УКР РУС

УТЕПЛЕННЯ ФАСАДІВ

Все про утеплення фасаду
 

Утеплення фасаду - це свого роду бар'єр між внутрішньою і зовнішньою частиною будівлі. Його основною функцією є захист мешканців від зовнішніх кліматичних умов та шуму. Також утеплення має забезпечувати хороше регулювання потоку повітря.

Почуття комфорту часто відображається термічними, акустичними, оптичними та санітарними критеріями. Зі зростанням екологічних проблем, фасад також може брати участь у регулюванні енергоспоживання будівлі.

Взимку фасадна ізоляція повинна обмежувати втрати тепла, тому:

1) Уникайте занадто низьких температур в приміщенні;

2) Запобігайте утворенню цвілі та конденсату, які створюють нездоровий клімат у приміщенні;

3) Обмежте споживання енергії для опалення, як з економічних причин, так і для захисту навколишнього середовища.

Влітку ізоляція фасаду повинна сприяти підтримці приємної температури у житловому приміщенні, запобігаючи поширенню тепла ззовні та зовнішніх нагрітих поверхонь.

Багато домовласників шукають матеріали, які можуть допомогти їм поліпшити тепловий комфорт і продуктивність своїх будинків - ізоляцію, яка може ефективно знижувати щорічні рахунки за енергію. Ми хочемо допомогти домовласникам досягти цієї мети. Ми не тільки реалізуємо якісні матеріали для утеплення, що зменшують витрати на енергію, але й можемо порекомендувати професійних підрядників для виконання робіт.

На нашій будівельній платформі ІнХаус ви легко знайдете підрядників, що спеціалізується на ізоляції та ремонті фасадів. З нашою допомогою ви оберете професіонала!

Утеплення пінопластом

Матеріали для утеплення фасаду

Утеплення фасаду може здійснюватися за допомогою різних матеріалів, найпоширеніші з них: пінопласт, екструдований полістирол, піноізол, мінеральна вата, ековата. Який матеріал краще обрати вирішується індивідуально для вашого будинку, кожен з цих матеріалів має свої переваги та недоліки.

Мінераловатна ізоляція проти пінополістиролу

Якщо розглядати матеріали для зовнішнього утеплення стін, то ми бачимо, що ринок ізоляційних матеріалів є величезним і складним. Хоча є багато марок ізоляції, які пропонують високу продуктивність, потрібно знати, який матеріал підходить саме для вашого типу будівлі. Найпоширеніше питання: встановити ізоляцію з мінеральної вати чи екструдованого полістиролу? Обидва ізоляційні матеріали пропонують чудові теплоізоляційні можливості в парі з багатьма іншими функціями та перевагами. У цій статті ми розглянемо їх ключові відмінності і, сподіваємося, допоможемо зробити правильний вибір!

Екструдований полістирол виготовлений з полімеру, просоченого піноутворюючим агентом, який при дії пари створює рівномірну структуру замкнутої клітини, яка є дуже стійкою до теплового потоку і проникнення вологи. Цей матеріал є неймовірно легким і простим у встановленні, одночасно досягаючи високих теплових характеристик.

Мінеральна вата

Мінеральна вата, виготовлена ​​з вулканічної породи, яка була нагріта в печі і закручена, щоб створити текстуру, подібну до цукрової вати, перш ніж вона буде сплющена в подвійну щільність ізоляційних плит. Вона надзвичайно гнучка і утримується на місці між деревиною, металевими рамами і кроквами без додаткових кріплень. Це означає, що з нею легко працювати і встановлювати. Мінеральна вата містить водовідштовхувальні добавки. Характеризується великою щільністю і високою міцністю, що робить її ідеальною для використання в системах ізоляції зовнішніх стін. Завдяки своїм властивостям матеріал дуже зручний в експлуатації і може бути встановлений ​​на будь-яку підкладку, включаючи деревину, металеві рамки та крокви.

Паропроникність і стійкість до вологи

Листи пінополістиролу легкі, стійкі до вологи (але не повністю водонепроникні, як екструдований полістирол), довговічні і, як очікується, залишаться ефективними протягом багатьох років. Крім їхньої довговічності, вони мають перевагу в легкості використання. 

Мінеральна вата має низьку гігроскопічність, ретельно оброблена для забезпечення максимального водовідштовхування. Крім того, вона не має запаху, не гниє, не сприяє поширенню шкідників і запобігає росту грибів, цвілі/бактерій. Вона містить водовідштовхувальну добавку для забезпечення того, щоб жодна рідина не могла пройти через плиту і не досягла основи під час монтажу та будівництва.

Пожежна перевірка

Хоча сам екструдований пінополістирол є горючим, при правильному встановленні, ізоляція захищена облицюванням або будь-якими іншими облицювальними матеріалами. За умови, що ізоляція не буде відкритою, полістирол не матиме негативного впливу ні на поверхневий розподіл полум'я, ні на вогнестійкість стіни. 

Ізоляційні плити мінеральної вати класифікуються як Euroclass A1 до BS EN ISO 13501-1. Крім того, цей тип ізоляції може бути використаний до робочої температури 850 ° C. У разі пожежі, мінеральна вата викидає незначну кількість диму. Тепловиділення цього продукту незначне.

Пінополістирол

Переваги пінополістиролу над мінераловатною ізоляцією:

- Більш рентабельний варіант;
- Більш ефективний, забезпечує чудову теплову продуктивність;
- Забезпечує високу стійкість до теплового потоку і проникнення вологи;
- Підтримує свої ізолюючі властивості, міцність і розміри протягом багатьох років;
- Забезпечує високу стійкість до стиснення;
- Дозволяє чисту установку без пилу та волокон;
- Легко встановлювати.

Переваги ізоляції мінеральної вати над пінополістиролом:

- Забезпечує чудові властивості вогнестійкості;
- Дихаючий матеріал в порівнянні з пінополістиролом;
- Забезпечує чудову акустичну ізоляцію;
- Повністю переробляється;
- Стійкий до ультрафіолетового випромінювання (пропонує захист від сонця будівлі, запобігаючи перегріву влітку).

Обидва матеріали довговічні і дуже міцні, відмінні для використання в будь-якому енергоефективному проекті і здатні запропонувати високоякісну систему ізоляції для вашого будинку. Вони відповідають мінімальним вимогам до запобігання витоку тепла назовні. Таким чином, ви можете вибрати між полістиролом і мінераловатною ізоляцією залежно від ваших вимог до конструкції та будівлі.

Ековата

А як щодо ековати?

Ековата виготовлена з натуральної целюлози, тому відноситься до екологічно чистого ізоляційного матеріалу. Ековата містить в собі мінеральні речовини - буру і борну кислоту. Вони захищають целюлозу від гниття, загоряння і шкідників. Пухка структура ековати має високі звукопоглинальні характеристики. Ековата пропонує відмінні рівні повітропроникності (достатньо, щоб конкурувати з мінеральною ватою), а також підтримувати високу теплову продуктивність. Але в матеріалу є один мінус - нанесення на фасад лише мокрим способом, шляхом напилення ековати на стіну.

Технологія утеплення фасаду

Ви вирішили утеплити свій будинок мінеральною ватою або пінополістиролом, але не знаєте, який тип фасаду ви можете застосувати? Не хвилюйтеся, у вас є нагода з цим розібратися. 

Вентильований фасад

Вентильований фасад

Цей термін використовується для позначення типу зовнішньої стінки, яка містить повітряний зазор під зовнішньою оболонкою. Мінімальна товщина зазору - 2 см. Вхідні отвори для повітря можуть бути рівномірно розташовані в нижній або верхній частині стіни. Структура зовнішньої стіни самонесуча і в певних точках прикріплена до внутрішньої структури.

Що ми отримуємо за допомогою такого рішення? Перш за все, це дає нам більше можливостей для організації нашого фасаду. Більше того, на ринку існує величезний вибір фасадної продукції. За допомогою ізоляції з пінополістиролу можна використовувати майже кожен з цих виробів: від алюмінієвих композитних касет та сайдингу до керамічних покриттів.

Теплоізоляція будівлі не вимагає гладкої поверхні або стійкості до стиснення. Стіни будівлі з провітрюваними зазороми менш схильні до зволоження/замерзання.

Утеплення мокрий фасад

Утеплення стін "мокрим" способом

Технологія утеплення "мокрим" способом найчастіше застосовується при роботі з приватними будинками, дачами, багатоповерховими будівлями. Утеплення "мокрим" способом вважається кращим, через щільніший і надійніший контакт зі стіною. Недолік лише один - не можна працювати при мінусовій температурі повітря.

Під час роботи «мокрим» методом, ізоляційні матеріали кріпляться на зовнішні стіни будівлі з подальшим нанесенням на них оздоблювальних матеріалів (штукатурка). В якості утеплювача використовують мінеральну вату і полістирол.

Напилення поліуретану

Утеплення шляхом напилення пінополіуретану

Це альтернативний спосіб утеплення фасадів. Швидкість виконання ізоляції є основною перевагою. Це займе день часу, щоб розпиляти ізоляцію на даху невеликого будинку, тоді як ізоляція традиційними методами зазвичай робиться три-чотири дні.

Усунення теплових мостів є ще одним аргументом для використання поліуретанової піни для ізоляції будинку. Підрядники знають, що матеріал у вигляді панелей дуже складно організувати таким чином, щоб не залишати прогалин чи щілин. У разі розпилення піни, ви уникнете такого роду проблеми.

Піна легко досягає навіть важкодоступних місць, відсутні щілини на стиках панелей або контакт панелей з іншим матеріалом. Під час використання піна не змінює своїх властивостей після контакту з вологою, не ущільнюється з часом і не має тенденції до зміни обсягу. Розпилювальна ізоляція не має жодних зазорів, що робить її теплим "термосом" для вашого будинку.

Після того, як напилення полімеру завершено, на нього монтується сайдинг чи вагонка. Таким методом утеплення стін часто виконують приватні, малоповерхові будинки.

Утеплення, сайдинг

Утеплення з використанням сайдингу

Найбільш економічним рішенням для вентильованої стіни є: система вінілових профілів, ПВХ (сайдинг). Така система швидко встановлюється з використанням досить великих панелей з готовими до обробки елементами. Продукти доступні в широкому діапазоні кольорів. 

Перевагою цього рішення є його універсальність і низька вага матеріалів. Сайдинг є готовим до використання в більшості випадків. Панелі стійкі до змінних погодних умов і добре захищають ізоляцію. Такий фасад стане в нагоді, коли не можна використовувати важкі дошки або в місцях з частими сильними дощами. Але всі роботи потрібно вести в суху погоду.

Кому довірити утеплення фасаду?

Перш за все, пам'ятайте, що завжди краще довірити роботи з утеплення фасадів фахівцям. Дійсно, ізоляція та утеплення фасаду - не місця для імпровізації. Краще запросити спеціалізовану компанію, коли ви хочете ізолювати чи відремонтувати фасад. Ці роботи вимагають певного будівельного матеріалу/обладнання, досвіду та знання новинок будівельного ринку.

При виборі компанії з утеплення переконайтеся, що вона компетентна у цьому виді робіт. Професіонал, який займається утепленням повинен володіти різним техніками роботи з фасадом будівлі.

Будьте готові, що це буде кропітка і ретельна робота. А переробити неякісно виконану роботу не просто, та й не кожен погодиться.

Якісне утеплення фасаду з ІнХаус

Досвід - основна перевага компанії

Досвід - це ключ до успішної ізоляції та утеплення фасаду. Підрядник/компанія, яка має спеціальне обладнання, володіє майстерністю та знаннями, в кінцевому результаті буде відповідати за свою роботу. Вибір компанії, яка буде виконувати цю роботу, не слід робити легковажно.

Перевірте, чи підрядник володіє навичками в областях будівництва в цілому, тому що при утепленні/реконструкції фасаду старого будинку можуть виникнути непередбачені обставини. Хороша довговічна обробка фасаду вимагає кваліфікованого і відповідального підрядника. Ви можете, наприклад, домовитися про попереднє обстеження фасаду та отримати перелік робіт, які слід виконати. Вже з цього можна зробити висновки про професійність підрядника.

Бізнес-каталог

Реклама