УКР РУС

Точка рооси та її вплив на покриття підлоги.

Що таке точка роси і як вона впливає на покриття підлоги?

 

Роса - це конденсація вологи, яку ви бачите на траві вранці, на пляшці, яка була взята з холодильника в теплий день, або  дзеркало у ванній після душу.

Як ви пам'ятаєте з уроків шкільної науки, точкою роси є температура, до якої повітря повинне   охолодитись , щоб насититися водяною парою. Коли повітря насичене і більше не може поглинати або утримувати воду, надлишок починає конденсуватися на доступних поверхнях.

Чим тепліше повітря, тим більше вологи може утримувати. Ось чому роса на траві зазвичай висихає протягом ранку, коли сонце сходить, і день прогрівається. Іншими словами, роса випаровується або поглинається паром в навколишнє повітря.

Термін «відносна вологість» (RH) використовується для опису того, який відсоток водяної пари знаходиться в повітрі, в порівнянні з тим, скільки він міг витримувати при даній температурі. Наприклад, відносна вологість 50% означає, що повітря утримує половину водяної пари.

Точка роси залежить від комбінації трьох речей:

  • Температура навколишнього середовища

  • Відносна вологість навколишнього середовища

  • Температура поверхні

 

Як виміряти точку роси ?

 

Є багато лічильників точки роси. Однак, якщо у вас є інструмент, який точно вимірює температуру і вологість, ви можете використовувати стандартну таблицю, яка вказує точку роси.

Як точка роси відноситься до бетонних плит і покриттів

Через свою пористу природу бетон має тенденцію поглинати вологу. Типовий рекомендований процес затвердіння для  бетону - це 28 днів, і це мінімальний період очікування до того, як більшість обробок має бути застосовано (за деякими винятками).

 

Однак, якщо температура бетону нижче точки роси приміщення, на бетоні утворюється конденсат. Це може зіграти хаос практично з будь-яким кінцем, викликаючи:

  • Погане склеювання або адгезію

  • Обвалення або розтріскування

 

Примітка по вимірюванню температури поверхні бетону

 

Температура поверхні бетону може бути трохи складною для оцінки. Якщо приміщення не повністю контролюється кліматом цілодобово, температура поверхні може варіюватися в різних областях  в різний час доби. Це особливо актуально на складах, де двері, вікна і вентиляційні отвори постійно відкриваються і закриваються. Райони, які мають найтісніший контакт цих отворів, можуть мати широкі зрушення в температурі, навіть якщо температура в центральних проходах залишається досить стабільною. Таку ж мінливість можна спостерігати в навантажувальних доках, так як температура навколишнього середовища на доці буде зрушуватися в міру зміни погоди на відкритому повітрі.

Ще один аспект, який слід враховувати, полягає в наступному: конденсація найчастіше відбувається, коли тепле, вологе повітря дифундує по всій структурі. Коли це відбувається, для внутрішнього повітря потрібно набагато менше часу для зміни температури. Таким чином, плита може залишатися більш прохолодною довше, ніж повітря в приміщенні.

Важливо уважно стежити за змінами точки роси, а також від температури поверхні, перш ніж наносити фініш на бетонну плиту.

Потенційні проблеми безпеки, які необхідно враховувати

Хоча може здатися, що конденсація легко ідентифікується, вологість на підлозі не завжди очевидна. Це відкриває двері для потенційних проблем:

 

  • Небезпеки ковзання і падіння для пішоходів

  • Відсутність тяги для транспортних засобів, таких як навантажувачі

  • Ушкодження товарів, залишених на складських підлогах


Переходьте за посиланням та дізнавайтесь більше

https://inhouse.com.ua/

Бізнес-каталог

Реклама