкції від утворення розколів біля опор та з'єднання арматурних стрижнів в один каркас.
  • Для збирання каркасу використовують монтажну арматуру. Вона підтримує задане положення прутів під час бетонування. 
  • Штучна арматура потрібна щоб скласти каркас. Застосовується при невеликих обсягах робіт.
  • Арматурна сітка застосовується для армування плит. Зі стрижнів зварених між собою виготовляють каркаси.

 

Приєднання арматурних прутів

Там, де бетонні блоки з'єднуються зі стінами, колонами, підлогами, прути повинні бути надійно приєднані, щоб армування можна було продовжувати через з'єднання. Якщо бетонна плита спирається на колону, то вага плити перекриття створює значні навантаження. Без достатнього армування це може призвести до пробивання колони через плиту.

Існують два способи під'єднання арматурних сталевих прутів - зварювання або використання арматурних з'єднувачів (металевий дріт, пластикові хомути). Для створення металевих каркасів не бажано використовувати метод зварювання, через можливе окислення зварних елементів. Крім того, цей спосіб обійдеться дорожче. Краще скористатися методом зв'язування спеціальним дротом товщиною 1-3 мм. В'язка може бути вертикальною або горизонтальною, все залежить від окремої конструкції, але найчастіше можна зустрітися з горизонтальним зв'язуванням. Хомути/дріт застосовують в місці перетину прутів. Дріт затягується та скручується в кілька разів плоскогубцями, може використовуватися спеціальний напівавтоматичний пістолет.

Для несучих конструкцій не варто вибирати вживану арматуру/дріт та укріплювати вже пов'язаний каркас - це згодом може відобразитися на міцності будівлі. Бруд, сміття, іржа не мають бути на арматурному каркасі - це погіршить схоплюваність бетону. Сталеві прути зв'язуються між собою з кроком приблизно 20-30 см, він розраховується індивідуально для кожного об'єкту.

З'єднання арматури

Професіонали в будівельній галузі

Ми заслужили довіру клієнтів, надаючи послуги з будівництвата та проектування, які відповідають найвищим стандартам якості.

Ін Хаус - платформа, яка підтримується командою професіоналів з будівництва, керівниками проектів та субпідрядниками, які керуються досвідом, безпекою та якістю. Ми цінуємо індивідуальну співпрацю для успішного планування, виконання і досягнення цілі на кожному кроці процесу.

Бізнес-каталог

Реклама