УКР РУС

ШТУКАТУРКА ФАСАДУ

Оздоблення фасаду - штукатурні роботи

 

Одним з найстаріших способів обробки фасадів будівель є нанесення фасадної штукатурки. Цей матеріал відомий з незапам'ятних часів і є одним з головних на будівельному ринку. Звичайно, сьогоднішній матеріал істотно відрізняється від того, який використовували ще наші предки. Є цілий ряд матеріалів, об'єднаних для зручності однією назвою - фасадні штукатурки.

Вже протягом багатьох років штукатурка стала популярним вибором зовнішньої обробки для житлових будинків. Штукатурка добре відома як міцна, універсальна і економічна зовнішня обробка для фасадів. І дійсно, при правильному нанесенні, вона добре служить навіть в екстремальних умовах. Ії довговічність була доведена в усіх кліматичних умовах (спека, холод, посуха, волога). Універсальність штукатурки найкраще видно, коли вона наноситься на будь-яку плоску чи криволінійну поверхню на зовнішній стороні будинку, наприклад, на архітектурні деталі навколо вікна або дверей, стиль оформлення фасаду будинку. Штукатурні суміші також мають доступну вартість. Штукатурка вимагає відносно невеликої кількості технічного обслуговування, що робить її економічно ефективною зовнішньою обробкою.

Штукатурка фасаду ІнХаус

Види штукатурки

На ринку можна знайти багато видів штукатурки для фасадів, які будуть відрізнятися як за складом, так і за своїми характеристиками і властивостями:

Акрилова штукатурка. Випускається у вигляді готової до використання суміші, яка після нанесення дозволяє стінам "дихати". Тобто, таким чином, буде забезпечена натуральна вентиляція, і стіни не стануть вологими внаслідок перепадів температури всередині і зовні приміщення. Кольорові акрилові штукатурки неодмінно прикрасять фасад будь-якого будинку. Акрилова штукатурка стійка до вигорання на сонці, а присутні в її складі синтетичні волокна, роблять її стійкою до вітру, вологи, морозу, пари.

Штукатурка на основі силікону. Слід зазначити, що цей матеріал досить дорогий, тому його використання не завжди доцільно з точки зору економії, але в той же час він володіє відмінною міцністю покриття. Штукатурка стійка до перепадів температури, надмірної вологості. Можна застосовувати для обробки кам'яних, дерев'яних фасадів. 

Силікатна штукатурка. Виготовляються на основі «рідкого» скла, і являє собою в'язкий розчин силікатів натрію і калію, отриманий запарюванням скла в автоклаві. До силікатної штукатурки можуть входити пігменти, мінеральні наповнювачі, тому її можна віднести до підвиду мінеральної штукатурки. Один її недолік: наноситься вона при плюсових температурах, в основному на фасади з газобетону.

Мінеральна штукатурка ІнХаус

Штукатурка на основі мінеральних матеріалів. Цей тип штукатурки є найдоступнішим, і коли ви плануєте робити ремонт самостійно, то це найкращий варіант. У її складі є вапно для підвищення опору вологи. Це повністю природний матеріал, застосовується для обробки дерев'яних споруд або каркасних будинків.

Крім гладких штукатурок існують ще фактурні покриття для фасадів. Розглянемо їх види:

Короїд. В основному це цементно-піщана суміш. Штукатурка отримала свою назву від жука-короїда, який поїдаючи дерево утворює борозни. Використовуючи короїд можна отримати борозни різного розміру та напрямку - все залежить від вправності майстра. Короїд не лише відмінно прикрасить фасад, а й забезпечить додаткову теплоізоляцію будинку. Для багатоповерхівок використання короїда недоцільне, адже поверхню стін треба добре підготувати, а сам фасад потребує догляду. Через надмірну вагу короїд не використовують на вентильованих фасадах.

Короїд

Мозаїчна штукатурка. В її складі присутні дрібні камінці. Мозаїчна штукатурка має широку гаму кольорів та може мати одночасно різні відтінки, це створює простір для роботи дизайнера, адже з її допомогою легко створити малюнки, вставки, лінії.  Стійка до зміни атмосферних умов, механічного впливу, води. Підходить для оздоблення висоток, каркасних будівель, дуже легка в роботі. 

Кам'яна штукатурка (шуба). Називається так через неоднорідну, з виступами, поверхню на стіні. Містить мінеральні домішки: мармурову крихту, частинки граніту. В розчин дозволяється додавати різні барвники. Штукатурка добре захищатиме фасад від різного роду впливів, вона легка в нанесенні та недорога. Потребує мінімальної підготовки поверхні перед нанесенням.

Придбати фасадні штукатурки зараз не проблема. Вартість змінюється залежно від виробника, складу та властивостей штукатурки. Перегляньте типи фасадних штукатурок. Наші фахівці допоможуть підібрати правильний тип штукатурки, вирахувати необхідну кількість матеріалів для роботи та забезпечать відмінне штукатурення фасаду.

Технологія застосування штукатурки

Після вибору штукатурки можна приступити до її нанесення на стіни. Варто відзначити, що цей процес не є особливо складним, однак, він вимагає певних навичок та досвіду.  Маєте час і терпіння - тоді вперед! Цю роботу варто проводити в кілька етапів. Важливо правильно підготувати розчин, дотримуватися пропорції.

Нанесення штукатурки

Підготовка поверхні

На цьому етапі необхідно підготувати стіни для нанесення на них штукатурки. Для цього зніміть всі виступи на стіні. Старе покриття також потрібно видалити. Слід мати на увазі, що стіни після всіх цих маніпуляцій повинні бути максимально гладкими.

Якщо виникають порожнини неправильної форми, або навпаки, опуклості, вони повинні бути усунені за допомогою спеціальних матеріалів. Для заповнення стиків, пазів і тріщин у стінах ми використовуємо тільки міцний герметик. Ущільнення забезпечує теплоізоляцію будинку та захищає ваш будинок від комах і пилу. Для дрібних частинок і пилу підійде дротяна щітка.

Для кращого зчеплення штукатурки з поверхнею стін на них необхідно зробити борозни. Їх глибина повинна бути кілька міліметрів.

Після цього потрібно приготувати саму штукатурку. При цьому необхідно враховувати її зовнішній вигляд. Тобто, якщо використовується готовий склад, процес приготування полягає у відкритті банки, але коли ви використовуєте гіпс, який продається як суха суміш, процес дещо складніший. Потрібно чітко дотримуватися доданої інструкції, щоб розвести суміш водою і перемішати до отримання однорідної маси, яка за своєю консистенцією буде нагадувати густий крем/сметану.

Приготування суміші

Однак, при бажанні заощадити гроші, штукатурку легко зробити самостійно. Однією з найпростіших і доступних комбінацій є суміш цементу і піску в співвідношенні 1/3: одна частина цементу на три частини піску. Що стосується використовуваної марки цементу, слід виділити M400. Ця композиція добре наноситься і має достатню міцність.

Змішайте цемент і пісок з водою до бажаної консистенції. При змішуванні найбільш зручно використовувати електричну дриль зі спеціальною насадкою-змішувачем. До нанесення суміші на стіни важливо заздалегідь розрахувати приблизне споживання фасадної штукатурки. Слід зазначити, що кількість штукатурки буде залежати в основному від товщини нанесеного шару.

Наприклад, краще приготувати певну кількість розчину, нанести його на стіну, а потім виміряти площу обробленої частини стіни. Далі необхідно розділити загальну площу поверхні, на область зробленої частини. Це число помножити на кількість використаного розчину та округлити.

Примітка! Якщо говорити про товщину покриття близько сантиметра, то на квадратний метр буде потрібно близько 1,5 кг цементу.

Штукатурні роботи

Процес застосування

Після завершення підготовчих робіт можна буде розпочати нанесення штукатурки на стіну. Для цих цілей зазвичай використовують кельму. Необхідно накинути штукатурку на стіну, і це треба зробити так, щоб вона не надто сильно бризкала.

Інструмент для роботи

Покрита штукатуркою поверхня вирівнюється або обробляється за допомогою спеціальних текстурованих валиків. Таким чином, ви можете отримати рельєфну поверхню з текстурою, що нагадує кору дерева.

Після нанесення штукатурки по всій площі стін, її слід залишити для просушування.

Загальні правила роботи

При виконанні даного виду робіт, незалежно від того, яка технологія застосування фасадної штукатурки використовується, або який тип штукатурки використовується, необхідно дотримуватися низки загальних правил:

  • Не можна штукатурити щойно зведені стіни. Вони неминуче дадуть усадку, а це означає, що нанесена штукатурка може розтріскатися або навіть відвалиться.
  • Згладжуйте/текстуруйте шар через певний час після нанесення. Якщо ви починаєте проводити ці роботи одразу після нанесення, штукатурка, ймовірно, відстане від поверхні. Однак, чекаючи дуже довго, склад стане занадто твердим і непридатним для використання.
  • Якщо склад призначений для нанесення декількох шарів штукатурки, слід зазначити, що товщина одного шару не повинна бути більше 1,5–2 см.

Ключовою відмінністю між штукатуркою внутрішніх і зовнішніх стін є тип штукатурки, який потрібно застосувати. Внутрішня штукатурка не повинна використовуватися на зовнішніх поверхнях. Замість цього потрібно використовувати суміш цементу та піску. Як і внутрішні стіни, зовнішні стіни лише виграють після нанесення декількох шарів розведеного ПВА. Наносіть штукатурку кельмою. 

Штукатурний фасад

Чому варто звернутися в InHouse?

Варто кілька слів сказати, що процес нанесення штукатурки може бути дещо складним процесом для початківця. Це можна побачити, ознайомившись з майстер-класами професіоналів в Інтернеті. Тому, для того щоб, перш за все, зберегти власні нерви, краще звернутися до послуг фахівців, яких ви можете знайти на порталі InHouse. 

Ми надаємо всі необхідні послуги з ремонту. По-перше, буде оцінено загальний стан вашого будинку. Підрядники допоможуть вам вибрати найкращий колір для вашого будинку, який збережеться надовго. Дуже важливо вибрати штукатурку високої якості, оскільки стіни будуть піддаватися дії вологи в холодну пору року і сонця в теплу пору року. 

Тоді будуть проведені всі необхідні підготовчі роботи. Дуже важливо видалити з поверхні стін всі залишки пилу і старих матеріалів, щоб нове покриття наносилося гладко і рівномірно. Індивідуальні задумки краще довірити професійним майстрам.

Як правило, колір фасаду повинен бути світлішим, ніж колір даху. Тільки висококваліфіковані дизайнери здатні підкреслити всі вертикальні і горизонтальні лінії будинку кольором. Наші працівники мають творчі та правильні рішення для вашого будинку.

Бізнес-каталог

Реклама