УКР РУС

Що таке епоксидні затверджувачі та чому вони використовуються

Що таке епоксидні затверджувачі та чому вони використовуються?

Перед  основною установкою епоксидних підлогових покриттів передбачається сполучення епоксидної смоли з затвердіючим агентом, після чого вони дозволяють взаємодіяти один з одним перед нанесенням на підготовлений бетонний субстрат.

Залежно від конкретної використовуваної системи смола епоксидної основи може бути чистою або попередньо пігментованою.

Деякі прозорі епоксидні смоли  мають сумісні колірні пакети, які можуть бути додані для тонування прозорої системи на робочому місці.

Інші використовують спеціальні агрегатні компоненти для підвищення конкретних робочих характеристик, таких як додаткова ударостійкість, міцність на стиск або опір ковзанню. Барвисті елементи - наприклад  включають змішані вінілові частини та керамічний кварц - є популярними декоративними доповненнями.
 

Функція епоксидного затверджувача

 

Самі по собі епоксидні смоли представляють собою дуже стійкі рідини з відносно тривалим терміном придатності. Тільки при змішуванні з епоксидним затверджувачем вони можуть використовуватися  належним чином.
При нанесенні на підлогу без затверджувача смола залишалася б у стані  рідини на невизначений термін і не могла перетворитися в міцну систему підлогових покриттів. На відміну від фарб, які покладаються на випаровування вологи, щоб в кінцевому підсумку затвердіти в тонку плівку, епоксидне покриття для підлоги досягає своїх високоефективних захисних характеристик, піддаючись контрольованій хімічній реакції, яка відбувається між ретельно відкаліброваними компонентами смоли і затверджувача.

Коли різні елементи підлогового покриття змішуються разом, деяким може знадобитися «індукція», при цьому вони залишаються на 15-30 хвилин для взаємодії один з одним та дозволяють хімічному процесу проходити перед установкою.

Ще інші системи можуть мати дуже короткий життєвий цикл, який вимагає сумішну рідину негайно використана  на підготований бетонний субстрат і рівномірно розповсюджена , оскільки залишення змішаного продукту як маси в ковші ще більше прискорить швидкість реакції.

Коли це відбувається, контейнер і вміст можуть стати дуже гарячими і в деяких випадках навіть починають виділяти дим в результаті екстремальної молекулярної активності. Хоча окремі компоненти можуть зберігатися на полиці протягом декількох місяців або довше, після змішування епоксидного покриття і затверджувача підрядник може встановити тільки 15 хвилин для установки комбінованого матеріалу. Можуть бути встановлені кілька шарів продукту, при цьому наступне покриття накладається в вікно з вікном, яке зазвичай падає в межах від 4 до 12 годин. Спосіб застосування може варіюватися в залежності від хімічного складу, товщини і часу затвердіння конкретної формули.

Маючи так багато знань і навичок напрошується висновок, що багато промислових епоксидних та інших смолистих систем покриття підлоги краще всього встановлюються висококваліфікованими фахівцями .

 

Як Формула впливає на продуктивність

Необхідна кількість і тип затверджувача залежить від типу використовуваної епоксидної смоли. Сучасні епоксидні фарби (відмінні від справжніх підлогових покриттів) часто є водорозчинними або заснованими на розчинниках і в основному покладаються, а то й виключно, на випаровування, щоб затвердіти і висушити кінцевий продукт. Ці системи можуть потребувати невелику кількість, або взагалі без затверджувача і часто містять латексні фарби з легкими експлуатаційними характеристиками з доданою епоксидною смолою, а не справжні епоксидні покриття для підлоги.

Справжня епоксидна  смола для покриття підлоги, хоча і містить рідину, містить 100% твердих речовин і спирається на сумісний затверджувач для створення щільно зшитих молекулярних структур, які надають затверділій  плівці неймовірну міцність, пружність і водонепроникність непроникність. Тип і кількість використовуваного затверджувача залежить від конкретного встановлюваного продукту. Термін «епоксидної смоли» відноситься не до однієї  конкретної речовини, а до широкого спектру форполімерних і полімерних груп, а тип використовуваної епоксидної смоли впливатиме на кількість і тип затверджувача.

 

Вчені-виробники полімеру використовують молекулярну масу формули епоксидного покриття для підлоги та інші способи визначення того, скільки затверджувача необхідно для ефективного результату . Різні склади мають різні характеристики, причому деякі системи здатні витримувати більш важкі навантаження, більш високі коливання температури, більш високі рівні вологості або підвищену хімічну стійкість.

Переходьте за посиланням та дізнавайтесь більше

https://inhouse.com.ua/

Бізнес-каталог

Реклама