УКР РУС

РЕМОНТ БЕТОННИХ СПОРУД

Як відремонтувати тріщини в бетоні

 

З часом вода і лід зроблять все можливе, щоб "послабити" будівлю, знаходячи свій шлях до тріщин, викликаних будь-якою з багатьох проблем. Наприклад, надлишок води в бетонній суміші; неналежна міцність бетону, що заливається на місці; погодні умови занадто холодні для ефективного застосування - це лише деякі з причин тріщин, які сприйнятливі до процесу заморожування/відтавання води, що призводить до розширення тріщин і структурної цілісності бетону.

Збереження інфраструктури є не лише життєво важливим для підтримки таких елементів, як загальнодержавні дорожні та залізничні маршрути. Не можна нехтування тим, що рано чи пізно, тріщини в бетонних конструкціях, можуть призвести до більших збитків і дорогого ремонту. Як всім відомо: профілактика краще, ніж лікування, і тому краще ремонтувати бетон, коли пошкодження мінімальні, знайшовши надійне рішенням, ніж дочекатися серйозних руйнувань.

Щоб забезпечити захищеність майданчиків, які були відремонтовані, від майбутніх умов навколишнього середовища, таких як заморожування/розморожування, бетонні фасади, фундаменти, колони, софіти та ін., пропонуємо широкий спектр розчинів та сумішей для нанесення на покриття, які включають в себе розчини на основі води, смоляні покриття і гідрофобні просочення. У будівлях та інфраструктурних проектах ці захисні системи застосовуються як частина майбутньої стратегії ремонту та обслуговування.

Тріщини бетона

Замерзання чи танення льоду створили тріщини у вашому бетоні? Немає необхідності замінювати всю область пошкодження, адже ви можете легко відремонтувати тріщини та перешкодити їх поширенню далі.

Матеріали і способи ремонту тріщин в бетоні залежать від розташування і розміру тріщини. Для малих тріщин можна скористатися герметиком (силіконовий клей) для швидкого ремонту. Це дуже зручно, але герметик слід розглядати лише як короткочасне рішення для поліпшення зовнішнього вигляду та запобігання подальшого пошкодження та проникнення води. Герметик досить швидко сохне. Враховуючи його вартість - від 170 грн/300 мл, для ремонту великих тріщин цей засіб не підійде.

Для отримання стійкіших складів використовуйте цементно-піщаний розчин з полімерними пластифікаторами або епоксидну смолу. Полімерні сполуки збільшують властивості в'язкості і створюють пластичність матеріалу. Для більших тріщин на горизонтальних поверхнях використовують змішаний бетон з піском; для тріщин на вертикальних поверхнях використовуйте гідравлічний або швидкосохнучий цемент.

Ремонт дрібних тріщин бетона

тріщини бетону - це реалії життя. Деякі тріщини можуть не потребувати уваги, тоді як інші можуть мати серйозні структурні наслідки. Як ви можете визначити різницю? Важливо точно оцінити структурні тріщини, щоб визначити, які є значним, а які ні. Ви повинні правильно визначити ступінь і причину розтріскування, перш ніж ви зможете реалізувати правильне рішення для ремонту.

Тріщини в бетоні можуть бути спричинені рядом факторів, таких як термічне розширення і скорочення, осідання грунту, навантаження і навіть землетруси. Все це підсилює внутрішнє і зовнішнє навантаження, яке проявляється як великими так і малими тріщинами.

Класифікація бетонних тріщин

Існують різні методи класифікації тріщин в бетоні. Одним з основних способів є розділити їх на дві групи: структурні та неструктурні. Структурні розтріскування впливають на цілісність будівлі. Особливе занепокоєння викликають тріщини в опорних балках, колонах і несучих зонах. Деякі тріщини в конструкційному бетоні дозволяють корозію внутрішньої арматурної сталі, що далі послаблює структуру.

З іншого боку, неструктурні тріщини не завдають шкоди цілісності будівлі, хоча, можливо, їх необхідно вирішити через косметичні причини, якщо є витік води або вжити активних заходів, щоб запобігти поширенню цих тріщин з часом і досягнення структурної стадії. Крихітні тріщини також можуть призвести до неприємностей. Наприклад, невеликі тріщини в стінах фундаменту нижче рівня грунту можуть дозволити воді проникнути в споруду.

Ширина, довжина і глибина тріщин - ще одна категорія. Волосяні тріщини зовнішнього шару, як правило, не є проблемою, але це залежить від того, де вони знаходяться. Висока частота їх може вказувати на основну проблему, яку необхідно вирішити. В міру того, як збільшується розмір отворів, слід занепокоїтися. Як правило, тріщини, що перевищують 0,04 см або більше, повинні бути досліджені. Відремонтувати можна навіть тріщини до 0,01 см.

Третє питання - розташування/орієнтація. Тріщини у випадкових напрямках мають нижчий пріоритет, ніж у балках, стовпах або інших несучих зонах навантаження. Якщо один бік перелому зміщений від іншого - це часто є поганим знаком. Інші попереджувальні знаки - тісно розташовані тріщини або повторення тріщин на одних і тих же місцях на кожному поверсі.

Бетонна доріжка

Поради для підготовки тріщин бетону для ремонту

Ретельна підготовка поверхні покращує зчеплення матеріалу. Як завжди, ми нагадуємо, про дотримання заходів безпеки: носіть захисні окуляри, рукавці та маску при ремонті бетону.

1. Очистіть зайвий матеріал з тріщини за допомогою дротяної щітки або портативного свердла з кріпленням дротяна насадка. Сипучий матеріал та розшарований бетон, що залишився в тріщині, призведе до поганого зчеплення та неефективного ремонту. Пил можна прибрати за допомогою пилососа.

2. Розширте тріщину, щоб створити канавки (ширші в основі, ніж на поверхні), використовуючи зубило, молоток, шпатель - для малих тріщин; чи болгарку - для великих. Це допоможе запобігти виштовхуванню матеріалу з тріщини.

Як відновити невеликі тріщини в бетоні

1. Підготуйте тріщину для ремонту (згадану вище), потім нанесіть тонкий шар грунтового покриття на всю ремонтну зону товщиною до 2-3 мм, використовуючи пензлик. Це допоможе утримувати ремонтний матеріал від розпушування або виштовхування з тріщини.

2. До того часу як висохне грунтовка, замісіть цементно-піщану суміш і затріть її в тріщину (пропорція цементу і піску 1:3, в розчин можна додати клей ПВА). Вирівняйте матеріал кельмою чи шпателем, так, щоб він зрівнявся з поверхнею. Покрийте поверхню захисним складом і захистіть її від руху протягом щонайменше тижня.

Варіації для відновлення великих тріщин у бетоні

Горизонтальні поверхні: підготуйте тріщину (згадану вище), потім засипте пісок у тріщину в межах ½ поверхні. Замісіть бетон, додаючи бетонний укріплювач, потім затріть суміш у тріщину. Використовуйте кельму для затирання матеріалу.

Вертикальні поверхні: підготуйте тріщину (згадану вище). Підготуйте герметизуючу суміш, а потім затріть до половини глибокого шару в тріщину, поки тріщина не виглядатиме як переповнена. Розтушуйте матеріал з навколишньою поверхнею, дайте йому висохнути. Якщо тріщина має глибину понад 1,5 см, то нанесіть ше один шар. Дайте кожному шару висохнути перед нанесенням нового.

Затирання тріщин

Ремонт тріщин бетону ін'єктуванням

У багатьох випадках епоксидна ін'єкція використовується як оптимальна методика для ремонту бетонних тріщин. Незважаючи на наявність багатьох типів епоксидних смол, в центрі уваги епоксидні смоли високої продуктивності, що виготовляються для склеювання бетонних конструкцій і ремонту тріщини. Вони вводяться в тріщини методом "Ін'єкції", що є дуже економним. Цементна, епоксидна або полімерна суміш подається під тиском і заповнює навіть найменші заглиблення. Цим методом можна також здійснювати гідроізоляцію бетону.

Вода, однак, може стати ще однією проблемою. Епоксидним складам доводилося мати справу з насиченим вологою середовищем. Зараз  винайшли епоксидну смолу, яка може заповнити тріщину в 2 см і затвердіти в присутності води. Важливо правильно підібрати двокомпонентні епоксидні смоли і обладнання, призначені для конкретних ремонтних робіт, у тому числі на промислових підприємствах, мостах, стадіонах і парковках.

Ви можете зіткнутися з складними випадками, такими як тріщини, наповнені водою, холодні температури або надзвичайно широкі тріщини, які потребують спеціального рішення. Тому, було б добре звернутися до спеціалістів, які дуже добре знають все про епоксидні покриття в цілому та про навколишнє середовище, в якому застосовуються ці продукти.

Ін'єктування тріщин

"Самолікування" тріщин

Відремонтувати можна тріщини до 0, 4 см. Цей метод не передбачає використання для ремонту ніяких додаткових матеріалів, крім води. Так, саме поливаючи тріщини водою протягом певного часу (5-6 днів), тріщини "самозаліковуються". Але цей метод можна застосовувати лише тоді, коли в бетонну суміш було попередньо додано спеціальні добавки (наприклад, гідроізоляційну суміш Пенетрон Адмікс). Компоненти добавок проникають у структури бетону, і створюють у ній процес кристалізації. Під час зволоження поверхні водою, запускається процес вторинної гідратації з утворенням нових кристалогідратів, які заповнюють собою тріщини.

Зіткнулися з тріщинами бетону?

Власникам будівель, які помітили тріщини, радимо звернутися до інженера-будівельника, щоб оцінити ступінь пошкодження. Він може допомогти визначити, чи є це важливою проблемою. Коли проблема з'являється, важливо знайти фахівців з досвідом вирішення цих проблем.

Ми можемо легко відремонтувати будь-які тріщини бетону. Наші досвідчені підрядники мають досвід, необхідний для підготовки вашого бетону на довгі роки. Звертайтеся в Ін Хаус, обирайте виконавців робіт та заощаджуйте час та гроші.

Бізнес-каталог

Реклама