УКР РУС

РЕМОНТ ФАСАДУ

Відновлення та ремонт фасаду

 

Навіть добре зроблений фасадний декор може зрештою потребувати ремонту. Важким випробуванням для фасаду є особливо сувора зима і пов'язані з нею зміни атмосферних умов. Високоякісні штукатурні та фасадні фарби забезпечують захист від цих загроз. Після декількох сезонів варто перевірити стан фасадів - краще відновлювати фасад навесні. Потрапляння вологи в несучі конструкції будівлі сприяє руйнуванню стін будівлі. 

Фасад є верхнім покриттям будь-якої будівлі. Його вигляд значною мірою впливає на сприйняття об'єкта в цілому. Добре доглянутий, додає впевненості, брудний і старий - негативно свідчить про жителів будинку. Особливо вразливі мокрі штукатурні фасади.

Сучасні штукатурні та фасадні фарби забезпечують високу міцність і естетику фасаду. Слід, однак, пам'ятати, що вони піддаються постійному впливу несприятливих атмосферних умов, а також різним механічним пошкодженням. Навіть невеликі тріщини, що утворилися після зими, можуть стати початком серйозних проблем. Найкраще негайно реагувати, використовуючи рішення, які забезпечують ефективний захист фасаду протягом багатьох років.

Ми можемо виконати косметичний чи комплексний ремонт фасаду. 

Косметичний ремонт включає покращення зовнішнього вигляду, усунення тріщин, очищення покриття. При комплексному ремонті - ви отримаєте повне оновлення зовнішнього вигляду будинку. Це може бути монтаж системи водозливу, заміна стічних жолобів, утеплення, штукатурка та фарбування. 

На будівельному ринку існує безліч якісних матеріалів, тому, виконуючи ремонт фасаду не варто економити. Використавши відповідні матеріали ви цим самим продовжите термін експлуатації фасаду.

Фасад будинку

Чистий фасад

З часом на фасаді відкладаються різноманітні забруднення. Поява плям, пилу свідчить про близькість дороги або промислових підприємств. Будинки, розташовані за межами міських територій, можуть бути забруднені пилом поблизу, під час руху транспортних засобів на грунтовій дорозі або брудом, якщо територія навколо будинку ще не озеленена.

Для очищення фасадів можна використовувати мийні машини. Тиск і температура води вибираються в залежності від ступеня забруднення поверхні. Якщо у нас немає необхідного обладнання, хорошим варіантом є використання послуг спеціалізованої фірми.

Фасад також повинен бути перевірений на біологічні загрози - гриби та цвіль. Ознакою їх присутності є характерне зелене покриття. Щоб ефективно позбутися від цвілі, необхідно використовувати відповідні препарати. Але спочатку ми видаляємо видимі лишайники щіткою з твердим ворсом або шпателем. Потім поверхню змивають водою під невеликим тиском, щоб не пошкодити фасад. Вже на суху поверхню наносимо препарат від цвілі і залишаємо його до повного висихання.

Засіб від цвілі наносять щіткою, валиком або губкою. Якщо ви вирішили, що фасад потрібно пофарбувати, фарбу можна наносити через три дні після вищезгаданих робіт.

Що ще може руйнувати фасад?

Більш серйозний збиток фасадам будинків викликаний чимось зовсім іншим, і це - солі. Вони переносяться вітром і крапельками води, і навіть зустрічається в деяких будівельних матеріалах. Сіль є потужним мінералом, і може призвести до того, що фасад будівлі зруйнується. Дослідники вивчали цей ефект, щоб краще передбачити поведінку солі та запобігти пошкодженню.

Пошкодження солі, які іноді називають вивітрюванням, впливають на пористі будівельні матеріали, такі як вапняк, пісковик, бетон і цегла. Цей ефект відбувається, коли сіль кристалізується всередині пор будівельного матеріалу і генерує достатню силу, щоб змусити його зламатися або кришитися. Пошкодження солі вплинули на багато історичних структур у всьому світі, включаючи єгипетські піраміди, храми Ангкора в Камбоджі та мармурові грецькі пам'ятники.

Деякі будівельні матеріали вже містять сіль. Цемент, наприклад, являє собою тип бетону, який містить кальцій та інші сульфати лугів. Екологічні сили можуть генерувати пошкодження сіллю в будівлях через атмосферні забруднювачі або підземні води. 

Висоли на фасаді

Як впливає сіль на будматеріали

Експериментальні результати показали, що чим більше пересичення сольового розчину, тим більше руйнівною є сіль. Температура, через умови навколишнього середовища даної будівлі, також впливає на ступінь пошкодження сіллю. Сильні вітри або постійне тепло і сонячне світло викликають безперервний процес нагрівання і випаровування води. Тому, вивчаючи історію будівлі та її середовище, можна отримати краще розуміння того, як пошкодження сіллю вплине на фасад.

Розуміння того, як сіль пошкоджує будівлі і здатність прогнозувати цей ефект, може допомогти передбачити руйнування. Аналіз впливу пошкодження солі також може сприяти вивченню ерозії в результаті геотермального буріння. Буріння може призвести до потрапляння води до шару землі, що містить певний тип солі. Коли вода і сіль реагують, це може призвести до появи нового типу солі, здатного генерувати достатньо сил, щоб фактично підняти землю і викликати тріщини на поверхні і будівлях вище.

Реставрація фасаду з ІнХаус

Реставрація фасаду

Реалізація цих процедур дозволить зберегти естетику фасаду будинку, однак це не повністю вирішить проблему. Після декількох сезонів, проблеми з брудом або цвіллю можуть повернутися.

Важко змінити розташування будівлі, тому рішенням буде використання фасадних виробів з дуже високою стійкістю до забруднення і біологічної корозії. Прикладами таких виробів є теплові фасади. Це правильне рішення, особливо у випадку об'єктів, для яких околиця характерна великими скупченнями дерев, берегами водойм, районами з високою вологістю, промисловими підприємствами або жвавими вулицями.

Хорошим вибором є штукатурка і фарби, що містять тефлон. Він зменшує поверхневий натяг і сприяє підвищенню стійкості до забруднення, вивітрювання і ультрафіолетового випромінювання, що допомагає зберегти фасад чистим.

Пошкодження поверхні фасаду

Пошкодження поверхні фасаду

В результаті тривалої експлуатації на фасаді можуть утворюватися невеликі тріщини, в які вода може легко потрапити. Тому після зими потрібно ретельно перевірити стан фасаду. Залишені навіть невеликі тріщини можуть негативно вплинути не тільки на зовнішній вигляд, але і на довговічність фасаду. Для усунення незначних дефектів використовують спеціальний герметик. Тріщини необхідно розширити і поглибити, очистити і заповнити спеціальним складом.

У випадку ізольованих будівель, ми можемо іноді мати справу з механічними пошкодженнями штукатурки та теплоізоляційного матеріалу. У цьому випадку необхідно усунути пошкоджену ділянку і ретельно очистити зазор, що утворюється, одночасно очищаючи сітку, зміцнюючи навколишню ділянку, яку ми хочемо відремонтувати.

Наступним кроком є ​​грунтування поверхні, обрізка до необхідних розмірів теплоізоляційного матеріалу і приклеювання його відповідним клейовим розчином. Після нанесення розчину ми поглиблюємо в нього арматурну сітку, застосовуючи її таким чином, щоб вона перекривала вже існуючу сітку і вирівнювала поверхню.

Тріщини фасаду

Причини виникнення тріщин фасаду

Розглянемо деякі з найпоширеніших помилок, які викликають розтріскування штукатурки, і яким відносно легко запобігти. 

Помилка №1: Недостатньо піску

Штукатурна суміш складається з трьох основних компонентів: цементу, піску та води. Пропорції суміші ретельно контролюються, щоб створити штукатурну суміш, яка, коли вона достатньо зволожена, дозволяє кожному шару знімати навантаження через хаотичну структуру мікротріщин до нанесення наступного шару. З трьох інгредієнтів, є більша можливість помилитися, коли справа доходить до піску. Коли в шарі недостатньо піску, цементний розчин занадто сильно стискається. Надмірна усадка призводить до глибоких тріщин на поверхні стіни. Ці тріщини часто трапляються в місцях, де поперечний переріз штукатурки зменшується, наприклад, біля вікна. Коли в суміші занадто багато піску, потрібно додати воду, що знижує відношення води до цементу в суміші, послаблюючи штукатурку. Якщо додати занадто багато води, штукатурка втрачає зчеплюваність і сповзе по стіні. Щоб запобігти цьому, необхідно змішувати всі компоненти відповідно до інструкцій виробника. 

Помилка №2: Невідповідна товщина слоїв штукатурки

Важливо наносити штукатурку однаковою товщиною по поверхні стіни. Коли слой нерівномірний, наприклад, надто товстий в одній області і тонкий в іншій, його міцність змінюється. Тонкі ділянки недостатньо сильні, щоб протистояти тріщинам. Досягти рівномірної товщини може бути особливо важко для конструкції з відкритою рамою; якщо обшивка встановлена ​​тільки на кутах або над/під вікнами, то вона створює нерівну поверхню для нанесення штукатурки. Як наслідок, штукатурка, буде мати різну товщину. Штукатурка особливо сприйнятлива до розтріскування навколо вікон і обрізних дощок, де вона наноситься товстішим слоєм.

Штукатурка фасаду з ІнХаус

Помилка №3: ​​Недостатнє зволоження

Коли штукатурка нанесена, вона повинна бути зволожена, щоб добре затвердіти. Після того, як слой прореагував з достатньою кількістю води і висохнув, вона зменшується в об'ємі і стискається. Усадка створює навантаження в слої, які вивільняються у вигляді мікротріщин. Ці тріщини не є достатньо глибокими, щоб підірвати цілісність штукатурної системи і покриті наступним шаром. На відміну від цього, коли покриття недостатньо зволожене, воно не може правильно застигнути. Штукатурка працює як один слой, надаючи більше навантаження і утворюючи більші, глибші тріщини. Наприклад, якщо штукатурку наносять на покриття, яке ще не застигло, це призведе до поглинання покриттям води з попереднього слою і продовжить застигати. Два шари, які одночасно застигатимуть, висихають і стискаються, будуть працювати як один слой, подвоюючи навантаження. Надлишкові навантаження вивільняються у вигляді глибоких тріщин, які можуть проходити через обидва шари і навіть зрушувати направляючі.

Щоб запобігти недостатньому зволоженню адекватно зволожуйте кожен слой. Для зволоження слоя штукатурки, поверхню стіни треба змочити три рази легким струменем води, що рухається від низу стіни до верху. Другий і третій раз зволоження вимагають значно меншої кількості води, оскільки кожного разу штукатурка прийме все менше води. Кожна зовнішня стіна повинна бути зволожена принаймні один раз, але до трьох разів, якщо стіна продовжує поглинати воду. Штукатурка повинна утримувати вологу протягом перших 48-72 годин після нанесення для повного затвердіння.

Оздоблення фасаду

Який висновок?

Незважаючи на те, що штукатурка є універсальною, довговічною та економічно ефективною, встановити її правильно не простий процес. Тим не менше, вона залишається чудовим матеріалом для використання в якості зовнішньої обробки, якщо ви звернулися до професійної будівельної команди, яка має відповідні знання та гарантує якість. Переконавшись, що штукатурка вашого будинку правильно виконана, ви заощадите кошти на майбутньому ремонті.

Як відбуватиметься ремонт фасаду?

Якщо ви звернулися в ІнХаус з проблемою тріщин чи реставрації фасаду, до вас буде направлений працівник для обстеження фасаду та визначення завдань та обсяг робіт. Обстежувати необхідно внутрішні та зовнішні стіни будівлі на наявність тріщин. Ми складемо та розробимо дефектну відомість та визначимо кількість/види необхідних будівельних матеріалів для фасаду. Ретельно підготуємо фасад будинку до ремонту (очищення, миття фасаду), відремонтуємо/відреставруємо фасад і обов'язково надамо гарантію на ремонт. При необхідності ви можете паралельно замовити утеплення фасаду для економії грошей на опаленні.

Бізнес-каталог

Реклама