УКР РУС

Швидкість отримання епоксидного покриття з свіжого бетону

Як скоро ви можете отримати епоксидне покриття з свіжого «зеленого» бетону?

У жаргоні для індустрії підлогового покриття термін «зелений бетон» відноситься до недавно вилитої і розміщеної бетонної суміші, яка вже почала встановлюватися, але яка ще не повністю затверділа. Стандартні специфікації рекомендують мінімум 28 днів для «зеленого бетону», перш ніж використовувати епоксидне покриття для підлоги або іншу смолистую систему. Однак це тільки рекомендація; фактичний період очікування може бути набагато довший, в залежності від складу бетонної суміші, відносної вологості, температури повітря і безлічі інших умов.

У той час як деякі легкі, проникні герметики можуть бути нанесені на бетон з більш високим вмістом вологи, вони, як правило, є однокомпонентними рідинами з мінімальним вмістом смоли. Як правило, подрібнений або прокатаний без великої підготовки субстрату, крім очищення поверхні, результат зазвичай являє собою дуже тонку,  несуттєву плівку, яка просто сохне на поверхні плити. Як такий, герметик може зробити трохи більше, ніж стримати бетонний пил і додати підлозі трохи блиску протягом короткого періоду часу. У комерційному, промисловому або інституціональному русі транспортних засобів середній герметик досить швидко зношується, піддаючи голий бетон потенційному пошкодженню.


 

Навпаки, промислові епоксидні та інші смолисті покриття для підлоги складаються з двох або більше компонентів, які змішуються разом і хімічно «виліковують», а не просто висушують. Система покриття може складатися з грунтовки, одного або декількох проміжних шарів, гранульованих наповнювачів або декоративних елементів, різних покриттів для розчину, фінішних покриттів і протиковзких добавок. Композиція смоли може являти собою один загальний тип, такий як різні епоксидні смоли, або вони можуть варіюватися від шару до шару, такого як епоксидна грунтовка і епоксидні ґрунтувальні покриття, а потім уретанові верхні покриття. Такі вироби застосовуються в декількох шарах над бетоном, який був механічно підготовлений з використанням конкретних технологій і механізмів, щоб забезпечити краще зчеплення встановленої системи. При правильному виборі даного об'єкта і рівня трафіку ці високопродуктивні системи можуть забезпечити відмінну довговічність, надаючи додаткову міцність поверхні плити, на додаток до хімічної стійкості і безлічі інших характеристик. Промислові смолисті системи покриття можуть забезпечити багаторічне безтурботне обслуговування, заощаджуючи час і гроші на довгострокову перспективу.

Однак, якщо встановлена ​​непроникна система до того, як вологість щойно вилитого бетону досить випарується і / або до того, як сам бетон дійсно отвердить, покриття може в кінцевому підсумку герметизувати волога.

Це може викликати бульбашки, пілінг або інші проблеми в епоксидної смолі або інших смолистих підлогах.

Новий бетон може виглядати сухим задовго до того, як він буде готовий до нанесення покриття. Крім того, в результаті того, як бетон був змішаний і / або відмінностей в умовах майданчика, різні області плити можуть варіюватися в залежності від рівня вологості. Таким чином, тестування декількох зон для вологи / вологої пари є єдиним правильним способом визначити, чи готова плита для покриття.
 

Випробування «зеленого» бетону на вміст вологи і повне затвердіння

Жоден метод оцінки вологості і затвердіння бетону не є надійним. Проте, з часом були розроблені чотири випробування, щоб допомогти визначити, чи готовий новий залитий «зелений» бетон до покриття:

 

  • Випробування відносної вологості: ASTM F2170

  • Тест хлористого кальцію: ASTM F1869

  • Тест на лужність поверхні: використовуйте pH-стрічки для перевірки вологості для лужності.

  • Випробування пластикових листів: ASTM D4263

Метод 1 - Метод відносної вологості

 

Використовуючи спеціальні зонди, які вставляються в бетонну поверхню на певну глибину і відстань один від одного і які залишаються на місці протягом заданого періоду часу, Американський стандартний метод випробувань ASTM F2170 дозволяє підрядникам вимірювати відносну вологість плити в даний момент часу, В результаті менше 75% відносної вологості прийнято більшістю виробників смолистих покриттів для підлоги в якості вказівки на те, що бетон можна безпечно покрити.

 

Метод 2 - Тест хлористого кальцію

Багато виробників смолистих покриттів і інших виробників підлог рекомендують тестувати вміст вологи в бетоні, використовуючи ASTM F1869, відомий як Тест хлористого кальцію, для визначення швидкості, з якою відбувається переміщення вологи вгору / випаровування з «зеленої» бетонної плити.

Кілька областей заданого розміру, 1000 кв. Футів один від одного, «відкриваються» за допомогою алмазного шліфування. У кожній області на кожну відкриту площадку поміщають попередньо зважений контейнер для чашок розміром з чашку Петрі з хлористого кальцію, потім покривають пластиковою оболонкою, а всі краї повністю заклеєні. Через 24 години посуд з десертом запечатують і ретельно зважують. Метод випробування забезпечує конкретну формулу, яка дозволяє вимірювати швидкість передачі парів вологи.

Метод 3 - Тест на поверхневу лужність

 

Цей тест найбільш корисний в якості швидкого вторинного методу, який допомагає підтвердити результати методів 1 або 2, і придбані набори тестів часто містять тест-смужки для тестування з цією метою.


 

Метод полягає в застосуванні дистильованої води на поверхні голого сляба, почекайте 60 секунд, занурюючи смугу індикатора рН в воду і порівнюючи колір смуги з кольором на поданій діаграмі. РН 9,0 або менше зазвичай підтверджує аргумент, що бетон готовий до нанесення покриття.

 

Спосіб 4 - Метод пластикових листів

 

Низькотехнологічний, старомодний спосіб підвищити готовність «зеленої» плити до напівпокриття , ASTM D4263 також є найменш точним і не завжди приймається при певних гарантіях на продукт. Однак це може бути корисно в різних обставинах.

 

Почніть з «відкриття» кількох ділянок поверхні плити шляхом алмазного шліфування. Налийте лист з важким калібрувальним листом розміром 12 "x 12" або більше на кожну відкриту область, щоб повністю закрити всі краї до основи. Якщо через 24 години спостерігається помітна конденсація на нижньому боці пластика або якщо покритий бетон темніше, ніж навколишній бетон, плита, ймовірно, містить занадто багато вологи, щоб покрити стандартну систему. Зачекайте тиждень або дві і повторіть тест. Або ще краще, використовуйте метод 1 або 2.

Ідеальне покриття, прекрасно синхронізовано

Завдяки нашій новій технології, сумісної з вологістю і зниженням вологості, InHouse тепер пропонує широкий асортимент смолистих підлог в красивих квітах, структурах і конструкціях. Наші професійні фахівці можуть допомогти вам вибрати оптимальну систему покриття для ваших потреб .

 

Переходьте за посиланням та дізнавайтесь більше

https://inhouse.com.ua/

Бізнес-каталог

Реклама